Laukos
Bizness

“Preiļu siera” peļņa pērn – 1,177 miljoni eiro 0

Foto LETA

Piena pārstrādes uzņēmums “Preiļu siers” pagājušajā gadā strādāja ar 57,752 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,8% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt peļņa samazinājās par 5,1% un bija 1,177 miljoni eiro, liecina “Firmas.lv” dati.

Savukārt “Preiļu siers” konsolidētais apgrozījums pērn bijis 56,632 eiro, kas ir par 10,7% mazāk nekā gadu iepriekš, bet koncerna peļņa samazinājās 2,7 reizes un bija 1,223 miljoni eiro.

“Preiļu siers” vadības ziņojumā teikts, ka 2016.gadā uzņēmums iepirka un pārstrādāja 167,3 tūkstošus tonnu piena un saražoja 8990,8 tonnas siera, 5089,7 tonnas sūkalu pulvera un 5313,5 tonnas vājpiena pulvera.

Nododot ekspluatācijā sūkalu pulvera ražotni, uzņēmums pērn atrisināja svarīgāko vides aizsardzības prasību – kompānijas darbība norit saskaņā ar 2011. gada 02. februārī saņemto atļauju A kategorijas piesārņojošai darbībai. Savukārt jaunā tvaika katla uzstādīšana ļāvusi būtiski samazināt gāzes patēriņu un par vairāk nekā 60% samazināt ogļskābās gāzes (CO2) izmešu daudzumu.

Uzņēmuma vadība norāda, ka pašreizējais “Preiļu siers” finanšu stāvoklis ir vērtējams kā stabili augošs. Iepriekšējos gados kompānija ir veikusi nopietnus ieguldījumus tehnoloģiskā procesa modernizācijā, efektīvā izejvielas izlietošanā un būtiskā ražošanas izmaksu samazināšanā, kas dod iespēju jebkurā brīdī, mainoties tirgus situācijai un pieprasījumam, ražot vienu vai otru eksporta produktu.

Šajā gadā “Preiļu siers” plāno iegūt pārtikas drošības vadības standarta FSSC 22 000 sertifikātu, kā arī pabeigt teritorijas labiekārtošanu un apgūt jaunus tirgus. Tāpat uzņēmums ir iecerējis apgūt arī jaunus eksporta tirgus un strādāt pie tā, lai pēc iespējas vairāk iepirktu pienu un maksimāli noslogotu ražošanas iekārtas. Tāpat uzņēmums plāno saglabāt stabilās pozīcijas piensaimniecībā, kā arī noturēt lielākā siera eksportētāja statusu valstī.

“Preiļu siera” produkcija pārsvarā tiek eksportēta uz Vāciju, Nīderlandi, Poliju un vairākām Āzijas valstīm, kas uzņēmumam nodrošina lielākā siera eksportētāja statusu Latvijā. Uzņēmuma ilggadējs vadītājs ir Jāzeps Šņepsts.

LA.lv
LE
LETA/LA.lv
Laukos
Jelgavā par septiņiem miljoniem eiro plāno būvēt veģetārās pārtikas ražotni
22 stundas
LA
Laukos.lv
Laukos
Vai apdraudēta bezmaksas piena un augļu izdale skolās? Briselē spriedīs par programmas finansējumu
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Amerikāņi atjauno ‘Massey Ferguson’ traktorus
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AT
Andris Tiļļa
Kultūra
No debesu augstumiem uz zemes: 12 apustuļu skulptūras Doma dārzā
3 stundas
LE
LETA
Uncategorized
JKP varētu atbalstīt Gobzemu premjera amatam
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Daugavpils novadā no grāvja izceļ noslīkušu cilvēku
1 stunda
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Karaliene Elizabete II pasniegs bruņinieka goda titulu Ralfam Lorēnam
1 stunda
LA
LA.lv
Ekonomika
Vai nākotnē maksāsim ar kripto-eiro? Konferencē diskutēs par virtuālo naudu
1 stunda