×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
28. aprīlis, 2014
Drukāt

Labākās preču zīmes Jelgavas novada pašvaldībai un “Dattum”

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

SIA “Dattum” biznesa attīstības vadītājs Māris Sperga saņem ceļojošo gada labākās preču zīmes balvu no a/s “Spodrība” pārstāves. “Spodrības” zīmols “Eco Seal” nominācijā “Gada preču zīme – pasaulei” uzvarēja pērn.

Piektdien Pasaules intelektuālā īpašuma dienai (26. aprīlis) veltītajā pasākumā, kuru otro gadu rīkoja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) un Patentu valde, divās nominācijās noteica un apbalvoja “Gada preču zīmes” laureātus.

No pērn Latvijas uzņēmēju 1172 reģistrētajām preču zīmēm konkursa nominācijā “Gada preču zīme – Latvijai” pieteica 108 preču zīmes. Pēc žūrijas un sabiedrības balsojuma par vislabāko atzina Jelgavas novada pašvaldības preču zīmi “Jelgavas novads – stabilai nākotnei”. Savukārt no pērn aptuveni 200 starptautisko reģistrāciju sākušajām preču zīmēm dalībnieki konkursam pieteica 23 preču zīmes. Par vislabāko atzīta SIA “Lattelecom” meitas uzņēmuma, datu centra SIA “Dattum” preču zīme. Konkursā piedalījās par 30% vairāk dalībnieku nekā pērn.

Žūrijas loceklis, Latvijas Patentu valdes direktors Sandris Laganovskis teic, ka uzvarētāji izvēlēti, vērtējot preču zīmes vizuālo tēlu, ekonomisko labumu un citus nosacījumus. Jelgavas novada preču zīme – bura trīs krāsās – izvietota tūrisma objektos un arī pilsētā, to labākai atpazīstamībai izmanto novada mājražotāji.

Savukārt vien pērn aprīlī izveidotais SIA “Dattum” patlaban ir viens no sešiem Eiropas un vienīgais Ziemeļeiropā datu glabāšanas un apstrādes uzņēmums, kas saņēmis sertifikātu par ļoti augstu datu drošību. Pasaulē šādu sertifikātu ir saņēmuši 69 uzņēmumi. SIA “Dattum” jauda ir 14 000 serveru apkalpošana, iecere ir līdz šā gada beigām sasniegt pusi no maksimāli iespējamās jaudas, pastāstīja uzņēmuma biznesa attīstības vadītājs Māris Sperga.

Kāpēc jāreģistrē preču zīmi? Lai nebūtu pakaļdarinājumu, uzņēmuma atpazīstamības veicināšanai, skaidro S. Laganov­skis. Savukārt LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš piebilst – tā ir papildu pievienotā vērtība produktam.

Uzziņa


Konkursa “Gada preču zīme” kandidātam uz apbalvojumu ir jābūt Latvijā reģistrētam saimnieciskās darbības veicējam;

nominācijā “Gada preču zīme – Latvijai” Latvijas izcelsmes uzņēmējdarbību popularizējošajai preču zīmei ir jābūt reģistrētai iepriekšējā kalendārajā gadā, precei vai pakalpojumam – radītam Latvijas teritorijā, un vismaz 50% tā kop­apjoma jābūt piedāvātam patēriņam Latvijā;

nominācijā “Gada preču zīme – pasaulei” vērtē kandidātus, kas Latvijas izcelsmes uzņēmējdarbību popularizējošu preču zīmi iepriekšējā kalendārajā gadā reģistrēja starptautiskajā procedūrā vai ir Kopienas preču zīmes īpašnieki, precei vai pakalpojumam jābūt radītam Latvijas teritorijā un pieejamam patēriņam arī ārpus Latvijas.

Balvas3_TS_7Uzvarētāji


Nominācija “Gada preču zīme Latvijai 2013″


1. vieta Jelgavas novada preču zīmei “JELGAVAS NOVADS STABILAI NĀKOTNEI” – (pašvaldības pakalpojumu zīme),

2. vieta SIA “ANGEL GLASS DESIGN” (“an&angel” – stikla izstrādājumi),

3. vieta SIA “RIPO INTERNATIONAL LTD.” (“ripo” – mēbeles un metāla izstrādājumi).

Nominācija “Gada preču zīme – pasaulei 2013″


4. vieta SIA “LATTELECOM” (“Dattum” – datu centrs),

5. vieta AS “LATVIJAS BALZAMS” (“HOUSE OF RIGA BLACK BALSAM” – “Rīgas melnā balzama” ražotnes vieta un birojs),

6. vieta SIA “VINCENTS POLYLINE” (“VINCENTS POLYLINE” – būvniecības ķīmijas produkti).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+