×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
30. jūnijs, 2015
Drukāt

Premjere: PVN likmes samazināšana pārtikai nākamgad nekādi nav iespējama (9)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes samazināšana pārtikai nākamgad nekādi nav iespējama, otrdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” teica Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

“Es uzskatu, ka tas noteikti nebūs ar nākošo gadu. Mēs zinām, cik saspringts būs budžets. PVN samazināšana – tās ir ienākumu kritums budžetā. Es neredzu iespēju, ka mēs varam to izdarīt,” teica Straujuma.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs iepriekš aicinājis, ka Latvijā ir jāvērtē iespēju samazināt PVN likmi pārtikai

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka priekšlikumi piemērot samazināto PVN likmi pārtikai arī līdz šim parlamentā nav guvuši atbalstu, lai arī to ierosinājuši gan zemnieki, gan opozīcijas partijas pārstāvji.

PVN samazinātā likme ir 12%, pārtikai tiek piemērota standarta likme ‒ 21%.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Apgrieztā proporcija Atbildēt

  Samazināt ministrijas, samazināt valsts aparātu, samazināt VID, samazināt deputātu algas, samazināt amatpersonu bezjēdzīgos un dārgos komandējumus, samazināt visādas direkcijas un iestādes, kuras dublējas u.t.t. Negribam???, jo krēsli ir tik mīksti, tik silti, algas un prēmijas tik lielas, valsts auto tik ātri un ērti… Bet tas uzņēmējs, kurš ar saviem nodokļiem uztur šo lielo armiju, tas šodien tiek izspiests kā citrons.

 2. No Straujumas vēl nekad nav dzirdēts “jā”, bet tikai un vienīgi “nē”- nav , nevaram nespējam , nav iespēju, nav naudas, nav …nav… nē…nē…

 3. Bet, kur tad Vienotības un valdības koalīcijas solījumi. Mēs augam gudri!!!! Dombrovskis gan ir izaudzis gudri…… Valdībai jāatkāpjās, ja nevar turēt savus solījumus.

 4. Pietiks ar trekno gadu padomēm 70 valsts kapitālsabiedrībās!

 5. Tak nevajag visai pārtikai,neveselīgajiem ķimizētajiem mēsliem var arī palielināt PVN,lai kompensētu zaudējumus budžetā,bet veselīgai,svaigai pārtikai ir jāsamazina!

 6. Vai arī obligāto veselības apdrošināšanu nav iespējams ieviest nākamgad?

 7. Laiks atjaunot Latvijā visā pasaulē dominējošo ienākuma nodokli pēc maksātspējas principa,ieviest diferencētu kapitāla pieauguma (peļņas) nodokli kā Ziemeļvalstīs,kuru sociālekonomiskās attīstības virzienā mēs ejam!

 8. Budžets saspringts ir nabadzīgajā Latvijā uzturot 13 ministrijas-divreiz vairāk nekā pašā bagātākajās Eiropas valstīs-Šveicē un Luksemburgā,par trijām ministrijām vairāk nekā Briselē (Beļģijā),kā arī pakāpeniski samazinot IIN oligarhiem un lielākajiem nodokļu parādniekiem!

 9. Vai uzņemot nelegālos bēgļus,tas būs iespējamāk?

Draugiem Facebook Twitter Google+