×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
23. oktobris, 2013
Drukāt

Franks Gordons: Satversmes preambulā nav nekā briesmīga (33)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Satversmes preambulā, ko sagatavojis ļoti kompetentais tiesībnieks Egils Levits, teikts, ka “1918. gada 18. novembrī latviešu vēsturiskajās zemēs proklamētā Latvijas Republika ir izveidota uz latviešu nācijas negrozāmās gribas un tās neatņemamo pašnoteikšanās tiesību pamata, lai varētu brīvi pašnoteikties un kā valstsnācija veidot nākotni pati savā valstī”.

Citiem, skopākiem vārdiem: savu valsti nodibinājusi latviešu tauta. Nekā briesmīga – viss itin loģiski un dabiski. Turpat preambulā teikts, ka “Latvijas valsts savā darbībā (..) atzīst un aizsargā cilvēktiesības, tostarp mazākuma tiesības”. Tātad arī mazākumtautību jeb minoritāšu tiesības. Un tas, ka “latviešu valoda ir vienīgā valsts valoda”, arī nedrīkst mulsināt nevienu, jo Latvija taču ir unitāra valsts un latvieši ir šīs valsts pamattauta, kuras vārdā tā nosaukta.

Pienācīgais, var teikt, politkorektums visstingrāk izpaudies Vācijas konstitūcijā (Grundgesetz). Preambula te sākas ar vārdiem: “Apzinoties savu atbildību Dieva un cilvēku priekšā (..), vācu tauta pieņēmusi šo Pamatlikumu.” Nevis “Vācijas tauta”, bet “vācu tauta”. Tā ir Vācijas Federālās Republikas pamatnācija. Piebildīsim: ar visiem turkiem, kuru skaits sniedzas miljonos.

Labs ir. Atšķirsim Francijas konstitūciju. Valsts nosaukums ir Republique Francaise, t. i., franču (ne Francijas) republika, un konstitūcijas preambula sākas ar vārdiem: “Franču tauta svinīgi proklamē.” Un, tā kā suverēnā vara Francijā pieder franču tautai, tad ir pilnīgi dabiski, ka “Republikas valoda ir franču” (konstitūcijas 2. pants). Arī uz tiem pieciem miljoniem islāmticīgo, kas mīt Francijā, attiecas šis 2. pants.

Latvijā Egila Levita sagatavotā preambula atduras pret klupšanas akmeni: tā dēvētā lingvistiskā kopiena jeb krievvalodīgo kopums pati par sevi nav tautība – tādas vienkārši nav. Un saukt to par minoritāti var tikai ar grūtībām, jo krievvalodīgo īpatsvars Latvijā sasniedz gandrīz 40 procentus.

Bet tieši tāpēc E. Levita sagatavotajā preambulā teikts, ka mērķis ir “nodrošināt latviešu nācijas pastāvēšanu cauri gadsimtiem, latviešu valodas un kultūras saglabāšanu un attīstību”.

Tas ir dabiski un saprotami, jo “dotajos apstākļos” latviešu nācijas pastāvēšana un latviešu kultūras saglabāšana ir apdraudēta – īpaši, ja zināmām aprindām izdotos “iegalvot Eiropai”, ka Latvija ir divkopienu valsts, “kur runā divās valodās” – ar psiholoģiskiem secinājumiem, kas rodas “paši no sevis”.

Pievienot komentāru

Komentāri (33)

 1. Parakstos zem katra latviesu tautas drauga Franka Gordona teikta varda(vai rakstita)

 2. Sarkanie maskaļi labi zina savu okupanta likteni – izputēt vestures mēslaine.

 3. Tieši tā, preambulai būt. Būtu labi ja nacionāļi cīnītos par šo uzlabojumu, nevis taisītu troksni par nesvarīgiem jautājumiem.

 4. Paldies,Gordona kungs,par sapratni!

 5. Lai neapvainotu neticīgos, Krišnas pielūdzējus, ebrejus, islāma ticīgos , budistus no preambulas ir jāizsvītro vāŗdu kopa”kristīgās vērtības”. Tā vietā jāraksta vispārcilvēciskās vērtības. Kas būtu sinonīms vispārcilvēciskām pamatvērtībām, cilvēku pamattiesībām.

 6. NEZ KĀPĒC GORDONIŅŠ PAR PIEMĒRU STĀDA VĀCIJU, NEVIS IZRAĒLU !!!

  • Sveiks Gedroic . Vai beidzot salīksmim mieru un iestājies tribunalā un būsi mans vietnieks ? Tev vairāk ienaidnieku , ka man .

  • Gordons ir latviešu DRAUGS. Izraēla, dibinot savu valsti, savā konstitucionālā aktā parteica, ka to dibina ēbreji nevis arābi vai kāda cita nācija.

 7. Lai nelauztu šķēpus par terminiem un to dažādo izpratni un interpretāciju ir jābalstās uz vēsturi kas ir vienāda daudzām nācijām un valstīm . Latvija nav izņēmums kā daži to grib iegalvot.

