×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
7. februāris, 2014
Drukāt

Precēties gribētājus instruēs par kopdzīves riskiem (9)

laulibas2

Labklājības ministrija (LM) no šā gada rudens plāno iedzīvināt pirmslaulību mācību programmu pāriem, kuri gatavojas reģistrēt savu laulību dzimtsarakstu nodaļā. Tālab LM aicina līdz 20.februārim pieteikties nevalstiskās organizācijas, uzņēmumus un ekspertus, kuri būtu gatavi izstrādāt šādu programmu.

Kā portālu “LA.lv” informēja LM, mācību programmas izstrādē sākotnēji paredzēts veikt aptauju, lai noskaidrotu ekspertu un jauniešu vecumā no 18 līdz 25 gadiem viedokli par laulību reģistrēšanas šķēršļiem un iespējamiem risinājumiem, kā arī par riskiem, dzīvojot kopdzīvē bez laulības reģistrēšanas.

Vienlaikus nepieciešams noskaidrot arī jauniešu vecāku ģimenes modeli. Paredzēts, ka aptaujā piedalīsies vismaz 1000 jauniešu.

Savukārt, izstrādājot pirmslaulību mācību programmu jaunajiem pāriem, tajā būs jāiekļauj informācija par civiltiesiskajiem, psiholoģiskajiem, sadzīves un citiem aspektiem, kā arī par civiltiesiskajām sekām īpaši attiecībā uz bērniem, ja pāris nedzīvo laulībā, skaidro LM.

Pirms programmas īstenošanas plānots to arī praktiski pārbaudīt, sākotnēji apmācot piecus pārus, kuri apliecinājuši vēlmi laulāties. Vienlaikus programmas izstrādātājam būs jāsniedz priekšlikumi, ja programma būs jāpilnveido. Tāpat tās izstrādātājam sadarbībā ar Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departamentu būs jānodrošina izglītojošs seminārs dzimtsarakstu nodaļu speciālistiem.

Interesenti pieteikumus dalībai programmas izstrādē, norādot iespējamo ekspertu vārdus, var sūtīt uz e-pastu “Baiba.Abersone@lm.gov.lv”.

Programmu plānots izstrādāt līdz 2014.gada 30.aprīlim. Savukārt to varētu sākt īstenot 2014.gada rudenī.

LM atgādina, ka Ģimenes valsts politikas pamatnostādnēs 2011. – 2017.gadam viens no mērķiem ir stiprināt laulību un izglītot jaunos vecākus par laulības nozīmi, atbildību, pienākumiem un tiesībām, veidojot ģimeni un rūpējoties par saviem bērniem.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Labklajibas ministrija radis jaunas Darba vietas,,..Internets ir pilns gan ar pozetiviem gan negativiem teliem un ieteikumiem..
  Neviens laulats paris nau nodzivojis dzivi pec gramatas..zinu gimenes kas likas tiesam labi dzivo,un tad kad nodzivoti kopa ap 40 gadi ,,vissjuk un bruk ,,un censas aizbraugt talak viens no otra …DZIVE ir liels ?

 2. Sabiedrībai jāmainās! Mūsu sabiedrībā ir nepareiz ģimenes modelis.
  Doma laba, bet vai būs ar to līdzēts?

 3. jaunieshi neveelas ne gjimeni ne beernus,jo nejuut stabilitaati. un baidaas atbildiibas.

 4. PIRMS-LAULĪBAS sagatavošanu ļoti labi jau gadu 10-tiem veic … baznīca.
  Jaunajam pārim izskaidro visus laulības dzīves REĀLOS aspektus …kur tiek skaidrots, ka 2 cilvēku savienību satur kopā ne tikai …sekss (liela daļa domā, ka tas ir galvenais) , bet arī INTELEKTA līmenis (kādreiz taču gribas parunāties ar gudru cilvēku!) un tml.

 5. Vēl radās jautājums kad jaunatnei būs prasība un apmācība par darbaudzināšanas pamatiem? Kas arī ir svarīga dzīves sastāvdaļa.

 6. Tā vien izskatās ka LM pārņems 1 nakts tiesības.

 7. laulibas registresanas skerslis ir, ka netiek atzita lauliba starp diviem viriesiem vai divam sievietem

 8. Konkursa kritērijam ekspertiem jābūt vismaz 20 gadu pieredze laulībā, citādi kas tās par mācībām un kas tās par programmām ko izstrādās janieši bez dzīves pieredzes

  • Gluži manas domas,tikai tam ciparam jābūt starp 30-40 kuri dzīvojuši stiprā un laimīgā ģimenē + radījuši minimums 3 pozitīvus pēcnācējus.

Draugiem Facebook Twitter Google+