×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
15. septembris, 2015
Drukāt

Vieglprātīga attieksme pret ceļa pārskatāmību ir ļoti bīstama

CSDD eksāmena zīmējumsCSDD eksāmena zīmējums

Vai motociklists drīkst tā braukt? Nedrīkst!!!

Ja šādu vecu teicieniņu ierakstām “gugles” meklētājā, atrodam desmitus sacerējumu par satiksmes drošības tēmu. No gada gadā, no Alūksnes avīzes līdz Rīgas dižportāliem. Bet šis kā nenāk, tā nenāk…

No aizvadītās nedēļas ziņām izcēlu un ar CSDD eksāmenu bildīti ilustrēju vienu. Visneprātīgāko. Pat šķērsot krustojumu pie sarkanās gaismas (sērga, kas Rīgā iet plašumā) nav tik bīstami (ja apkārtni pārredzi) kā žvidzināt garām kādam, kurš pirms gājēju pārejas apstājies. Štrunts, ka to neļauj noteikumi (kurus sen esi aizmirsis, nekad neesi zinājis vai vienkārši nicini). Bet kaut kādām elementāras loģikas paliekām taču vajadzētu būt. Bet nekā… Daugavas krastmala. Skat, atkal viens idiotisks lēciens. Kurzemes prospekts – vēl viens. Iespējams – nāvējošs. Pat ja ātrums tikai 30. Un grūti vainot zēniņu, kurš parādījās “pēkšņi iznākot no aizsega”. Viņš rīkojās loģiski – apstājās pārejas sākumā, sagaidīja, kad viens braucējs (liels un draudīgs) apstājas, tad gāja. Laikam pārāk strauji gāja. Es ar savu pieredzes bagāžu, protams, būtu gar tā lielā stūri katram gadījumam palūrējis. No puikas to prasīt grūti. Un par pietiekami piesardzīgu vīru viņš vairs nekad nekļūs…

Bet plānprātiņi lidinās. Līdzīgas situācijas pie gājēju pārejām Rīgā redzamas ik dienu. Policijas sodīto uzskaitē viņi neparādās. Jo nav jau to policistu pie pārejām. Šamējie, tepat netālu, vietā bez gājējiem, “šauj” uz tiem, kas atļaujas 50 vietā braukt 60 km/h.

Nepietiekamas sava ceļa pārskatāmības ignorēšana bieži ir nāvējoša. Citus, nevis pašu vainīgo nāvējoša. Ne tikai uz pārejām. Pie autobusu pieturām. Granīta ielā kravas auto notrieca vīrieti, kurš šķērsoja ielu, nesagaidot autobusa aiziešanu. Cietušais no gūtajām traumām negadījuma vietā mira. Braukšanas ātruma ierobežojums tur ir 70 km/h. Gājēju pārejas nav, bet šķērsot ielu AIZ stāvoša busa pēc noteikumiem drīkst. Un no pretējās puses braucošajam kraveniekam šādu iespēju vajadzēja paredzēt, nevis atļauto limitu izmantot pilnā apjomā un cieši pie autobusa sāniem.

Līdzīgus sižetus, pagaidām gan bez traģiskām sekām, regulāri redzam Bolderājas šosejā. Un jāsaka – diemžēl tikai nedaudzi labākie braucēji rīkojas tā, kā prasa nevis CSN “burts”, bet gan būtība, un arī šādi stāvošam autobusam brauc garām nevis ar 70 km/h, bet vismaz divreiz lēnāk, ir koncentrējuši savu uzmanību uz izeju no aklās zonas un tādēļ spējīgi apstāties dažos metros. Iespējams, izglābt kādu, kurš gan ir “vainīgs”, bet ne jau nu tāpēc ar nāvi sodāms.

Plašāku skatu, kolēģi! Un prātīgas, piesardzīgas prognozes bezdomu eiforijas vietā!

Uzziņa

Policija ziņo – nedēļas laikā seši satiksmes upuri

Pirmdien

VP Rīgas RP Ogres iecirknis 7. 09. 2015. plkst. 16.28, Ķeguma novads, Birzgales pagasts, ceļš Rīgas HES–Jaunjelgava, 43. km. A/m “Volvo” nobrauca no brauktuves, iebrauca kokā. Gāja bojā a/m vadītājs – 1962. g. dz. vīrietis.

Otrdien

VP Vidzemes RP Valmieras iecirknis 8. 09. 2015. plkst. 12.47, Burtnieku nov., Matīšu pag., a/c Valmiera–Matīši–Mazsalaca 22. km. 1972. g. dz. vīrietis, vadot a/m “Ford Cougar” un veicot apdzīšanas manevru, iebrauca pretējās braukšanas joslas grāvī un apgāzās. A/m vadītājs gāja bojā notikuma vietā.

Piektdien

VP Zemgales RP Dobeles iecirknis 11. 09. 2015. plkst. 7.45 Dobeles novads, Dobeles pagasts, Lejasstrazdi 2/2. Vīrietis, dzim. 1979. g., vadot a/m “Chevrolet Silverado” pa vietējās nozīmes ceļu virzienā uz Lejasstrazdu centru, pretim Lejasstrazdu sākumskolai, uzbrauca zēnam, dzim. 2008. g., kurš ielu pa gājēju pāreju šķērsoja, pēkšņi iznākot no aizsega (stāvošs mikroautobuss). Zēns notikuma vietā mira.

Sestdien

VP Rīgas RP Ogres iecirknis 12. 09. 2015. plkst. 09.45, Lielvārde, Ausekļa un Lāčplēša ielas krustojums, sieviete (dz. 1982. g.), vadot a/m “VW Passat”, uzbrauca gājējam, kurš tika nogādāts Ogres RS. Cietušais gājējs (dz. 1937. g.) no gūtajām traumām slimnīcā miris.

VP Latgales RP Preiļu iecirknis 12. 09. 2015. plkst. 13.58, Līvānu nov., Turku pag., Aizpurieši 7, vīrietis (dz. 1960. g.), vadot a/m “Audi 80”, neizvēlējās drošu braukšanas ātrumu, netika galā ar automašīnas vadību, iebrauca grāvī un apgāzās, a/m vadītājs gāja bojā.

VP Zemgales RP Jēkabpils iecirknis 12. 09. 2015. plkst. 14.22, Jēkabpils, Zīlānu 23, vīrietis (dz. 1984. g.), vadot motociklu “Yamaha”, neizvēlējās drošu braukšanas ātrumu un, zaudējis kontroli pār motocikla vadību, apgāzās. No negadījumā gūtajām traumām motocikla pasažieris, dz. 1959. g., miris notikuma vietā. Traumas (roku nobrāzumus) guvis motocikla vadītājs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+