  • Zinātāji stāsta ,ka Latvija tomēr ir izņēmums,jo Latvijā okupācijas gados ir saklīduši tik daudzi Latvijai nepiederīgi un turklāt naidīgi PSRS kolonisti kā nevienā citā valstī.Nav arī atstājuši Latviju okupācijas karaspēka demobilizētie armijnieki,taču mums tiek uztiepts,ka tie visi esot skaitliski mazajai latviešu tautai jāintegrē-pareizāk sakot-jāsamierinās ar svešinieku klātbūtni un uzstājīgajām presībām gan pēc savas valodas,noniecinot mūsu valsts valodu,gan garajos okupācijas gados iegūtajām privilēģijām,apstrīdot latviešu tiesības savā zemē.Latvija tomēr ir izņēmums,jo nekur citur iebraucēji to neatļaujas.

 8. Kā vienmēr precīzi, kā “kulaks uz acs”.

 9. Precīzi, pamatoti un argumentēti. Kādi vēl jautājumi?

 10. Šo Gordona rakstu vajadzētu pielikt “Saskaņas centra” birojā pielikt pie sienas un Elksniņam, Krivcovai un citiem iemācīties no galvas, lai vienreiz saprot lietas būtību un nevāvuļo pret latviešu tautu.

 11. Es saprotu, ka dažiem populistiskas provokācijas ir dienišķā maize, un to katram gribas ēst ar „butteru” = http://rus.tvnet.lv/novosti/politika/240622-vassjerman_prjedrjek_raskol_latvii_i_vosstanovljenije_sssr?utm_source=www.tvnet.lv&utm_medium=self_ads&utm_campaign=Selfads_in_www.tvnet .
  Taču pēdējā laikā gan Krievijā, gan Latvijā, gan arī no citām malām šādi izteikumi sāk plūst pārāk biezā slānī. Vai Jums tā neliekas, Gordona kungs?

 12. Zigurds Mežavilks Atbildēt

  Paldies Frankam Gordonam, kuru pazīstu vismaz pusgdusimteni. Kārtīgs Latvijas žids un lielāks savas kādreizjās mītnes zemes patriots un aizstāvis, kā daudzie latvijieši, kuri laiza okupantu zābakus, kā savā laikā baronu rokas. Bet te bariem uzdzīvo latvijieši, nesaprototot ka dzīvo Latvijā, ka nav staļinisma laiki un robeža ir vaļā lai atgrieztos matuškā. Visbeidzot kad Latvijā skolās mācīs tikai latviski, bet okupantu skolas likvidētas. Piebildīšu, ka vairums krievu Latvijā ieradās kā okupanti, kamēr turki Vācijā – kā ielūgti viestrādnieki. Patiesībā pie mums ir tikai divas minoritātes lībieši un čigāni.

  • Godātais Zelmes kungs . Piekrītu visam ar abām rokām .Bet tikmer ,kamēr vara būs kangaru JL alias Vienotības politbiroja rokās , tad nonāksim pie bezdibeņa malas . Jūsu JL- Vienotība Jūsu idejas nekad neatbalstīs .Skumji būs , kad atvērsies acis ieraugot savus jūdasus , kas tik rūgti pievīlusi mūsu tautu .

 13. Un tomēr, tā arī netop skaidrs kāpēc preambula nepieciešama. Atkal ar burkānu, t.i. skaidri definējot Latviešu tautas intereses, Satversmē tiek konkrēti iezīmēta pātaga “atzīst un aizsargā cilvēktiesības, tostarp mazākuma tiesības”. Gatavojamies globalizācijai un tautu sajaukšanai, vai ne, “latvieti” Levit?

  • Latvijas Satversmē latvieši nav aizsargāta , jo neviens nevarēja paredzet tādus šindermaņus , osipovus , kabanovus , kas meklē katru spraugu latviešu iznīcināšanā .Latvijas brīvvalstī provokācijas tiku apslapētas iedīglī, bet tagad atklati atlauj naidīgo okupantu un žīdu provokācijas !!!
   Kas Tev nepatīk Levitā ? Vai Tev patīk vai nē, es okupācijas laika 18.novembrī dedzu svecītes Mežu , Brāļu kapos Latvijas patriotiem ari godājamam Zigfrīdam Anna Meijerovicam. Viņam pateicā latvju tauta ir uzcēlusii brīnišķīgu pieminekli . Vienu reizi mani aizturēja aiz kokiem paslēpušies VDK , milici. Ja atnāktu vel okupācjas laiki es tagadējiem jūdasiem un kangariem sveces nededzinātu , bet uzlietu vircas spaini , jo šie nelieši tikai to ir pelnījuši .

