×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Melānija, Imanta
Sestdiena, 18. augusts, 2018
12. jūnijs, 2017
Drukāt

Premjers: prioritāri vērtējam sociālo iemaksu pieaugumu (2)

Foto - Sintija Zandersone/LETAFoto - Sintija Zandersone/LETA

Pagaidām kā prioritārs risinājums veselības aprūpes finansējuma palielināšanai tiek vērtēts sociālo iemaksu pieaugums par vienu procentpunktu, pēc tikšanās ar nacionālo apvienību “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) aģentūrai LETA sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Valdības vadītājs pauda pārliecību, ka valdošās koalīcijas partneriem izdosies vienoties gan par veselības aprūpes finansējumu, gan arī nodokļu reformu kopumā.

Politiķis piebilda, ka veselības aprūpes jautājumā “apstākļi parādījuši, ka nav kur atkāpties”. Pēc diskusijām ar koalīcijas partneriem pagaidām kā prioritāra versija tiek izskatīta sociālo iemaksu palielinājums par vienu procentpunktu. Šis pieaugums būtu solidāri – pa pus procentpunktam – sadalīts starp darba devējiem un darba ņēmējiem.

Tāpēc ir svarīgi, lai veselības aprūpes finansējuma jautājums tiktu risināts kopā ar nodokļu reformu, kas iekļauj neapliekama minimuma palielināšanu un iedzīvotāju ienākuma likmes (IIN) samazināšanu, skaidroja premjers, uzsverot, ka tas ir komplekss risinājums.

Ja tiktu palielinātas sociālās iemaksas, tad pievienotās vērtības nodoklis netiktu celts, teica Kučinskis. Premjers gan piebilda, ka galvenais ir sasaiste ar nodokļu nomaksu, bet izšķiršanās par avotu būs koalīcijas sarunu rezultāts.

Ministru prezidenta vadītā veselības darba grupa vienojās piedāvāt koalīcijai lemt par vienu no diviem veselības nozares finansēšanas avotiem – obligāto sociālo apdrošināšanu sasaistīt ar minimālajām sociālajām iemaksām un novirzīt veselības aprūpei 1,5% no sociālā budžeta, to kompensējot, par vienu procentpunktu ceļot pievienotās vērtības nodokli (PVN), vai arī ieviest obligāto veselības apdrošināšanu ar fiksētu vai diferencētu ikmēneša maksājumu.

Valdošās koalīcijas partneri, tajā skaitā premjera pārstāvētā Zaļo un zemnieku savienība, vēl nav gatavi viennozīmīgi atbalstīt kādu no šiem variantiem, tāpēc diskusijas vēl turpinās.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. “Ja tiktu palielinātas sociālās iemaksas,tad pievienotās vērtības nodoklis netiktu celts.”
    Igaunijā nevis viens,bet trīspadsmit procenti no sociālā nodokļa tiek novirzīti veselības aprūpei un PVN ir par procentu mazāks! Nav kur atkāpties? Ir! Jāatsakās tikai noiedzīvotāju ienākuma nodokļa samazināšanas un pievienotās vērtības nodoklis vairs nav jāceļ! Glābsim veselības aprūpi,sadārdzinot pārtiku? Celiet PVN luksusa precēm-skotu viskijam,Havanas cigāriem,omāriem un savām iemīļotajām austerēm un vīngliemežiem,nevis maizei un pienam! Palieliniet nodokli nekustamajam īpašumam ar kadastrālo vērtību miljonos eiro un kapitāla pieauguma nodokli līdz 23%! Tad nebūs jāizvairās obligāto vedelības apdrošināšanu pat pieminēt!

  2. viņš ņirgājas? Atbildēt

    paši nolēma ka no socnodokļa veselibai nedos ne centa. bet nu cenšas pacelt nodokli atsaucoties uz veselibas nozari.

Draugiem Facebook Twitter Google+