×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
26. janvāris, 2015
Drukāt

Premjere lūgs iekšlietu ministru informēt par aizturēto TV3 operatoru (14)

Foto: LETAFoto: LETA

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis un Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) lūgs iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski (V) informēt viņu par pirmdien aizturēto TV3 operatoru.

Straujuma pirmdien žurnālistiem sacīja, ka viņai vēl nav ziņu par notikušo, tādēļ vispirms sazināsies ar iekšlietu ministru, lai noskaidrotu, kādēļ operators tika aizturēts pie Krievijas vēstniecības, kur notika pikets ukraiņu militārās lidotājas Nadijas Savčenko atbalstam.

“Es palūgšu iekšlietu ministram mani informēt par to, kas ir noticis un kāpēc ir aizturēts žurnālists,” viņa teica.

Arī Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA) aicina iekšlietu ministru un Valsts policijas (VP) priekšnieku Intu Ķuzi skaidrot sabiedrībai TV3 ziņu operatora aizturēšanu. Viņasprāt, TV3 operatora aizturēšana, pildot žurnālista pienākumus, ir skandalozs gadījums.

“Šobrīd publiski zināmais aizturēšanas pamatojums ir apšaubāms, jo īpaši apstākļos, kad žurnālists strādā, lai informētu sabiedrību,” paziņojumā medijiem norāda Saeimas spīkere.

Iekšlietu ministra padomniece Daiga Holma LETA norādīja, ka Kozlovskis lūdzis VP priekšniekam izvērtēt notikumu ar žurnālista aizturēšanu. Ķuzis aģentūrai LETA norādījis, ka administratīvās lietvedības kontekstā tiks vērtēts, vai kādu pārkāpumu ir veicis žurnālists vai policisti.

Jau vēstīts, ka pie Krievijas vēstniecības piketa laikā, kas veltīts ukraiņu militārās lidotājas Nadijas Savčenko atbalstam, aizturēts TV3 operators Sergejs Medvedevs. Vēlāk operators izlaists no policijas iecirkņa, informēja TV3 žurnālisti.

TV3 ziņu producents Alvils Vīksne BNS pastāstīja, ka Medvedevs pie Krievijas vēstniecības darījis savu darbu – filmējis tur notiekošo akciju. Atbilstoši Vīksnes stāstītajam, Valsts policijas darbinieki Medvedevam apgalvojuši, ka viņam no kabatas izkritusi lapiņa ar Krievijas prezidenta Vladimira Putina attēlu. Policijas darbinieki teikuši, lai tiek pārtraukta skrejlapu izplatīšana. Kad operators atbildējis, ka viņš tikai dara savu darbu, viņš aizturēts un aizvests uz policijas iecirkni.

Operators atteicies pacelt uz ielas esošo lapiņu, jo tā nav piederējusi viņam. Lapiņa nav varējusi izkrist no TV3 pārstāvja kabatas, jo tā tur nemaz nav bijusi. “Es ļoti ceru, ka jau drīzumā policisti operatoram atvainosies un palaidīs viņu vaļā,” sacīja Vīksne.

TV3 operators sarunā ar aģentūru LETA pauda viedokli, ka policistiem neesot paticis, ka filmē viņu neizpildīto darba pienākumu, proti, faktu, ka nav savāktas izmētātās lapiņas ar uzrakstiem par Putinu. Kārtībsargi pēcāk esot visiem spēkiem centušies operatoru dabūt prom no notikuma vietas, lai tur notiekošais netiktu piefiksēts.

Ir noformēts administratīvais protokols, taču Medvedevam neviens neesot paskaidrojis, pēc kādiem likuma pantiem tas darīts, un viņam neesot iedoti nekādi dokumenti, ziņo LETA

Savukārt Valsts policijas pārstāvis Toms Sadovskis pavēstīja, ka 1985.gadā dzimušais vīrietis policijas iecirknī nogādāts par iespējamu piegružošanu.