  • Ja tu nesaskati preambulas nepieciešamību pēc SC un krievvalodīgo pēdējo gadu izdarībām,tad tu esi akls un s.(cenzēts)

 14. Visu cieņu un paldies Gordona kungs. Diemžēl mūsu valdošie jūdasi un kangari baidās no savas latvju tautas , kas viņus ,ka parazītus baro un baidās to pieminet . Viņi bēg no varda latvju tauta , ka velns no krusta , tāpat ,ka okupācijas laikā .Sarkanam Valmieras lielkomunistam no Melngalvju nama , poļžīdu pīļkknābim , rudai lapsai ar parūku mēs esam Latvijas iedzīvotāji un klātesošie. Šie interfrontes, komunistu un VDK jūdasi latviešu tautu ved uz uz iznīcību ,trakāk , ka komunistu laikos .Agrāk okupācijas laika to veda svešie no Maskavas , bet tagad kapu latviešiem rok nolādētie latvjiešu izdzimteņi .Kad nokratīsim no saviem pleciem Vienotības politbiroja vagaruu virskundzību ?

  • Tavs uzdevums bija nelaist pie varas lielkomunistu, poļžīdu pīļknābi un sakanmataino lapsu. To neizdarīji – slikts darbs, tādēļ turi muti.

   • Ikviena uzdevums bija nepielaizt šo mafiju pie varas . Tauta neredzēja un diemžēl to neredz vel tagad , kas vel gatava balsot par saviem kapraciem .Es par viņīem nekad neesmu balsojis . Redzot repšika alkatību dzenoties pēc miljona , tauta saziedoja nedaudzus tūkstošus . Naudu , varu savāca citi . Par bosu un JL generalsekretāru ievēlēja Ebrēju kieponas vadītaju Grigoriju Krupņikovu . Repšīks ,ka lielisks aktieris to pasniedza , ka “latvisku” partiju . Lai neaizietu uz meslaini Jl apvienojās ar pieklīdeņiem veidojot kašķīgu partijeļu putras katlu ,kuras politbiroja autoritari valda Repšiks savējiem atstrādāja miljonu noziedzīgi dodot savējiem valsts galvojumu 110 miljonus , ko nāksies maksāt nodokļu maksātājiem .Repšiks no savējiem nav izšķīries , bet kopīgi atkal veidos oligarhu un spekulantu partijeli . Vai Vienotības poltbirojs kampsies ar savu saimnieku repšiku to redzēsim , jo tiem ir daudz ,ka kopēja .

 15. God. Gordona kungs, Jūs dzīvojat tik tālu, ka, iespējams, nezināt, ka Latvija ir ne tikai „divkopienu valsts”, bet arī valsts, kurā tiem nabadziņiem, kas nav latvieši, jādzīvo nepārtrauktās bailēs – pie durvīm klauvē „pirmsnacisma” laiks (tātad gaidāma jauna Ādolfa nākšana pie varas ar visām no tā izrietošajām sekām). 🙂
  Bet, ja bez sarkasma, PALDIES LEVITAM! – sen bija laiks izstrādāt un pieņemt preambulu. Un to, ka “preambulā nav nekā briesmīga”, redz ikviens, kurš nav demagogs.

 16. Paldies!
  Par latviešu tautas pieminēšanu brēc tikai okupanti un viņu pēcteči, kā arī pašmāju mankurti

 17. Pilnīgi piekrītu c. Gordona teiktajam. Pārējie iedzīvotāji ir diasporas ar diasporu tiesībām atgriezties savās senču zemēs. Ja kāds runā par kopienu – tad kopienai ir vēsturiska zemes pievienošanas izcelsme ar tā iemītnieku vēsturiskām tiesībām uz savu zemi, valodu un % pārstāvniecību parlamentā. Tāpat arī uz savu valsts valodas daļu. Tas ir tas, kas varētu pienākties līviem, bet ne ieceļotājiem. Ieceļotājiem ir jāpieņem Latvijas valsts, zeme, tikumi, ticība, valoda un ja tas neapmierina, kā ieceļotājiem ir vienmēr iespēja atgriezties senču zemē. Un kā diasporai ir arī iespējas savstarpēji kontaktēt diasporas tradīcijās un valodā, ja tas netraucē valsts tradīcijas un valodu.

  • Pārējie nav vis diaspora,bet kolonisti jeb civilokupanti,kuri ,,šeit atrodas nelikumīgi.Viņiem sen bija laiks uz ;;mātušku”

 18. Pilnīgi jāpiekrīt cienījamajam Gordona kungam. Piedāvātā preambula ir īstie vārdi īstā vietā – Satversmes sākumā. Lai visi zini, kas ir Latvijas valsts. Arī tie, kam latviska Latvija nav pa prātam. Taču izšķirošā ir pamatnācijas – latviešu – griba.

  • Latvieši Latvijā ir vienīgā nācija un nevis pamatnācija. Te nav citu nāciju – ne otršķirīgu, ne nepamata, ne mazākuma nācijas. Līvi ir autohtonu tauta. Pārējie – citu tautu diasporas.

 19. Pareizi! Krievvalodīgie ir okupanti un nevis tautība.

Draugiem Facebook Twitter Google+