×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
11. septembris, 2015
Drukāt

Premjere sola bēgļiem iemācīt latviešu valodu un samazināt pabalstus. “LA” diskusija Biržos (32)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Ministru prezidente Laimdota Straujuma šodien piedalījās “Latvijas Avīzes” organizētajā publiskajā diskusijā Salas novada Biržos, kuras temats bija “Nevienlīdzības un nabadzības mazināšana laukos”. Taču aktuālā situācija un politiskā dienaskārtība pamainīja uzsvarus tajā un gandrīz puse no diskusijas – aptuveni stunda – pagāja, izklāstot valdības nostāju bēgļu jautājumā un atbildot uz iedzīvotāju jautājumiem par gaidāmajiem jaunajiem Latvijas iedzīvotājiem – bēgļiem.

“Situācija ar bēgļiem Eiropā ir satraucoša. Šodien Latvija ir palikusi vienīgā no dalībvalstīm, kura nav piekritusi Eiropas Komisijas prezidenta Junkera izteiktajam plānam, uzņem 526 papildus cilvēkus, jo gan Nacionālā apvienība, gan ZZS iebilst pret to,” savā ievadrunā teica premjere.

Sarunā ar Jēkabpils un Salas novada iedzīvotājiem Laimdota Straujuma solīja, ka Latvija mainīs likumdošanu un visiem bēgļiem būs obligāti jāmācās latviešu valoda, nevis pēc izvēles viena no ES valodām, kā arī meklēs risinājumu, kā mainīt formulu, pēc kuras aprēķina pabalstu lielumus bēgļiem. Viņa atzina, ka paredzētai pabalsts ir nesamērīgi liels, ņemot vērā Latvijas iekšzemes kopproduktu, un tas noteikti ir jāpārskata.

Jau svētdienas vakarā premjerei paredzēta telefonsaruna ar Junkera kungu, kurā viņa lūgšot stiprināt Latvijas austrumu robežu, jo jau tagad pār to notiek nelegāla vjetnamiešu ieplūšana mūsu valstī. Viņa atzina, ka ir pārliecināta, ka spēs vienoties par kopīgu lēmumu gan ar koalīcijas partneriem, gan ar Eiropas Komisiju.

“Tas ir laika jautājums, jo mēs nevēlamies palikt izolēti. Nevar zināt kāda palīdzība mums pašiem būs vajadzīga. Diez vai pajautājot cilvēkiem Itālijas laukos viņi atbildētu, ka ir ļoti gatavi maksāt par to, lai Baltija tiktu aizsargāta pret mūsu kaimiņzemi, ja sāktos uzbrukums. Bet Itālijas lidmašīnas patrulē Baltijas gaisa telpā un par to maksā Itālija, tās cilvēki. Pavisam nesen mēs ar lauksaimniecības ministru bijām lūgt papildus naudu lauksaimniekiem un, cik man zināms, iespējams, ka vairāki desmiti miljoni eiro varētu tikt piešķirti Latvijas lauksaimnieku atbalstam. Un tā ir nauda, ko nopelna Vācijas, Francijas un citu valstu cilvēki. Tāpēc mums ir jādomā – vai varam norobežoties un teikt “nē” 500 cilvēkiem, bet palīdzību pretim savai valstij prasīt gribam,” uzsvēra Straujuma.

Otrajā diskusijas daļā Salas novada iedzīvotāji atbalstīja un ar skaļiem aplausiem sveica valdības ierosinājumu, no nākošā gada ieviest solidaritātes nodokli. Kādi vēl bija jautājumi un atbildes par nevienlīdzības mazināšanu laukos, ko iesaka mainīt Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs Pēteris Krīgers, lasiet otrdienas, 15. septembra “Latvijas Avīzē”.

Pievienot komentāru

Komentāri (32)

 1. Vaii vaii, ak mēs nabaga latvietīši, itālīši mūs nesargās, briselīši nedos naudiņas, tā jau mēs bez viņiem kājiņas notirināsim, lai nu nāk tie nēģerīši mūsu nožēlojamo dzīvīti uzlabot.

 2. Tantuks vispār no bailēm vispār prātu izkūkojis, ko nu atkal teiks Eiropa!!?

 3. No mums ir aizbraukuši 150 000 cilvēku un viņi dzīvo citās valstīs.Mums ir jāuzņem vismaz 1000 bēgļu.Laukos nav kas strādā jo tur ir palikuši tikai sliņķi,kuri pie saimniekiem nestrādās.Arī pilsētā nevaru atrast vīrieti,kurš par 10 EUR dienā un pusdienām varētu uzrakt dārziņu.

  • Bet Tu neslinko pie televizora,kustības noderīgas,paņem lāpstu un fizkultūras pēc paroc,nevajadzēs tarkšķēt internetā no garlaicības,idiots,kurš gaida,ka musulmanis viņam strādās,izdrāzīs Tavu meitu un atļauju nepaprasīs.

