×
Mobilā versija
+9.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
15. novembris, 2013
Drukāt

Monika Zīle: Prāvošanās zemteksti (17)

Foto - LETAFoto - LETA

Pirms dažām dienām Satversmes tiesa (ST), izskatījusi 10. Saeimas deputāta Valērija Kravcova un bijušās Jēkabpils domes deputātes 
Nataļjas Čehovas pieteikumu, paziņoja: norma, kas nosaka pašvaldību domju deputātiem obligātu latviešu valodas zināšanu C līmeņa 1. pakāpē, atbilst valsts pamatlikumam. Abi pieteikuma iesniedzēji nav apmierināti ar šo Latvijā nepārsūdzamo spriedumu, un V. Kravcovs jau paziņojis, ka meklēs taisnību Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT).

Tam, kurš nepazīst Latvijas ikdienu, jau nodoms vērsties ST liksies absurds. Par ko te vispār trokšņot? Bez tiesas taču skaidrs, ka valsts valodu slikti zinošs deputāts nejaudās pārstāvēt vēlētāju intereses. Līdz ar to murgaina izklausās V. Kravcova iecere par došanos uz ECT un jāsāk šaubīties, vai bijušais parlamentārietis draudzējas ar elementāru loģiku. Bet šajā gadījumā tai nav nozīmes. Tiesāšanās mētelītim, kā mēdz teikt, ir pavisam cita odere.

Nupat notikušajā “Saskaņas” kongresā izskanēja, ka no šī politiskā spēka saraksta 10. Saeimā ievēlētais V. Kravcovs aptur darbību partijā. Vēl nesenā pagātnē, kad liepājniekam Kravcovam parlamentā bija problēmas ar valsts valodas prasmi un tās nepietiekamo zināšanu dēļ “Saskaņas centrs” viņu neiekļāva nākamās Saeimas ārkārtas vēlēšanu sarakstā, partijas spicesvīrs Nils Ušakovs teicās izmantot atraidītā izcilās organizatoriskās spējas Eiroparlamenta vēlēšanu kampaņai 2014. gadā. Tagad šis uzdevums vairs netika pieminēts, un pats V. Kravcovs sacīja, ka visus spēkus veltīšot krievu kopienas vadītāja pienākumiem, kurus viņam, cik var spriest, pavisam drīz uzticēs domubiedri.

Nekā pārsteidzoša tādā pagriezienā nav. Vēl Saeimas deputāts būdams, V. Kravcovs aktīvi palīdzēja iegūt Krievijas pilsonību visiem tās tīkotājiem. Bet 2011. gadā intervijā laikrakstam “Vesti segodņa” viņš paziņoja, ka nākotnes plānos ietilpst krievu apvienošana Eiropas mērogā jeb krievu kopienu tīkla izveidošana: Vācijā vien dzīvojot divi miljoni tautiešu, bet kopā varētu rēķināties ar vismaz sešiem miljoniem. Savukārt Latvijas krievu kopienas kodolu V. Kravcovs saskatīja Liepājā, Daugavpilī, Rēzeknē un Jēkabpilī – ar galvaspilsētas tautiešiem diezin vai sanākšot nopietna darīšana. Ja piedevām atceramies, cik reižu dažādās auditorijās Liepājas uzņēmējs solījies panākt oficiālu lietošanas statusu krievu valodai, tad nav ne mazāko šaubu, ka pieteikums ST un pošanās uz ECT satur politiskās stratēģijas un taktikas elementus. Tie veido iestrādnes līdera pamanāmībai, kas ļaus piesaistīt mātes Krievijas līdzekļus kopienas vajadzībām. Par to nebūtu iemesla satraukties, ja uz kopienas vadību pretendējošā V. Kravcova kārtējā iestāšanās pret latviešu valodu neradītu nopietnas bažas, ka no šī veidojuma diezin vai strāvos Latvijas valstij draudzīgas vēsmas.

Vēl tikai piebilde par pašvaldību deputātiem obligāto valsts valodas C līmeņa 1. pakāpi. To apguvušai personai cita starpā jāspēj brīvi sarunāties, pietiekami izvērsti izteikt un pamatot savu viedokli par dažādām tēmām, jāprot lasīt un saprast dažāda rakstura un sarežģītības tekstus. Šīs elementārās prasmes apstrīdot, V. Kravcovs raida nepārprotamu signālu, ka krievu kopiena viņa vadībā tiks orientēta turēties pa gabalu no “tekstiem” valsts valodā. Līdz ar to mums nav ne mazākā pamata lolot ilūzijas, ka Latvijā dzīvojošie sveštautieši pametīs savu informācijas telpu un sabiedrības sašķeltība zudīs.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Latvija ir tās ienaidniekiem burtiski paradīze, jo te nav ne normālas valdības ne normāli drošības spēki !

