Mobilā versija
-0.5°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
15. aprīlis, 2014
Drukāt

Preiļu novadā atklās 500 govju fermu (1)

Foto: LETA. Foto ir ilustratīvsFoto: LETA. Foto ir ilustratīvs

Trešdien, 16.aprīlī, plkst.9 Preiļu novada Aizkalnes pagastā, “Gaigalās” atklās jaunu fermu 500 slaucamām govīm. Fermas būvniecība īstenota ar Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu atbalstu.

Kā informēja AS “Preiļu siers”, fermas būvniecības, nepieciešamā aprīkojuma un tehnikas iegādes projektu īstenojis “Preiļu siera” meitasuzņēmums SIA “Sēļi”. Projekta kopējās izmaksas ir 3 625 500 eiro, tai skaitā ES struktūrfondu finansējums – 2 084 500 eiro. Atlikusī summa – pašu līdzekļi un aizņēmums bankā.

Ražošanas apjoms pagaidām netiek izpausts. Taču jaunā ferma visu saražoto pienu plāno pārdot mātesuzņēmumam.

Ierasties uz jaunās fermas atklāšanu plānojusi arī Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Salas novadā SIA “Sēļi” pieder arī cūku komplekss “Stiebriņi”, kur pašu vajadzībām un pārdošanai tiek audzētas šķirnes cūkas.

2012.gadā SIA “Sēļi” apgrozījums bija 1 175 519 eiro, bet peļņa – 60 691 eiro. Uzņēmuma rentabilitāte pērn bija 5%. Uzņēmumā pērn strādāja 22 cilvēki.

84,13% SIA “Sēļi” kapitāldaļu pieder AS “Preiļu siers”, 7,67% – Velgai Krastiņai-Luķei, 3,55% – Rantai Rinčai, 1,74% – Leonam Skolniekam un 0,81% – Marjanam Oļeškevičam.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Iepriekšējos komentārus LA veikli izdzēsa, jo ierēdņiem ļoti nepatīk ar skaitļiem pierādīta patiesība. Atkārtoju: vienas stāvvietas izmaksas šajā fermā – 7251 eiro, tai skaitā no ES fondu naudas – 4169 eiro
    Šī nauda izlietota 1 saimnieka biznesam. Bet par šo ES fonda naudu varēja nopirkt 100 jaunus vidējas jaudas traktorus priekš 100 saimniekiem un tad viņiem visiem būtu tehnika un darbs savā saimniecībā. Fermā radītas 11 jaunas darba vietas, kas vārda tiešā nozīmē ir apzeltītas, jo katra darba vieta naudas izteiksmē ir līdzvērtīga 11 kg visaugstākās proves zelta! Vai kāds mūsu valstī kontrolē, kā un kādos apjomos tiek piešķirta ES fondu nauda saimniecībām? Kas par to ZM ir atbildīgs?

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+