×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
11. augusts, 2015
Drukāt

Premjere nesaskata Matīsa atbildību saistībā ar pret Magoni sākto kriminālprocesu (11)

Satiksmes ministrs apseko būvdarbus uz Vecpiebalgas autoceļa

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma nesaskata satiksmes ministra un partijas biedra Anrija Matīsa atbildību saistībā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pret valsts uzņēmuma “Latvijas Dzelzceļš” (LDz) bijušo valdes priekšsēdētāju Uģi Magoni sākto kriminālprocesu par kukuļa ņemšanu.

Premjere otrdien pēc valdības sēdes, komentējot Latvijas Reģionu apvienības paziņojumu par satiksmes ministra demisijas rosināšanu, tostarp saistībā ar situāciju LDz, atzīmēja, ka neredz Matīsa atbildību tajā, ka viena konkrēta amatpersona, iespējams, ņēmusi kukuli.

Vienlaikus viņa uzsvēra, ka jebkurai amatpersonai neatkarīgi no ieņemamā amata par kriminālpārkāpumiem jāsaņem paredzētais sods. “[Sods jāsaņem] katram, kurš ko tādu var iedomāties. Šodien [otrdien valdībā] meklējām katru centu [nākamā gada] budžetā, kā palielināt ieņēmumus. Ja notiek šādi gadījumi, tā ir disonanse ar to, ko mēs cenšamies darīt,” pauda Straujuma.

Premjere atzina, ka šādas situācijas noteikti ietekmē LDz un Latvijas starptautisko tēlu, taču arī citur Eiropā attiecīgi gadījumi notiekot.

Gan Straujuma, gan Matīss pārstāv partiju “Vienotība”.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka Latvijas Reģionu apvienība Matīsam pārmet arī atbildības neprasīšanu no Latvijas nacionālās aviokompānijas “airBaltic” vadības saistībā ar gadījumu, kad lidsabiedrības apkalpes locekļi tika aizturēti Norvēģijas galvaspilsētas Oslo lidostā par ierašanos darbā alkohola reibuma, kā arī situācijā valsts kompānijā “Latvijas Pasts”.

Tāpat vēstīts, ka KNAB sācis kriminālprocesu pret LDz valdes priekšsēdētāju Magoni par kukuļa lielā apmērā piedāvājuma pieņemšanu.

KNAB pārstāve Laura Dūša iepriekš aģentūru BNS informēja, ka kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma panta daļas par kukuļa – materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu pieņemšanu, ko izdarījusi valsts amatpersona pati vai ar starpnieku par kādu jau izdarītu likumīgu vai nelikumīgu darbību vai pieļautu bezdarbību kukuļdevēja, kukuļa piedāvātāja vai citas personas interesēs, izmantojot savu dienesta stāvokli, neatkarīgi no tā, vai pieņemtais vai piedāvātais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai, ja pārkāpums izdarītas lielā apmērā vai ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai ja kukulis pieprasīts.

Par šo pārkāpumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz 10 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Pēc Dūšas teiktā, kriminālprocesa ietvaros iegūto pierādījumu kopums dod pietiekamu pamatu uzskatīt, ka kukulis saņemts saistībā ar LDz meitasuzņēmuma “LDz ritošā sastāva serviss” (LDz RSS) iepirkumu.

Portāls “Diena.lv” iepriekš ziņoja, ka iespējams, Magonis tiek turēts aizdomās par aptuveni pusmiljona eiro kukuļa saņemšanu saistībā LDz RSS nesenu daudzmiljonu iepirkumu – četru vecu dīzeļlokomotīvju iegādi no Igaunijas miljonāram Oļegam Osinovskim piederošā uzņēmuma “Skinest”.

Iepirktās lokomotīves bijušas dažādā stāvoklī un to cena atšķīrusies, bet katra no četrām lokomotīvēm maksājusi ap diviem miljoniem eiro un vairāk. Divas no četrām iepirktajām dīzeļlokomotīvēm jau piegādātas. “LDz RSS” iepirkums par četru 2TE116 sērijas lietotu dīzeļlokomotīvju iegādi noslēdzās šā gada 7.aprīlī, tajā bijuši divi pretendenti un uzvarējis “Skinest”, kas ir arī viens no galvenajiem lokomotīvju rezerves daļu piegādātājiem LDz, pateicoties uzņēmuma līgumiem ar ražotājiem Krievijā, raksta “Diena.lv”.

Savukārt Osinovskis Igaunijas sabiedriskajai raidorganizācijai ERR uzsvēris, ka konkurss par lokomotīvju iepirkumu noticis pēc visiem noteikumiem.

Ziņots arī, ka KNAB 6.augusta vakarā veica kratīšanu Magoņa darba vietā un viņu aizturēja. LDz vadītājs no amata 7.augustā tika atbrīvots, un par viņa pienākumu izpildītāju iecelts LDz līdzšinējais valdes loceklis Aivars Strakšas. Rīgas rajona tiesa 8.augustā Magonim piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu.

“Lursoft” informācija liecina, ka Magonis bija LDz valdes priekšsēdētājs kopš 2005.gada. No 2003. līdz 2005.gadam vadījis LDz padomi.

LDz pieder valstij. Tā koncerns nodarbojas ar kravu pārvadājumiem pa dzelzceļu un uztur.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Gan Straujuma, gan Matīss pārstāv partiju “Vienotība”.ko ko bet vini ir vienoti un vienotiba zagli nevar but,tiem ar kaju pa miksto pecpusi.loti bargi-bet (ka jau vienotba),taisnigi.vinu lozungs tak ir GODIGUMS PARI VISAM.

