Preimanis Eiropas čempionātā MTB XCO krosā finišē 39. vietā 0

Svētdien Vācijas pilsētā Santvendelā svelmīgajos laika apstākļos noslēdzās Eiropas čempionāts kalnu riteņbraukšanā. Pēdējā dienā tika aizvadītas XCO krosa sacensības, kurās vienīgais Latvijas pārstāvis Matīss Preimanis 71 dalībnieka konkurencē finišēja 39. vietā. Par čempionu tikmēr kļuva Džuliāns Absalons.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Saules uzliesmojumu dēļ Zemi pārņēmusi spēcīga magnētiskā vētra. Cik dienu tā plosīsies?

Svētdien Vācijā noslēdzās četru dienu garais Eiropas čempionāts kalnu riteņbraukšanā (MTB), kurā kopumā tika sadalīti deviņi medaļu komplekti. Pirmo reizi Latvijas riteņbraukšanas vēsturē Eiropas čempionātā startēja uzreiz astoņi mūsu sportisti. Visveiksmīgāk čempionātu no latviešiem aizvadīja cēsinieks Arnis Pētersons, kurš ierindojās 21. vietā U23 grupas sacensībās.

Sacensību pēdējā dienā norisinājās elites vīru un dāmu sacensības Olimpiskajā (XCO) krosā. Vīru konkurencē starp 71 dalībnieku bija arī „DPA Cycling team” komandas riteņbraucējs Matīss Preimanis, kurš ir arī pagājušā gada Latvijas čempions šajā aizraujošajā disciplīnā. Kopumā sportistiem bija jāveic 6 apļi. Viena tā garums bija 7,3 kilometri. Jāpiebilst, ka sacensību laikā ārā valdīja vairāk nekā 30 grādu liels karstums.

Matīss distancē devās ar 58. numuru. Neskatoties uz starta pozīciju, latvietis centās darīt visu, lai uzlabotu savas pozīcijas. Pēc otrā apļa mūsu sportists bija pakāpies līdz 38. vietai. Turpinājumā Preimanis ilgu laiku atradās labāko 30 skaitā, bet turpinājumā savas pozīcijas zaudēja un finiša līniju viņš sasniedza kā 39. Distancē „DPA Cycling team” riteņbraucējs pavadīja 1 stundu 53 minūtes un 20 sekundes, tiekot arī pie vērtīgajiem UCI punktiem.

Par Eiropas čempionu kļuva Francijas riteņbraucējs Džuliāns Absalons, kurš smago distanci veica 1 stundā 44 minūtēs un 3 sekundēs. Otrajā vietā finišēja šveicietis Fabians Gigers, no uzvarētāja atpaliekot vien 15 sekundes. Tikmēr trešais palika čehs Jans Skarnitzls (+00:00:39).

Eiropas čempionāts MTB XCO krosā (Elites vīri)