Mobilā versija
-0.5°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
15. aprīlis, 2014
Drukāt

Preiļu novadā atklās 500 govju fermu (1)

Foto: LETA. Foto ir ilustratīvsFoto: LETA. Foto ir ilustratīvs

Trešdien, 16.aprīlī, plkst.9 Preiļu novada Aizkalnes pagastā, “Gaigalās” atklās jaunu fermu 500 slaucamām govīm. Fermas būvniecība īstenota ar Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu atbalstu.

Kā informēja AS “Preiļu siers”, fermas būvniecības, nepieciešamā aprīkojuma un tehnikas iegādes projektu īstenojis “Preiļu siera” meitasuzņēmums SIA “Sēļi”. Projekta kopējās izmaksas ir 3 625 500 eiro, tai skaitā ES struktūrfondu finansējums – 2 084 500 eiro. Atlikusī summa – pašu līdzekļi un aizņēmums bankā.

Ražošanas apjoms pagaidām netiek izpausts. Taču jaunā ferma visu saražoto pienu plāno pārdot mātesuzņēmumam.

Ierasties uz jaunās fermas atklāšanu plānojusi arī Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Salas novadā SIA “Sēļi” pieder arī cūku komplekss “Stiebriņi”, kur pašu vajadzībām un pārdošanai tiek audzētas šķirnes cūkas.

2012.gadā SIA “Sēļi” apgrozījums bija 1 175 519 eiro, bet peļņa – 60 691 eiro. Uzņēmuma rentabilitāte pērn bija 5%. Uzņēmumā pērn strādāja 22 cilvēki.

84,13% SIA “Sēļi” kapitāldaļu pieder AS “Preiļu siers”, 7,67% – Velgai Krastiņai-Luķei, 3,55% – Rantai Rinčai, 1,74% – Leonam Skolniekam un 0,81% – Marjanam Oļeškevičam.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Iepriekšējos komentārus LA veikli izdzēsa, jo ierēdņiem ļoti nepatīk ar skaitļiem pierādīta patiesība. Atkārtoju: vienas stāvvietas izmaksas šajā fermā – 7251 eiro, tai skaitā no ES fondu naudas – 4169 eiro
    Šī nauda izlietota 1 saimnieka biznesam. Bet par šo ES fonda naudu varēja nopirkt 100 jaunus vidējas jaudas traktorus priekš 100 saimniekiem un tad viņiem visiem būtu tehnika un darbs savā saimniecībā. Fermā radītas 11 jaunas darba vietas, kas vārda tiešā nozīmē ir apzeltītas, jo katra darba vieta naudas izteiksmē ir līdzvērtīga 11 kg visaugstākās proves zelta! Vai kāds mūsu valstī kontrolē, kā un kādos apjomos tiek piešķirta ES fondu nauda saimniecībām? Kas par to ZM ir atbildīgs?

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+