 4. Kāpēc mūsu politiķi neskaidro Eiropai, ka mums jau ir integrējamo TRĪSSIMTS TŪKSTOŠU, ka mūsu situāciju nav iespējams salīdzināt ne ar vienas citas Eiropas valsts situāciju. Mums jau ir nepilsoņi, vai vajag vēl? Protams, ka nepilsoņi gan vecie, gan šie jaunie būs vienoti pret valsti, kāpēc jāvairo destabilizācijas iespējas.

 5. Neticu premjerei…Runā vienu dara citu,nenoteikta,bieži maina domas…Labāk ietu pensijā un netracinātu tautu.Bēgļus arī negribu.

 6. 1. Vidējais latvietis vēl nav ticis ārā no sovjeta ideoloģijas un bailēm no citādā.
  2. Vidējais latvietis ar šo savu pastulbo ņemšanos latbalsta Latvijas nonākšanu Krievijas ietekmes zonā.
  3. Straujumai jābūt noteiktākai, nevis pār plecu jāskatās un ZZS un NA, kas populisma nolūkos tracina tautu.

 7. kundze,lūdzu palīdziet man emigrēt uz ASV! Lūdzu piešķiriet vienreizēju pabalstu biļetei vienā virzienā!

 8. Islāmisti jau vervē Atbildēt

  Ka lasām vakardienas Horvātijas laikrakstā”Večernji list”,islāmisti jau vervē karotājus no jaunajiem bēgļiem,kas ieradušies bez ģimenēm ne tikai Vācijas bēgļu nometnēs,bet pat Minhenes centrālajā dzelzceļa stacijā.Līdzīga situācija novērota arī Ziemeļreinas reģionā,kur islāmisti uzdevušies par humanitārās akcijas pārstāvjiem.
  Skat.”Teroristi regrutiruju mlade izbjeglice po kampovima u Njemačkoj”,Karolina Lubina,Večernji list,11.09.2015.

 9. Ja gribam palīdzību? Atbildēt

  Skatoties par kādu cenu,cien.premjeres ,kundze! Junkera prasības mums nav pieņemamas!
  Jādomā mums arī par savu valsti,ne tikai par Āziju,Āfriku un pat vēl plašāk,jo Latvija,saskaņā ar 2013.gadā Briselē un Luksemburgā parakstīto nolīgumu,solidāri ar citām bloka valstīm sniedz finansiālo palīdzību ne tikvien Āfrikas,bet arī Karību jūras un Klusā okeāna valstīm! Lai gan Latvija ir trešā nabadzīgākā valsts Eiropas Savienībā un-“Eurostat:nabadzība un sociālā atstumtība Latvijā draud 43,6% bērnu”,LETA,26.februāris 2013,18:09.Bet mēdz taču teikt:”Bērni-mūsu nākotne! Un,kā mēs spēsim repatriēt kaut daļu no mūsu 300.000 Latviju pametušajiem,ja sekosim Itālijas un Grieķijas piemēram,pildot Junkera iegribas?

 10. Cik gan slimiem ir jābūt cilvēkiem lai ar skaļiem aplausiem sveiktu jaunu nodokļu ieviešanu un esošo palielināšanu. Ko starp citu Straujuma stājoties amatā solīja nedarīt. Neticiet? Atrodien viņas solījumus un izlasiet.Tiešām neviens šai burziņa nebija spejīgs to viņai pajautāt acīs?

 11. Straujuma maina domas dienā vismaz trīsreiz.Ticēt viņai nevar.Kundzīt,labāk sēdi pensijā,tev viņa noteikti 5 reizes lielāka būs kā tautai…Nē,bēgļiem,gribam dzīvot Latvijā bez bēgļiem un justies droši.

 12. Attiecībā uz premjeres teikto par Itāliju-Latvija nav atbildīga par to,ka ka pat pie pašiem Lībijas krastiem itāļu karakuģu izglābtie nelegālie imigranti tiek nogādāti krastā nevis turpat Lībijā,bet vesti speciāli uz Itāliju! Ja Itālija,neuzskata par nepieciešamu sargāt Šengenas zonas robežas,Latvija par to nav atbildīga ne mazākā mērā!

 13. Kārtējā makaronu bāšana aiz ausīm. Pēc nu jau entajām reizem,kad viņas solījumi izrādījušies tukša skaņa, tiešām viņa cer ka Latvijā ir palicis kāds kas tic kaut vienam viņas vārdam?

 14. Ne jau premjere personīgi mācīs šiem imigrantiem latviešu valodu.Valoda viņiem tiks mācīta par valsts budžeta jeb mūsu nodokļu maksātāju naudu!

 15. LATVIJA VIENA NAV PALIKUSI!! Atbildēt

  Pretēji Kozlovska un Straujumas apgalvojumiem,ka Latvija palikusi viena,pret bēgļu papildus pārdalīšanu iebilst arī Ungārijas,Polijas,Slovākijas,Čehijas un Rumānijas valdības.
  “Ungārijas,Polijas,Slovākijas un Čehijas premjerministri,kas bija pulcējušies uz sanāksmi Prāgā,piektdien kategoriski noraidīja Eiropas Komisijas (EK) ieceri pārdalīt pa Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm vēl 120.000 patvēruma meklētāju,kas nelegāli ieradušies bloka dalībvalstīs”,TVNET,2015.gada 5.septembrī.
  “Rumānija ir pret Eiropas Komisijas (EK) plānu sadalīt bēgļus Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu starpā atbilstoši obligātai kvotu sistēmai,ceturtdien paziņoja valsts prezidents Klauss Johanniss,Apollo.lv,2015.gada 10.septembris.

