×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
23. jūlijs, 2015
Drukāt

“Prāta vētra” septiņos soļos pār Latviju! (5)

Foto-Tatjana VlasovaFoto-Tatjana Vlasova

25. jūlijā ar koncertu Jelgavā pašmāju visu laiku populārākā grupa “Prāta vētra” sāks Latvijas koncerttūri “7 soļi svaiga gaisa”. Vairāk nekā divu stundu garajā koncertā grupa izpildīs gandrīz visas dziesmas no maijā iznākušā un jau zelta statusu ieguvušā jaunākā studijas albuma “7 soļi svaiga gaisa”. Kā īpašie viesi visos koncertos uzstāsies šā brīža aktuālākā jaunā Latvijas grupa “Carnival Youth”, kas sevi veiksmīgi pieteica pērn ar debijas albumu “No Clouds Allowed”.

Ar savu jaunāko radošo veikumu grupa fanus iepazīstina jau no pavasara. “Visur reklamējam, ka tā ir vecā labā “Vētra”, bet, nē, tur ir pāris gabali, kas ir galīgi dulli,” atzīst grupas bundzinieks Kaspars Roga un smaidot saka, ka jaunajā albumā apkopotais materiāls vairāk atbilstot vienkāršas dziesmas statusam. Berlīnē “Hansa Studio” ierakstītā albuma producents ir Alekss Silva, ar kuru grupa jau ir strādājusi, ieskaņojot albumu “Četri krasti” un dziesmas “Colder” un “Plaukstas lieluma pavasaris”. Grupas puiši atzīst: “Pēc eksperimentēšanas ar iepriekšējiem albumiem mums bija sajūta, ka gribam atgriezties pie “klasiskās” “Prāta vētras”, tādēļ izvēlēties producentu bija viegli. Viss labi salikās, Alekss bija brīvs, tāpat ka “Hansa Studio”, kur jau sen gribējām ierakstīties.”

“7 soļi svaiga gaisa” ir viena no pirmajām dziesmām, ar kuru “Prāta vētra” sāka darbu pie albuma, tās pirmās idejas esot nākušas no Jāņa Jubalta. Renārs Kaupers par dziesmu teic: “Muzikāli sarežģīti konstruēta dziesma – daudz reižu mainījās panti, piedziedājumi. Latviskais teksts radās pēdējā brīdī, un, zinot, ka albuma nosaukums ir “7 soļi svaiga gaisa”, likās, ka šis arī ir skaņdarbs, kas varētu nest tituldziesmas karogu.” Šo dziesmu grupa radiostacijām nodeva īsi pirms koncerttūres, bet dziesma “Ziemu apēst” bija pirmais šī albuma singls radiostacijās. Singla skices autors ir J. Jubalts, kurš sākotnēji dziesmu grupas biedriem īsti nav pat gribējis rādīt. “Pēc pierunāšanas mēs dzirdējām iestrādi, un jāsaka – tā mūs uzreiz apbūra gan ar savu vienkāršību, gan neparastajiem vārdiem,” stāsta R. Kaupers. Daļu dziesmas teksta Jānis esot veidojis, saliekot bilžu parakstus, atrastus sociālajā vietnē “Instagram”. Līdzīgi kā ar “Maybe” un “Lantern” ierakstu dziesmai “Ziemu apēst” gan mūzika, gan teksts esot radies ātri un ieraksta procesā īpaši nav mainīts.

Īpašs stāsts grupai ir arī par singlu “Ēdenes dārzs”, ar ko sākās jaunā albuma ieraksts. Šai dziesmai ģitāras motīvs arī nācis no J. Jubalta dziesmu grāmatas, bet pārējās partijas tapušas rūpīgā producenta A. Silvas uzraudzībā. “Dziesma ir par mīlestību, protams! Par neprātīgu iemīlēšanos, arī sāpēm un atkārtotu krišanu kaislību okeānā – vārdu sakot, par tiem “ķiršiem sarkaniem tavos matos”,” smaidot teic Renārs. Grupas pārstāve Guna Zučika atklāj, ka grupas Latvijas turnejas koncertos “neiztrūkstoši tiks atskaņoti arī klasiskie grupas hiti.

Starp citu, tūres atklāšanas koncertā grupas dzimtajā Jelgavā albums “7 soļi svaiga gaisa” būs pieejams arī vinila formātā. “Tas ir pirmais vinila albums “Prāta vētras” vēsturē, un tā dizains būs īpašs,” teic Guna. Viņa arī uzsver, ka uzstāšanās “Prāta vētras” koncertos būs šovasar vienīgā iespēja redzēt “Carnival Youth” Latvijā.

“Prāta vētras” dziesmu vārdus zina katrs grupas fans, un tagad ir laiks rokās ņemt ģitāru un iemācīties tās nospēlēt, jo izdevniecība “MicRec” populārās mūzikas nošu sērijā nule ir izdevusi grāmatu “50 populārākās “Prāta vētras” dziesmas”. “Dziesmu saraksts aptver visu grupas daiļradi no pirmsākumiem ar dziesmām “Jo tu nāc”, “Veronika”, “Lidmašīnas”, “Ziema”, hitiem “Īssavienojums”, “Maybe”, “Spogulīt, spogulīt” līdz pat aktuālā albuma “7 soļi svaiga gaisa” singliem “Ziemu apēst” un “Ēdenes dārzs”. Notis ir sagatavotas tā, lai tās spētu saprast arī tie, kas tikai nesen paņēmuši rokās ģitāru, bet tonalitātes pielāgotas, lai melodijas būtu izdziedamas ikvienam,” smaidot teic Guna.

Varbūt noder!!

25.VII 20.30, Jelgava, Lielupes pļavas pretī Jelgavas pilij

31.VII 20.30, Ventspils, Reņķa dārzs

15.VIII 20.30, Valmiera, Pauku priedes

29.VIII 19.30, Rīga, “New Hanza City” teritorija

Biļetes HYPERLINK “http://www.eKase.lv/” n _blankwww.eKase.lv un t/c “Spice” infocentrā, kā arī pilsētu kultūras centros.

Cena: EUR 25, Rīgā, “New Hanza City” teritorijā EUR 25 – 70.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Diezin vai vajadzētu šos koncertus apmeklēt.

  2. Nav viņiem jādzied dialektā, bet uz Latgali atbraukt varētu gan.

  3. Iezāģējuši viņi sev ”kājā” piedaloties Putlera organizētajos pasākumos… Es uz koncertu neiešu…

  4. Solvita Seikste nazyna kur taida Latgola ir.

  5. Latvijas koncerttūre bez Latgales? Putina klauni.

Draugiem Facebook Twitter Google+