Mobilā versija
-2.8°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
16. novembris, 2016
Drukāt

Premjera amatam virza Skverneli

Foto - LETAFoto - LETA

Lietuva. Prezidente Daļa Grībauskaite vakar izvirzīja bijušā iekšlietu ministra Sauļus Skverneļa, oktobrī notikušajās Seima vēlēšanās uzvarējušās Zemnieku un zaļo savienības saraksta līdera, kandidatūru premjerministra amatam. Lietuvas prezidente norādīja, ka no jaunās valdības koalīcijas sagaida lēmumus iedzīvotāju sociālās drošības stiprināšanai un cīņai pret sociālo atstumtību. Valsts ir jāpārvalda caurskatāmi, lai cilvēki justu, ka valdība strādā viņu labā, nevis kādu grupu interesēs, sacīja Grībauskaite un uzsvēra, ka ir jāturpina cīņa pret korupciju un jānodrošina gatavība stāties pretī ģeopolitiskiem izaicinājumiem.

Bijušais policijas ģenerālkomisārs un iekšlietu ministrs Skvernelis bija Zemnieku un zaļo savienības saraksta līderis vēlēšanās, kurās partija uzvarēja, iegūstot 59 mandātus. Valdības koalīciju zaļzemnieki izveidojuši ar līdz šim pie varas bijušo Sociāldemokrātisko partiju, kas ieguva 17 mandātus. Lietuvas Seimā ir 141 deputāts. Lietuvas jaunais Seims vakar vienbalsīgi pieņēma rezolūciju par ārpolitikas, drošības un aizsardzības politikas pārmantojamību, kurā apņemas 2018. gadā nodrošināt aizsardzības finansējuma līmeni, kas sasniegtu 2% no iekšzemes kopprodukta.

Pievienot komentāru

EK rosina veidot Eiropas aizsardzības fonduPlāno ietaupīt līdz 100 miljardiem eiro gadā bruņojuma iegādē
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+