Latvijā
Kriminālziņas

Preiļu parkā policistu uzmanību piesaista aizdomīgs vīrietis0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Preiļos iereibis vīrietis mēģinājis piekukuļot policijas darbiniekus, portāls LA.lv uzzināja Valsts policijā (VP).

Preiļos, veicot ierasto patrulēšanu, policisti bija pamanījuši kādu aizdomīgu vīrieti. Pienākot tuvāk, kļuva skaidrs, ka persona pārkāpj sabiedriskās kārtības noteikumus. Izskaidrojot, ka par šādiem likumpārkāpumiem ir paredzēta atbildība, policisti sastādījuši protokolu, taču tā vietā, lai izpildītu policijas darbinieku likumīgās prasības, vīrietis likumsargiem piedāvājis 10 eiro lielu kukuli, un aizturēšanas laikā izradījis fizisku pretošanos. lai agresīvo vīrieti varētu nogādāt iecirknī, likumsargiem nācās pielietot arī speciālos līdzekļus.

Šobrīd izmeklēšana kriminālprocesā turpinās un tiek skaidroti notikušā apstākļi. Tāpat vīrietis var tikt saukts pie atbildības arī par pretošanos policijas darbinieku likumīgajām prasībām.

VP atgādina, ka par šādu noziedzīgu nodarījumu paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbi, vai naudas sods. Savukārt par pretošanos varas pārstāvim vai citai valsts amatpersonai, ja tā izpilda tai uzliktos dienesta pienākumus, vai par pretošanos personai, ja tā piedalās noziedzīga vai cita prettiesiska nodarījuma novēršanā vai pārtraukšanā, vai par šo personu piespiešanu izpildīt acīmredzami prettiesiskas darbības, ja pretošanās vai piespiešana izdarīta, lietojot vardarbību vai piedraudot ar vardarbību, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Saistītie raksti
LA.lv