×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
9. marts, 2015
Drukāt

Premjere varētu virzīt Streļčenoka nomaiņu; KNAB priekšnieks nejūtas pārsteigts (10)

Foto-LETAFoto-LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Premjere Laimdota Straujuma (“Vienotība”) kopumā nav apmierināta ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbību, kura izvērtēšanu tuvākajā laikā uzsāks eksperti.

“Ja KNAB darbības vērtēšana būs negatīva, tad es likšu uz valdību priekšlikumu piedāvāt mūsu Saeimai mainīt KNAB vadītāju,” intervijā Latvijas Radio pirmdien paziņoja Straujuma.

Viņa informēja, ka šonedēļ noslēgsies KNAB vērtēšana, kuru veic sabiedriskās organizācijas, un tad KNAB vērtēšanu uzsāks eksperti.

“Ir procedūras, kuras ir jāveic, un valdības vadītājs nevar nomainīt KNAB vadītāju. Uzskatu, ka KNAB ir jādomā par korupcijas apkarošana, nevis jāraksta vēstules dažādām starptautiskām organizācijām un tagad ir jauns pavērsiens – apvainot sabiedriskos medijus, tas nav pieļaujams,” teica Straujuma.

Vienlaikus viņa teica, ka pēc abu vērtējumu saņemšanas, piedāvās valdībai lemt, vai virzīt uz Saeimu jautājumu par KNAB vadītāja Jaroslava Streļčenoka nomaiņu, neskatoties uz to, vai tas būs negatīvs.

“Neatkarīgi no šo komisiju vērtējuma, es esmu nolēmusi neskatīties, ka tas [novērtējums] ir apmierinošs, virzīt uz Saeimu šo balsojumu,” izteicās premjere.

“Man ļoti žēl, ka vadības attieksme pret saviem pienākumiem veicina gan sabiedrības, gan ekspertu negatīvu attieksmi,” pauda valdības vadītāja.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks nav izbrīnīts par premjers paziņojumu, jo jau
ilgstošā laika periodā izskan ziņas par priekšnieka iespējamo atbrīvošanu, teikts biroja izplatītajā paziņojumā.

Streļčenoks Ministru prezidentes darbības un steigu saista ar pretestību KNAB centieniem nosargāt un stiprināt KNAB neatkarību.

KNAB vērš uzmanību, ka kārtību, kādā izveidojama komisija, lai izvērtētu iemeslus KNAB priekšnieka atbrīvošanai no amata nosaka Ministru kabineta. Kārtība paredz, ka komisiju izveido ņemot vērā ģenerālprokurora vai Ministru prezidenta sniegto informāciju, savukārt Komisiju vada ģenerālprokurors vai viņa īpaši pilnvarots virsprokurors.

Tāpat KNAB informē, ka vēl nav notikusi KNAB priekšnieka darbības novērtēšana, nav skaidrs pamatojoties uz kādiem kritērijiem, Ministru prezidente izdarījusi secinājumu, ka “KNAB darbs ir neapmierinošs un KNAB priekšnieks ir nomaināms”.

Jau ziņots, ka KNAB piektdien vērsies Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP), prasot izvērtēt, vai sabiedrisko mediju – Latvijas Televīzijas, Latvijas Radio (LR) un “lsm.lv” sniegtā informācija par KNAB nav tendencioza. KNAB neapmierina arī tas, ka sabiedriskie mediji veido materiālus par biroja darbu, neprasot oficiālo KNAB viedokli.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

  1. Pietiek māžoties…. atlaist Streļčenoku un sākt strādāt KNABam

  2. Atbalstu.Streļčonoks neprot strādāt ar cilvēkiem.Viņš ir apsmiekls.

  3. Taisnība, sen bij jāpadzen Streļčenoks. Šis vīriņš ir izsmiekls. Nu neprot viņš strādāt ar cilvēkiem!

  4. Par mēdiju neatkarību. Kas maksā tas pasūta mūziku. Un tā saucamie sabiedriskie mēdiji izpilda valdības pasūtījumu.

  5. Latvijas tauta nav apmierināta ar valdības darbu, kā to nomainīt!

  6. Vai J.Strīķe jau sen neteica, ka šis biedris nav nekāds vadītājs???

    • Pilnīgi piekrītu no paša sākuma kad redzēju šo cittautieti priekšnieka amatā! Viņš nav spējīgs vadošam amatam un strādāt ar cilvēkiem. Vajag īstu gudru Latvijas patriotu un kurš nav sasmērējies ne ar kādām partijām un okupantiem. Tas pats arī par Valsts prezidentu.

  7. Ne šī ko var, ne dara: vairāk kā gads pagājis, kad teica – ja tiesas spriedums būs labvēlīgs Strīķei, es rosināšu Streļčonoka atbrīvošanu. Cik spriedumu nav bijuši no tā laika, cik nodokļu maksātāju naudas aizgājis kompensācijās Strļčonoka aprobežotības dēļ?

Draugiem Facebook Twitter Google+