Piketa laikā tika aizturēts arī Latvijas Ukraiņu kongresa priekšsēdētājs Nikolaju Pavļuku, jo viņam bijis plakāts, uz kura attēlota svastika. Šo gadījumu policija lūgs izvērtēt tiesai.

Krievijā ieslodzītās ukraiņu militārās lidotājas Savčenko atbalsta akcijā pie Krievijas vēstniecības Rīgā pirmdien pulcējās ap 50 cilvēku.

Savčenko tiek apsūdzēta Krievijas žurnālistu Igora Korneļuka un Antona Volšina slepkavībā Luganskas novadā. Atbilstoši Krievijas varasiestāžu versijai Savčenko ar militāro lidmašīnu veica apšaudi, kurā gāja bojā žurnālisti. Savukārt viņas advokāta rīcībā esot pierādījumi, ka Savčenko apšaudes brīdi jau stundu esot atradusies prokremlisko separātistu gūstā.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Policijas vadība dara visu iespējamo, lai šos vainīgos policistus paturētu dienestā un nesodītu.
  Kāpēc LA klusē? Vai tad varam pieļaut, ka Latvijā uzdarbojas krievijas 5 kolonna, kurus atbalsta policija?

 2. saistībā ar 16.martu un 9.maiju mums ir kārtējo reizi jāatgādina mūsu neprincipiālajiem valdniekiem, ka:
  Molotova – Ribentropa pakta realizācijas procesā, sadarbojoties Krievijas /PSRS/ un Vācijas bruņotajiem spēkiem, tika vardarbīgi likvidēta Polijas un Baltijas valstu neatkarība, pārvēršot tās par okupētām un anektētām teritorijām.
  Vienlaicīgi – okupācijas periodā tika izvērstas masveida represijas un slepkavības, kuras Latvijā ir procentuāli pielīdzināmas ebreju holokaustam un uzskatāmas par tās pilsoņu /galvenokārt – latviešu/ genocīdu, kas sodāms kā noziegums pret cilvēcību.

  Un šo noziegumu noliegšana un aizvietošana ar atbrīvošanas jēdzienu, ir zemiska obstrukcija un apzināti meli, kas nedod okupantiem un viņu pēcnācējiem tiesības Polijā un Baltijā svinēt staļiniskās Krievijas (PSRS) uzvaru pār (savu neveiksmīgi izvēlēto sabiedroto kara sākumā,
  bet kļuvušu par ienaidnieku kara beigās) hitlerisko Vāciju.

  Un tāpēc šī politiskā absurda novēršanai ir nepieciešama oficiāla valdības rīcība , lai arī 9.maijā, tāpat kā 16. martā, tā dalībnieki aprobežotos ar piemiņas klusuma brīdi un ziedu nolikšanu karā kritušajiem karavīriem.

 3. tv3 ruporam neveicas ar propagandu…..

 4. Tā ir Ušakova policija,kura ļāva un ļaus ārdīties viņa atbalstītājiem 16.martā,bet neļaus 9.maijā.Vai tas vēl nav kādam skaidrs?

 5. Ne jau ministram Kozlovskim jāprasa paskaidrojumi. Ne jau viņam, bet Vešņakovam un Ušakovam pakļaujas Rīgas policija. Tā viņš ir – pravieti Muhamedu vēl drīkst izsmiet, bet ne jau Pūķinu.

 6. Ja turētu rokās plakātus ar saukli – es esmu Čārlijs,tad būtu “vārda brīvība”…..bet,ja runa par ukrainu un Putinu,tad labāk novākt operatoru no notikumu vietas….kas tas ir “vārda brīvība”….kad tā drīkst un,kad nedrīkst izpausties??????

 7. Šāds gadījums ar operatoru liecina par to,ka ļoti populārā “vārda brīvība” ir brīva tikai izdevīgos gadījumos…lai kūdītu tautas pret tautām…
  Šajā gadījumā kādam nebija izdevīgi,ka parādītos materiāls par to,ka latvieši iestājas pret ukraiņu lidotājas Savčenko apcietinājumu un turēšanu Krievijā….

