×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
16. oktobris, 2014
Drukāt

Premjere noraida Čigānes kandidatūru; koalīcija vēl nav vienojusies par amatiem (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Saeimas deputāte Lolita Čigāne

Topošās koalīcijas partijas pēc šodienas neformālajām sarunām vēl nav vienojušās par atbildības jomu sadali jaunajā valdībā, lai arī izskanējuši jauni piedāvājumi.

Saskaņā ar aģentūras LETA rīcībā esošo neoficiālo informāciju Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) kā iespējamo kompromisa variantu varētu izvērtēt uzņemties Ekonomikas ministrijas vadību, savukārt ietekme Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) varētu tikt nodrošināta ar parlamentārā sekretāra atmatu, kuru varētu uzņemties politiķis Edgars Tavars. ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis gan neapstiprināja, ka šāds būtu kompromisa risinājums.

Arī nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) pagaidām neatkāpjas no savām prioritātēm, proti, tā vēlas saglabāt atbildību par VARAM, tomēr to interesētu arī izglītības un zinātnes ministra amats vai Saeimas priekšsēdētāja amats.

Saņemot izglītības nozares darbinieku kritiku, “Vienotība” atteikusies no ieceres izglītības ministra amatam piedāvāt Lolitu Čigāni. LTV vēsta, ka Čigānes kandidatūru noraidījusi premjerministre un arī nākamās valdības veidotāja Laimdota Straujuma (V).

Šodien neformālajās sarunās partijas vēl nav vienojušās par kompromisu, savukārt rīt gaidāma oficiālā trīspusējā koalīcijas partneru tikšanās.

Otrdien Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) piedāvāja koalīcijas partneriem pirmo savu redzējumu par atbildības jomu sadali jaunajā valdībā, tomēr vienošanās par to netika panākta. Tāpēc piektdien partneri tiks informēti par jaunu piedāvājumu.

Saskaņā ar pirmo Straujumas piedāvājumu “Vienotībai” jaunajā valdībā pienāktos premjera amats, kā arī atbildība par Finanšu ministriju, Ārlietu ministriju, Iekšlietu ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, kā arī Satiksmes ministriju.

ZZS tika piedāvāts pārraudzīt Aizsardzības ministriju, Labklājības ministriju, Zemkopības ministriju un Ekonomikas ministriju. Tāpat šī politiskā spēka pārstāvis varētu uzņemties Saeimas priekšsēdētāja amatu.

VL-TB/LNNK saskaņā ar sākotnējo Straujumas piedāvājumu arī jaunajā valdībā turpinātu vadīt Kultūras ministriju,
Tieslietu ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, kā arī uzņemtos atbildību par Veselības ministriju.

Koalīcijas partneri neatklāja jomas, par kurām netika panākta vienošanās, tomēr saskaņā ar neoficiālo informāciju viens no klupšanas akmeņiem bija tā dēvēto resursu ministriju piedāvātais sadalījums, proti, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), kuru patlaban vada nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK pārstāvis, savā pārziņā vēlas iegūt Zaļo un zemnieku savienība (ZZS).

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Straujumas valdībā būs jabkurš sašmucējies vai bezpersonisks cilvēks , tur nebūs neordinārie, jo viņa pati ir veca, sena nomeklatūras darbiniece ,valsts turpinās klumburēt pa veco nabadzības un pseidospožuma grāvi.

  2. Paldies Dievam, ka premjerei pietika drosmes un prāta noraidīt šo kandidatūru, kura domā tikai par ministru algas palielināšanu, nevis darbu un parasto cilvēku jeb tautas labklājību!

  3. Vismaz viens sakarīgs lēmums, vai tad nepietika, ka Piebalgs iesāka,,čakarēt” IZM, ļaus Čigān – Viņķelei to piebeigt pavisam…kļuva vieglāk…(fool)

Draugiem Facebook Twitter Google+