×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
31. jūlijs, 2012
Drukāt

Prasīs slēgt bērnunamu “Laubere”

Foto - LETAFoto - LETA

Konstatējot ilgstošus un sistemātiskus bērnu tiesību pārkāpumus bērnunamā “Laubere”, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTA) nolēmusi lūgt Ogres novada domi slēgt šo iestādi, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Brīvmane.

Bērnunamā veiktajās pārbaudēs konstatēts, ka audzēkņi ilgstoši un regulāri ir bijuši pakļauti vardarbībai, turklāt jaunākie audzēkņi ir iesaistīti zādzībās un citos likumpārkāpumos, savukārt iestādes personāls nav spējis nodrošināt bērnu drošību un audzināšanu.

VBTAI lūgs ne tikai slēgt bērnunamu, bet arī piemērot tā direktorei disciplinārsodu, vienlaikus skatot arī citu iestādes darbinieku atbildības pakāpi par notikušajiem pārkāpumiem.

VBTAI rīcībā ir informācija par vairākiem gadījumiem, kad pārkāptas bērnu tiesības. Piemēram, vecākie bērnunama audzēkņi, izmantojot nazi, piespieduši jaunāko grupu audzēkņus apzagt vietējo veikalu. Tāpat fiksēti arī vairāki vardarbības gadījumi, kas notikuši personāla klātbūtnē, tomēr vairākiem no tiem nav sekojusi nekāda personāla reakcija.

Bērnunama slēgšanas gadījumā VBTAI apņēmusies sniegt visu iespējamo palīdzību un atbalstu, lai nodrošinātu citus ārpusģimenes aprūpes pakalpojumus bērnunama audzēkņiem.

Arī šodien VBTAI pārstāvji ir devušies uz bērnunamu “Laubere”, lai informētu bērnus par radušos situāciju un tās iespējamiem risinājumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+