 8. … Kad beidzot atlaidis so, jau NA bridinato, un uzdevumu izpildisanas nespejigo nacionalas valsts ‘nelojalitates vai neuzticibas zimokli’, kurs turpina operet ar neizprotamu nostaju par Satversme un kriminallikuma noteikto un vina kompetencei noradito darbibas izpildi, ka tas jau sen ir pieradijies ar 5. kolonnas un to lidzskrejeju, pilsonu un nepilsonu, nelikumigu un lidz sim netraucetu pretvalstisku un tas interesem nepienemamu darbibu !?

  … Nepietiek ar jautajumiem vien par notiekoso, sim kritiskas ministrijas vaditajam …

  … Ir pienacis laiks nomenaklaturas ielikteniem atstat valsts vadibas postenus, kas saskaras ar valsts drosibas jautajumiem un lojalitati, saja kritiskas situacijas bridi …

 9. Videomateriālā taču redzams tas policists,kurš pārsniedzis savas pilnvaras. Iesaku ierosināt dienesta pārbaudi.Tādiem nav vieta policijā.

 10. Tiešām nākas piekrist, vai darbinieki būs tik pat cītīgi uz 9. maija svētkiem jautājumā par piegružošanu. Lai TV operators nofilmē arī pēc 9.maija pasākumiem pie pieminekļa, būs ko salīdzināt.

  • Domāju, ka saistībā ar 16.martu un 9.maiju mums ir kārtējo reizi jāatgādina mūsu neprincipiālajiem valdniekiem, ka:
   Molotova – Ribentropa pakta realizācijas procesā, sadarbojoties Krievijas /PSRS/ un Vācijas bruņotajiem spēkiem, tika vardarbīgi likvidēta Polijas un Baltijas valstu neatkarība, pārvēršot tās par okupētām un anektētām teritorijām.
   Vienlaicīgi – okupācijas periodā tika izvērstas masveida represijas un slepkavības, kuras Latvijā ir procentuāli pielīdzināmas ebreju holokaustam un uzskatāmas par tās pilsoņu /galvenokārt – latviešu/ genocīdu, kas sodāms kā noziegums pret cilvēcību.

   Un šo noziegumu noliegšana un aizvietošana ar atbrīvošanas jēdzienu, ir zemiska obstrukcija un apzināti meli, kas nedod okupantiem un viņu pēcnācējiem tiesības Polijā un Baltijā svinēt staļiniskās Krievijas (PSRS) uzvaru pār (savu neveiksmīgi izvēlēto sabiedroto kara sākumā,
   bet kļuvušu par ienaidnieku kara beigās) hitlerisko Vāciju.

   9. maijā ir nepieciešama oficiāla valdības rīcība šī politiskā absurda novēršanai un, tāpat kā 16. martā, ir jāaprobežojas ar piemiņas klusuma brīdi un ziedu nolikšanu karā kritušajiem karavīriem.

 11. Cik pie mums tā policija ir pilna ar ušakoviešiem un putinistiem. Pat galvenais ka vini necešas to pat slēpt izpildot savus dienesta pienākumus. Vai mums latviešiem x-brīdī būs uz ko paļauties un sagaidīt glābiņu un atbalstu? LAikam ka nē! Tāpēc jau jaunieši brauc projām no Latvijas uz UK vai kādu citu ārvalsti.

 12. Kauns par Latvijas prokrievisko policiju, cerams, ka tā analoģiski rīkosies 9. maija pasākumos pie Uzvaras pieminekļa un arestēs visus piegružotājus un sovjetiskās atribūtikas lietotājus! Savādāk, nesaprotamas darbības un faktiski kādam ir jānes politiska atbildība. Jocīgi, bet arī pirmajā šādā mītiņā policija aizturēja pilsoni par to, ka tas norāva krievu šovinistam karogu…..

 13. Policija biežāk varēja padežūrēt autoostā un dzelzcela stacijā kur pīpē teju uz katra stūra…

Draugiem Facebook Twitter Google+