×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
12. novembris, 2014
Drukāt

Preiļos atkārtotā sēdē par jauno mēru ievēl sociāldemokrāti Marutu Plivdu (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Preiļu novada domes priekšsēdētāja Maruta Plivda.

Šorīt atkārtotā Preiļu novada domes ārkārtas sēdē pašvaldības deputāti ar balsu vairākumu par jauno Preiļu novada domes priekšsēdētāju ievēlējuši Marutu Plivdu (LSDSP).

Kā aģentūra LETA noskaidroja vietējā pašvaldībā, sēdē piedalījās 13 no 15 pašvaldības deputātiem. Astoņi tautas priekšstāvji savas balsis atdeva par Plivdas kandidatūru, bet četri – nobalsoja par otru Preiļu mēra amata kandidātu Āriju Vicānu, viens deputāts – atturējās.

Tādējādi Plivda Preiļu mēra krēslā nomainīs Saeimā ievēlēto Aldi Adamoviču (“Latgales partija”).

Līdz šim Plivda ir bijusi SIA “Latgales Finanšu Konsultācijas” valdes priekšsēdētāja, SIA “Olūts” valdes locekle, zemnieku saimniecības “Jaunaudzes” īpašniece, biedrības “Savai skolai” valdes locekle, biedrības “Sabiedriskais centrs “Līči”” valdes priekšsēdētāja un Viduslatgales profesionālās vidusskolas projekta koordinatore.

Jau ziņots, ka iepriekšējā Preiļu novada domes ārkārtas sēde bija plānota 11. novembrī, bet kvoruma trūkuma dēļ nenotika.

Aģentūrai LETA Adamovičs iepriekš atzina, ka atstāt Preiļu mēra amatu un turpināt darbu kā Saeimas deputātam nolēmis, jo cer, ka darbs jaunajā amatā pavērs viņam jaunas iespējas darīt vairākas lietas citādi, risinot sasāpējušos pašvaldību jautājumus.

“Šajās vēlēšanās Saeimā ir ievēlēti vairāki pašvaldību vadītāji. Kopīgi strādājot, centīsimies panākt, lai lielāka uzmanība valstī tiktu pievērsta reģioniem un lauku teritorijām. Arī par uzņēmējdarbības atbalstu līdz šim daudz ticis runāts, bet ne tik daudz darīts. Lielāks atbalsts būtu nepieciešams lielajiem uzņēmumiem, lielajiem nodokļu maksātājiem,” uzsvēra Adamovičs.

Bez Adamoviča 12.Saeimas deputātu rindās iekļuvuši vēl trīs pašvaldību priekšsēdētāji – Valmieras mērs Inesis Boķis, Tukuma mērs Juris Šulcs no “Vienotības” un Smiltenes mērs Ainārs Mežulis no Zaļo un zemnieku savienības saraksta.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Te butu jaievies skaidriba, ka pirma sede nenotika ne jau kvoruma trukuma del, bet gan Preilos notika lidz sim valsts vesture nebijis gadijums. Sedi, vel pirms sedes dienas kartibas apstiprinasanas atstaja visi pozicijas deputati, to skaita ari M. Plivda. OPozicija palika savas vietas. Ka saka krievu sakamvards, cirks aizbrauca, klauni palika. Nekads labums no sis kundzes darbibas nebus, vienigais labums ir tas, ka vienreiz Preilos beidzas skolotaju era.

Draugiem Facebook Twitter Google+