Ekonomika
Bizness

Preces no Ķīnas uz Latviju piegādās “pa tiešo”1

Publicitātes foto

Krievijas “Volga-Dnepr Group” koncernā ietilpstošais gaisa pārvadātājs “Atran Airlines” ir uzsācis pirmos Baltijā regulāros tiešos kravas reisus no strauji augošā Ķīnas tehnoloģiju centra un e-komercijas mājvietas Handžou uz lidostu “Rīga”, informē gaisa pārvadātājs.

“Atran Airlines” veiks lidojumus maršrutā Handžou – Rīga katru ceturtdienu ar gaisa kuģi “Boeing 737-800BCF”, nodrošinot vairāk nekā 23 tonnu kravas kapacitāti Ķīnas “Alibaba Group” e-komercijas sūtījumu loģistikas uzņēmumam “Cainiao Network”.

Jaunais maršruts ir vēl viens solis sadarbības veicināšanā starp “Volga-Dnepr Group” un “Cainiao Network”, īstenojot Saprašanās memorandu.

Tas tika parakstīts 2018. gada beigās ar mērķi nostiprināt “Volga-Dnepr Group” pozīcijas pārrobežu pārvadājumu tirgū un kopīgi veidot globālu viedo tehnoloģiju loģistikas tīklu, lai apmierinātu augošo pieprasījumu pēc e-komercijas pārvadājumiem, norāda “Atran Airlines”.

“Atran Airlines” ģenerāldirektors Dmitrijs Obsharovs norāda, ka Handžou – Rīgas maršruta atklāšana ir kopīgas sadarbības rezultāts, analizējot pieaugošo pieprasījumu pēc pārrobežu sūtījumiem un meklējot labāko piedāvājumu patērētājiem.

“Atran Airlines” piedāvās kravas savienojumu starp Jandzi upes deltas reģiona lielāko pilsētu Hangdžou un Rīgu, kas nodrošina savienojamību gan ar Krievijas, gan Eiropas Savienības tirgiem.

“Papildus tam mūsu klienti novērtēs iknedēļas gaisa kravu pārvadājumus no Rīgas uz Maskavu (“Vnukovo”) ar tālāku iekšzemes un NVS valstu savienojumu iespēju,” norāda D. Obsharovs.

“Cainiao Global” ģenerāldirektors Džeimss Zhao skaidro, ka “Cainiao” attīsta pārrobežu loģistikas pakalpojumus tirgotājiem, zīmoliem un patērētājiem.

“Mēs esam priecīgi sadarboties ar “Atran Airlines”, izmantojot tās kravas pārvadājumu kapacitāti, lai nodrošinātu efektīvu pārrobežu piegādi,” atzīmē “Cainiao Global” ģenerāldirektors.

Lidostas “Rīga” valdes priekšsēdētāja Ilona Līce norāda, ka līdz ar “Atran” ienākšanu lidosta “Rīga” ir kļuvusi par pirmo Baltijas lidostu, no kuras tiks veikti tiešie regulārie e-komercijas kravu pārvadājumi no Ķīnas.

Tas sniedz nenovērtējamas iespējas gan uzņēmējiem, gan Baltijas valstu reģiona un Ķīnas ekonomiskajai sadarbībai kopumā, īpaši ņemot vērā to, ka “Atran” nodrošinās arī savienojumu ar Krieviju, tādejādi sniedzot jaunas iespējas Baltijas valstu eksportētājiem.

“Šī programma nebūtu iespējama bez visu pušu aktīva un produktīva kopdarba, tāpēc vēlos pateikties gan gaisa pārvadātājam, gan “Latvijas Pastam”, gan valsts iestādēm, it īpaši Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldei, par efektīvu sadarbību programmas ieviešanā un īstenošanā,” uzsver I. Līce.

Saistītie raksti

Gaisa kravu pārvadātājs “Atran Airlines”, kura flotē ir gaisa kuģi “Boeing 737-400SF” un “Boeing 737-800BCF”, paplašina savu maršrutu tīklu un floti, lai attīstītu gaisa savienojumus pieaugošo e-komercijas pārvadājumu pieprasījuma starp Ķīnu un Krieviju nodrošināšanai.

Starptautiskā lidosta “Rīga” ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs.

No lidostas “Rīga” ziemas sezonā iespējams doties uz vairāk nekā 80, bet vasaras sezonā – uz vairāk nekā 100 galamērķiem, ko nodrošina 20 aviosabiedrības. 2018.gadā lidosta “Rīga” apkalpoja vairāk nekā 50% no kopējā Baltijas valstu kravu apjoma.

LA.lv