×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
18. jūnijs, 2013
Drukāt

Premjera prioritātes nākamā gada budžetā – demogrāfija, veselības aprūpe un ceļi

LETALETA

Valdības vadītāja Valda Dombrovska (V) prioritātes nākamā gada budžeta veidošanas procesā būs nabadzības un nevienlīdzības mazināšana, demogrāfijas jautājumi, veselības aprūpe, ceļi un infrastruktūra.

Premjers šorīt Latvijas Televīzijā atzīmēja, ka vairākas sabiedrības grupas jau ir sagaidījušas kaut nelielu, tomēr algu pielikumu, tāpēc nākamgad noteikti esot jādomā par mediķu algu celšanu.

Dombrovskis stāstīja, ka budžeta pieaugums jaunām iniciatīvām nākamgad varētu būt “50, 60 vai varbūt nedaudz vairāk miljonu latu robežās”. Aptuveni pusi šīs summas varētu paņemt plānotā pensiju indeksācija, turklāt kopumā ministriju pieprasījumi vairāk nekā desmit reizes pārsniedz iespējas. Premjers atzīmēja, ka iespējamā pieauguma cipari vēl tiks precizēti pēc pusgada budžeta datiem, kas gaidāmi augustā.

Politiķis solīja, ka uzstādījums par darbaspēka nodokļu mazināšanu paliekot spēkā, taču viņš atsaucās uz starptautiskiem ekspertiem, kas norādot, ka Reformu partijas aizstāvētais risinājums par iedzīvotāju ienākuma nodokļa samazināšanu no 24% uz 22% neesot pats optimālākais. Ja tiek piedāvāti labāki risinājumi, Ministru prezidents nesaskata iemeslus, kāpēc tos ignorēt.

Partijas kopīgu viedokli par izmaiņām mēģinās rast īpašā valdošās koalīcijas darba grupā. Risinājums šajā jautājumā ir jāpanāk līdz augusta beigām vai septembra sākumam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+