 2. RD ir Vienotas Krievijas filiāle To baidās. Un t.p.ne KNAB, ne citi to nepārbauda. Pat Rīgas satiksmi. Nepārbauda. Un nevienu nesoda. Jo VK un Putinu visi baidās. T.p. un tādas bija klaigas par to, ka Ušakovu apsaukāja par Isakovu vai Isakovu. Jo ja kremļa saimnieku nedrīkst apsaukāt par shuYlo, tad un viņa sešnieku arī nedrīkst nekā apsaukāt. Jo tas būs un pret Putļeru. T.p. un Ušakovs būs prezidents LR. Kuru Krievija liks Latvijai nozīmēt.

 3. LOģiski ōrkāns”magoņu laukā,Droši vien jau ne ar ko nebeigsies tāpat iestrēgs kā miķelsona lieta.Nav mums ne premjere ne ministri tīrie pašlabuma meklētāji,nelaimesdotā lai auklē savus mazbērnus un stulbi nesmaida jo nav jau par ko smaidīt’.

 4. Bet loģiski, ne jau Matīss Magoni ielomīja, jo vārna vārnai acī neknābs. Magoņa aizturēšana liels zaudējums nopirktai un sakompromitētai vienotībai.

 5. Premjere Laimdota ir tukša vieta Latvijas valdībā. Ko viņa ir atrisinājusi vai prātīgu lēmusi. Atsēž savas stundas un nekādu rezultātu. Cik ilgi Latvija vābuļos ar KNABu, ar minitru, kura tiešā vadībā darbojas kukuļnēmējs, piebilstu, “iespējamais”, jo totalitārā valstī, kāda ir Latvija, bīstami teikt patiesību, runāt atklāti, kaut persona aizturēta, pieķerta pie rokas, nogādāta cietumā. Bez pierādījumiem tas nenotiktu pret tik svarīgu “krējumu”, inficētu ar korupcijas indi.

 6. Kalpa zēns PEKSISS Atbildēt

  Mūsu mīļajam PREZIDENTAM vajadzētu šo seimu un valdību patriekt.
  Tālāk mums ar šitiem m…u b….m nav par ceļam.

 7. Vai Latvijas dzelzceļš drīkst iepirkt vecās nolietotās lokomotīves bez ministrijas ziņas?

 8. uzliks brilles un saskatīs, premjerei viedoklis ir visai grozīgs, dažkārt pilnīgi pretējos virzienos

 9. Premjere nesaskata, Matīss nesaskata, tātad – atbildības nevienam nav. Nevar taču saskatīt to, kā nav…
  Tas gan nav nekas jauns mūsdienu Latvijā. Pie mums nekad neviens ne par ko neatbild.

  • ”’Lai eju ,kur iedama ,lai daru ,ko darīdama,man tas dieva vārds vienmēr ir mutē”dzirdēti vārdi no ”Mērnieku laiku”Oļiņietes,nu gluži kā mūsu ministriem” politiskās atbildības nešana”,lai runāju ,kur runādams,man šie vārdi vienmēr ir mutē.Bet nest ir grūts darbs,it sevišķi,ja tas nesamais ir nevajadzīga lieta
   Matīss proties un atkāpies ar cieņu un saproti,ka tu neesi nekāds ministrs,ja nezini vai neproti uzraudzīt,kas tavas pakļautības iestādēs notiek.kAS PIEŅĒMA DARBĀ MAGONI KĀ PROFESIONĀLU SAVA DARBA SPECIĀLISTU Vai satikmes ministram nav jāzin,ko dara dzelzce;ļa iestādes kantora kabinetos,vai tue visus dokumentus dabū gatavus bez ninistra piekrišanas.Kan tad tu esi vajadzīgs-krēsla dldēšanai ministrijā un algas saņemšanai.KUR biji,lai novērstu vairākkārtējās nkārtības Air BOLTIC,- un nu ir atkal kārtējais”rezultāts ar finansiāliem zaudējumiem Ministr Matīss,tava politiskā (BEZ)ATBILDĪBA ir nesusi valstij tikai zaudējumus Vai ilgi vēl. ATKĀPIES (parasti šim lūgumam vēl pievieno v;ardu”sātan”

 10. Visai interesanti ziņa par kārtējā bijuša komsorga arestu saistās ar valsts noziegumos it kā apsūdzēto L.G.,kurš nepārtraukti ir uztraucies par postu,ko rada komunistisko okupantu aktīvisti,kuri savu darbību turpina organizēti graujot valsts prestīžu un nenoliedzami arī radot visdažādākas ekonomisko noziegumu problēmas.Ir pārsteidzoši dīvaini nesaistīt bijušo komunistu un komjauniešu sadarbību šādos noziegumos.Vēl dīvaināk ka šādus noziegumus izmekle un uzrauga arī bijušie komunisti un komjaunieši,nesaskatot tur nekā koruptīva.Tāpēc dažos portālos parādās raksti,kuri ir vērsti pret visvairāk korumpētību atmaskojošo Grantiņu,mēģinot darbību pret atklātiem okupantu aktīvistiem padarīt par valsts noziegumu un melīgi apgalvojot ka ar okupantiem ir aktīvi sadarbojušies bezmaz vai trešdaļa latviešu.

Draugiem Facebook Twitter Google+