 2. nav neērti, Stokholmas plušķi? Atbildēt

  Zviedreļu augļotāji-Latvijas izzadzēji pūlas vēl atrast kādu tik dumju kas nevēlēsies šiem konfiscēt sazagtoi un sodīt , bet gan truli ries uz krieviem..

 3. 5. kolona pamazām noformējas. Krievu skolas komandē ”9. maijs”, Kravcovs komandē krievu kopienu, latviešu kangari pūlas bīdīt SC valdībā, arvienvārdsakot, viss notiek. Tāda nu iznāk 95. Latvijas gadadiena. Skumji.

  • Lai okupētu un pakļautu eiroparlamentu uz turieni par deputātu jālaiž kravcovu viņš ar savu feisu tur iedzīs lielākas bailes kā putins ar visām savām tanku divīzijām un armijas manevriem pie ES robežām.

 4. jauki sacīts,.

 5. ēl manus komentārus nelaiž, jo, izsaku patiesību!ž

 6. Neilgi atpakal jau norādiju uz NEPĀRTRAUKTU ĀRDĪŠANOS GAR VALSTS VALODU LATVIJĀ!!! KAUT KO NESAPROTU!??? KAS KRAVCOVA KUNGAM ŠEIT LIEK DZĪVOT UN ŅEMTIES AP ŠĪS VALSTS VALODU, KURA VIŅAM KĀ DEPUTĀTAM BIJA UN IR JĀZIN BEZ IERUNĀM!? KO VIŅŠ DOMĀ AR ŠO ŅEMŠANOS??? VAI TIEŠĀM VIŅŠ IR PENSIJĀ, JA CITAS NODARBES VAIRS NAV??? Ja cilvēks nevēlas NEKO saprast un NEVĒLAS runāt valsts valodā, tad Saeimai jāpieņem likums, kas AIZLIEDZ nodarboties ar pretvalstiskām darbībām – valsts valodas neprasme attiecīgakam cilvēkam sagādā LIELAS grūtibas iekļauties sabiedrībā un būt noderīgam Latvijas valstij!!! NEMIERA CĒLĀJI MUMS TIEŠĀM NAV VAJADZĪGI, NEKO VIŅI VALSTS ATTĪSTĪBĀ LĪDZ ŠIM NAV DEVUŠI!?? Otrs ierosinā jums: valstī jābūt visai dokumentācijai TIKAI UN VIENĪGIO VALSTS VALODĀ! 3) Ar 2014./15.māc.g. bērnudārzos viss notiek valsts valodā!? Ir JĀBEIDZ ŠĪ JAU 23 GADUS NENORMĀLĀ ŅEMŠANĀS AP VALSTS VALODU! Cil ilgi to domā turpināt? TAS TAČIU IR KAUNS UN NEGODS VALSTIJ, KAS NETIEK GALĀ AR TIK VIENKĀRŠU JAUTĀJUMU tik daudz gadus!!!

 7. Paldies tev Monika . Es zinu valts valodu (labi vai..normali) jau 15 gadus . Un kas ? Minimala alga bija 100 eiro 2000 gadaa un tagad 200 euro. Nu paldies tev Monika. Dazhreiz ir labak sukat neka runat .

 8. kāpec man ikdienas atreferē jūdu, krievu, zviedru un citu tautiņu plānpakausīgākoelementu- lindermanu vasermanu, osipovu, kravcovu, reinfeltu utt vāvuļošanu, bet to, kāpēc aptuveni kilometru garš tiltels Latvija izmakšaja 450 miljonus latu,kamer Kanādā 13 km garš – 650 ,un ķīnā -36 km garš – 850 miljonus,- to gan ne? Lūk, tas gan man interesē.

 9. vai tas ir Raspūķins ? Atbildēt

  Izlasot Zīles kundzes raksta pēdējo teikumu, gribu tikai vēlreiz atkārtot neizbēgamo:
  Ja visas skolās netiks ieviest valsts valoda kā mācībvaloda, un pavisam drīz, tad Latvijas nākotne sāks izskatīties pavisam drūma. Ta var nebūt vairs latviešu valsts.

 10. Nu riktīgs kaimiņzemes veprs

 11. Ko piekasieties par valsts valodu nezināšanu,Latvijā tāpat runā vairāko tiesu krieviski ,vai tad tas ir slikti?

  • tev, joņ, tos iŗ labi. ka šmakovka ir, tad jau vīnolga, pa latviski vai kŗēviski, narmaļna!

  • Vai tas ir kā Kravcovs runā, krievnacist?

  • Muti ciet,baur- urla Atbildēt

   lūk, nacistu dibenlaiža rej uz krieviem, nav brīnums, ka šadi dzimtcilvēku pakaļas izdalījum nespēj un nespēs kļūt par latviešiem, un atbalsta patreiz zviedreļu nacistus kas izzog un izmērdē Baltijas valstis…

 12. Atņemt pilsonību(kura ļoti iespējams iegūta nelikumīgi) un izraidīt.

Draugiem Facebook Twitter Google+