×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
30. jūlijs, 2012
Drukāt

«Prāta vētra» vieno 10 000 cilvēku

Foto - Nils VilnisFoto - Nils Vilnis

Grupas “Prāta vētra” tūres “Vēl viena klusā daba” atklāšanas koncertu sestdienas vakarā Jelgavā apmeklējuši apmēram 10 000 klausītāju. Augustā vēl gaidāmi pieci brīvdabas koncerti Ventspilī, Saldū, Valmierā, Preiļos un Rīgā.

 

“Atbraucu paklausīties mūziku. Nosaukumu grupai nezinu, bērni pierunāja – viņi teica, ka būs labi. Klausīju viņiem, jo esmu godīgs un labs tētis, labāku neatrast. Biļetes jau sen iegādājāmies,” tā jokodams pirms grupas “Prāta vētra” koncerta sestdien Jelgavā teic Māris no Zalves, kurš bija ieradies ar savu kuplo ģimeni. Šis koncerts Jelgavā bija “Prāta vētras” jaunā albuma “Vēl viena klusā daba” tūres atklāšanas koncerts. Tradicionāli pirmais tūres koncerts notiek grupas dzimtajā pilsētā.

Lielākoties koncertā bija manāmi divdesmitgadnieki un trīsdesmitgadnieki, kā arī mazliet viņu līdzi paņemtie vecāki. Pārsvarā tika izpildītas dziesmas no pavasarī klajā laistā albuma “Vēl viena klusā daba”, taču netrūka skaņdarbu arī no iepriekšējiem albumiem. Kā pirmo dziesmu “Prāta vētra” bija izvēlējusies “Mēles” no jaunā albuma. Mazliet vēlāk varēja dzirdēt par klasiku kļuvušo “Bronzu” un “Kaķēnu, kurš attiecās no jūrskolas” – tās ir vairāk zināmas, tādēļ daudzi cilvēki dziedāja līdzi. Piesakot mazliet smeldzīgo dziesmu krievu valodā “Na zare”, Renārs Kaupers aicināja padomāt par tajā ielikto domu – laimīgu dzīvi šeit un tagad. Krievu dramaturga Jevgeņija Griškoveca dzejā ieskanas piecdesmitgadnieka smeldze par to, ka jaunība beigusies, tagad viņš var tikai to atcerēties. Jaunībā viss šķitis sarežģīts, nesaprotams, taču īstenībā laime jau bija jaunībā. Lai arī dziesmas akordi ir smeldzīgi, tās teksts raksturoja cilvēkus koncertā – viņi jutās laimīgi šeit un tagad.

 

Simboliski, bet, skanot 90. gadu hitam “Lidmašīnas”, uz ekrāniem parādījās prātnieki, kas dodas kosmosā un pēc tam astronautu tērpos viņi parādījās uz skatuves. Sekoja zem tehnobītiem izdziedāts 23 gadus pastāvošās grupas senāko dziesmu popūrijs “Spridzeklītis”.

 

Koncerta noslēgumā atklājās noslēpums par apaļo objektu – tajā iekāpa “Prāta vētras” ģitārists Jānis Jubalts un izpildīja vienu no sirsnīgākajām grupas dziesmām “Spogulīt”, kas ir gan kā rosinājuma dziesma īstās meklējumiem, gan arī kā apstiprinājums, ka īstā ir tepat blakus. Koncerts noslēdzās ar dziesmu “Vēl viena klusā daba”. Vēlāk puiši atzina, ka varētu spēlēt ilgāk, taču bažījušies par cilvēkiem, kam jātiek uz pēdējo vilcienu.

“Koncerts bija ideāls – bija daudz enerģijas, mēs lēkājām un spiedzām,” pēc koncerta atzina skolniece no Jūrmalas Justīne. “Visu cieņu Kauperam, kas mācēja “sakurināt publiku”. Grupa deva lielu pozitīvisma devu. Tu esi gatavs uz visu, lai dabūtu biļetes. Es ceru tikt vēl uz koncertu Rīgā,” piebilda viņas draudzene Kintija.

Pēc koncerta preses konferencē Jānis Jubalts atzina, ka priecājies arī par skatītājiem, kas vērojuši koncertu laivās ar svecītēm upē un otrā krastā. Puiši atzina, ka lidojumam kosmosā gatavojušies Krievijā, kur izmēģinājuši bezsvara simulatoru, taču tas bijis pārāk dārgi, tādēļ viņi improvizējuši un tēlojuši, bet lidojumam izmantots “Air Baltic” aviosimulators.

 

Uzziņa

Nākamie “Prāta vētras” brīvdabas koncerti:

3. augustā Ventspilī,

5. augustā Saldū,

10. augustā Valmierā,

12. augustā Preiļos,

17. augustā Rīgā “Skonto” stadionā.

 

Dziesmu saraksts:

1. Mēles
2. Manās atmiņās tas viss vēl ir dzīvs
3. Bronza
4. Kaķēns, kurš atteicās no jūrasskolas
5. Nākamā nodaļa
6. Šonakt neguļ tik daudzi
7. Ja tikai uz mani tu paskatītos
8. Ko tu vēl domā?
9. Lapsa
10. Skoļskije Uļici
11. Na Zare
12. Lantern
13. Starp Citu
14. Tur kaut kam ir jābūt
15.Popūrijs
16. Violet
17. Lec
18. Rudens
19. Spogulīt, spogulīt
20. Četri krasti
21. Īssavienojums
22. Butterfly in a bottle
23. Vēl viena klusā daba

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+