×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
26. maijs, 2015
Drukāt

Preiļu muzejam tikuši divi “Zelta putekļi”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Starptautiskās Muzeju dienas pasākumu ietvaros Balvu Novada muzejā norisinājās Latvijas Muzeju biedrības tradicionālā konkursa “Zelta puteklis 2014” gada balvu pasniegšanas sarīkojums. Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzejs par aizvadītā gadā paveiktajiem darbiem konkursā izpelnījās teicamu sava darba novērtējumu, iegūstot divas no septiņām konkursa nominācijām – “Gada ieguldījums nacionālo vērtību (krājuma) saglabāšanā” un “Gada izstāde”, LA.lv uzzināja muzejā.

Kā pavēstīja muzeja galvenā krājumu glabātāja Ināra Krusta un galvenā māksliniece Silvija Berezovska, nominācijā “Gada ieguldījums nacionālo vērtību (krājuma) saglabāšanā” muzejs piedalījās ar projektu “Latgales māju logu apmaļu dekoratīvo rotājumu restaurācija”, kura ietvaros pērn tika restaurēta daļa no 18 kolekcijā esošajiem māju logu apmaļu dekoratīvajiem rotājumiem. Krievu namdaru radītās fenomenālās kultūras mantojuma vērtības 2006. gadā ekspedīcijas laikā tika iegūtas Riebiņu, Galēnu, Silajāņu pagastos un Rēzeknes novadā, apsekojot sabrukušas un pussabrukušas mājas. Logu rotājumi jau iepriekš ir bijuši izmantoti muzeja krājuma izstādēs “Logu stāsti” un “Kopīgais un atšķirīgais”, kas guva atzinību Latgalē un Rīgā.

Savukārt nominācijā “Gada izstāde” muzejs ieguva laureāta statusu par izstādi “Jāzeps Baško – gaisa fūrmanis”, kas veltīta izcilā novadnieka, lidotāja, eskadriļas “Iļja Muromec” komandiera, Latvijas gaisa karaspēka organizatora, ģenerāļa Jāzepa Baško 125. dzimšanas dienai un I pasaules kara simtgadei. Izstāde veidota kā bagātīgu informāciju saturošs dizaina objekts, nodrošinot atsevišķu muzeja krājuma kolekciju pieejamību apmeklētājiem inovatīvā veidā

Latvijas Muzeju biedrība konkursu rīko ar mērķi atskatīties uz pagājušajā gadā paveikto un sekmēt muzeju nozares attīstību Balvu piešķir par izciliem darba rezultātiem Latvijas muzeju nozarē šādās nominācijās: gada ieguldījums nacionālo vērtību (krājuma) saglabāšanā; bērniem draudzīgākais muzejs; gada ekspozīcija; gada izstāde; gada publikācija (monogrāfija, filma u.c.); mūžizglītības projekts muzejā un modernās tehnoloģijas muzejā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+