×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
11. februāris, 2015
Drukāt

Premjere: daži hibrīdkara elementi Latvijā jau ir jūtami (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Daži hibrīdkara elementi Latvijā jau ir jūtami, piemēram, notiekošais informācijas telpā, intervijā telekanāla “LNT” raidījumā “900 sekundes” sacīja valdības vadītāja Laimdota Straujuma.

“Mēs jūtam paziņojumus, kas nāk no dažādām Krievijas amatpersonām par cilvēktiesībām Latvijā. Tas ir viens no elementiem. Mūsu drošības iestādes strādā, un es esmu pilnīgi pārliecināta par viņu spēju novērst gan kiberuzbrukumus, gan dažādas provokācijas, kas varētu būt sagaidāmas,” teica premjere.

Ministru prezidente uzsvēra, ka Latvija ļoti vērīgi seko līdzi notikušajam, kā arī reģionā tiek pastiprināta NATO klātbūtne. Tāpat Straujuma pauda, ka valdība ir gatava adekvāti reaģēt un atjaunos situāciju, kāda bija aizvadītā gada pavasarī, kad Ministru kabineta sēdēs kopā ar drošības iestāžu pārstāvjiem tika diskutēts par esošo situāciju un nepieciešamo rīcību.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka bijušais NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens intervijā pieļāva iespēju, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins varētu nolemt, izmantojot hibrīdkara metodes, veikt intervenci Baltijas valstīs, lai pārbaudītu, cik efektīvi darbojas NATO līguma piektais pants par kolektīvo aizsardzību.

“Jautājums nav par Ukrainu. Putins grib atjaunot Krievijas agrākās lielvalsts pozīcijas,” sacīja Rasmusens intervijā Lielbritānijas laikrakstam “Daily Telegraph”. “Ir liela iespējamība, ka viņš veiks intervenci Baltijā, lai pārbaudītu, kā darbojas piektais pants,” teica bijušais alianses ģenerālsekretārs.

Tomēr viņš pieļāva, ka drīzāk varētu notikt nevis tiešs Krievijas spēku iebrukums, bet, tāpat kā Ukrainā, Putins varētu izmantot hibrīdkara metodes. “Putins zina, ka, ka, ja viņš pārkāps sarkano līniju un uzbruks NATO dalībvalstij, viņš tiks sakauts. Tas ir skaidrs. Bet viņš ir speciālists hibrīdkarā,” piebilda Rasmusens.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Nu kapēc lai Straujuma PĒC !!Rasmusena neklukstētu kā papagailis ko līdzīgu? Pretīgi un npazemojoši lasīt!Toties to ko melš viņas partijas ģensekretārs 26.janv.”L.A.”intervijā par to,ka VVC ir nacradikāļi un gvelž tālāk,ka VVC pieprasa okupantiem runāt valsts val.gan darbā ,gan MĀJĀS???????,to gan Straujuma neapjēdz,bet vaino citu partijas biedru Vidiņu,kurš partijas !! sarakstē to ataino un prasa vai Kampars nav Kremļa rupors,jo to pašu meloja НТВ ?!Tagad fiksi kopā ar Zaķa lietu piepluso Kamparu un ar pompu grib izmest Vidiņu !!!!!par Vienotības tēla graušanu???Mīļie,kurš tad ir tas grāvējs? Un kā ir ar Āboltiņu,kura ar viltu un meliem tika pie deputāta mandāta?
    KAS notiek Vienotībā ?? TIESISKUMS un ATKLĀTĪBA,Āboltiņas madāma ???

  2. Nē, man patīk – beidzot Bērziņa kājiņas Straujumas čībās arī pakustējušās. Ierēdne ar 25 gadu stāžu nav pamanījusi, ka kā minimums vismaz pēdējo 2,3 gadu laikā Latvijas teritorijā caur Putina TV kanāliem pastiprināti tiek skalotas smadzenes, tiem, kam viņu jau tā daudz nav palicis.

  3. Straujuma sabiezina krāsas. Vai runāja vienu,bet domāja citu? Domas vērsa uz Latgales pusi? Latgalē ir piemalē,bet ne muļķi.

  4. galvenokārt notiek politiķu galvās. tik ļoti cenšas izplatit rietumu versiju ukrainas notikumiem(kas ir tikpat meliga kā krievijas variants) ka nupat jau politinformācijas skolās taisās atjaunot. drīz pēc čekas labākajiem paraugiem visu uzraudzis komisārs vai visur domā pareizās domas, vai skan pareizās runas….seržants pa tv vispār murgus stāsta- latgalē visām mājām satelitšķivji uz krieviju pavērsti, satelitšķīvji vispār uz satelitu tiek vērsti, un latgalē krievijas/baltkrievijas kanālus skatās jo tos joprojām ar parasto antenu var uztvert, nav tur tautai naudas dekoderiem. musu politiķu un mediju meliem nav ne malas ne gala. te pusdienu varetu ar pirkstu bakstīt klajos melos un pat lidz puspatiesibām netiktu, laika nepietiktu

  5. Pieskaiti vēl Bērziņa atteikumu palielināt armiju par 2000 vīriem un zemessargiem nedot šaujamos… Tas vīrs ir pirmais no hibrīdkara ieročiem – pat uz Minhenes drošibas sanākšanu nebrauca ( kāpēc ? Atrada kādu iemeslu?).

  6. Steidzami kaut kas jāmaina MK bufetes darbā . Nu nav pieņemams fakts , ka bufečiere premjeriei plūmju kompota vietā pastāvīgi iešķiņķo bremžu eļļu… Pēc tādas diētas Burtnieku pils vaidelotēm un krīvukrīviem nebūs dukas ne tik ar austrumu leduslāčiem , bet arī ar pašu brūnajiem lāčiem cīnīties…

Draugiem Facebook Twitter Google+