 16. tā Straujuma vienkārši uzprasās, lai viņu nomainītu kāds gudrāks un drosmīgāks Homo sapiens…

 17. Nu nebūs tev tiekties pēc Briseles krēsla – jau Dobrovskis gāja turp pāri līķiem un te ar pabalstnieku tūkstošiem?
  Ja vēl runātu par patiesi vajātiem – kristiešiem – pieciestu. Bet te šariata fani tikai jauni spēcīgi vīrieši ar labām ieroču zinībām…

 18. viņa te piesauc Itāliju?Vai tad tie ir itāļi,kurus mums te grib “iesmērēt”?Ja tie būtu itāļi,kuriem kaut kādu iemeslu dēļ vajadzētu bēgt no savas zemes,tad neviens gan neiebilstu viņu uzņemšanai.Taču pār Vidusjūru atpeldējušie labas dzīves meklētāji nēģeri gan nav tie,no kuriem mēs gaidīsim palīdzību,ja mums tādu vajadzēs,tātad mēs viņiem neko parādā neesam.Un pietiek melot -cik viņi ir pēc darba izsalkuši un mācīties griboši vai pat jau visi ir ārsti un skolotāji.Mums taču pašu skolotājiem darba nav,jo skolas slēdzam.Un ko tie ārsti te iesāks,kamēr Straujuma viņiem valodu iemācīs.Latvieši diemžēl to mumbu -jumbu valodu nezin.Ko tad viņi ārstēs?Kaut gan tajās fotogrāfijās neviens uz ārstu vai skolotāju “nevelk”,drīzāk jau tie izskatās kā potenciālie kaujinieki,tikai par Latviju jau gan viņi nekaros,ja jau nekaro par savu zemi,bet bēg no tās.

 19. Bēgļiem ir domātas bēgļu nometnes un nekādu runu nedrīkst būt par bēgļu integrēšanu sabiedrībā. Tiklīdz normalizējas situācija, tā jāsūta atpakaļ un jāpieprasa no tām valstīm kompensācija par uzturēšanu kā arī jāņem Eiropas līdzekļi. Pie kam bēgļu nometnēm jābūt militāri apsargātām. Es nesaprotu kā var runāt par bēgļu integrēšanu? Ja viņi bēg no nāves, tad būs priecīgi arī par bēgļu nometni, bet viņiem ar to ir par maz, tātad šeit apakšā ir Izraēlas plāni par Rietumeiropas destabilizāciju lai panāktu karu , lai daudz kas tiktu iznīcināts un tad atjaunotos atkal tirdzniecība un ražošana, kas tagad ir panīkusi. Ne velti Netanjahu pirms pusgada aicināja visus ebrejus pamest Eiropu un doties uz Izraēlu.
  Netanjahu ir reliģiskais fanātiķis, jo pirmā vieta, ko viņš apmeklēja pēc ievēlēšanas bija raudu siena, bet bībelē Mozus piektajā grāmatā ir skaidri pateikts, kas jādara ar tautām, lai paplašinātu izraēļu valsti, jāiznīcina VISI iedzīvotāji, gan veci, gan zīdaiņi, neatstājot nevienu vienīgu starp dzīvajiem un ierobežot slaktiņus vajagot tikai tāpēc, lai starp izraēliešiem pašiem nesavairotos pārāk daudz “zvēri”. Melns uz balta tas ir bībelē. Tad ko var labu gaidīt Eiropa un baltie no izraēliešiem un viņu politikas?

  • tas apstāklis, ka “dieva izredzētie valda pār pasauli”, – tas ir fakts un tā ir visas pasaules problēma, bet mūsu tautas eksistenci šobrīd vairāk apdraud “austrumu lācis”… Un viņš ir tik pat ieinteresēts pakļaut daļu no Eiropas; pirmkārt jau “pievākt” savus kaimiņus un atjaunot savu varu Austrum-eiropā.
   Un te nu mums būtu jāpadomā – kurš no viņiem ir brutālāks un kurš mūs iznīcinās ātrāk…?
   Bet tas fakts, ka sajaukt Eiropu grib viņi abi, – tas nu gan ir skaidrs. Un musulmaņu uzbrukums Eiropai ir izdevīgs abiem.

 20. Te pienāca Kinzulis- Atbildēt

  solīt jau sola, tikai KĀPĒC NEDARA?

 21. Lai iedod man junkera telefona numuru,pateikšu ko domāju.

 22. muld mats matā kā tā trakā avantūriste Kalniete.
  No kurienes dati, ka Latvija vienīgā ?
  Kārtējie meli !

 23. Laimdota domā, ka visi ir muļķi un viņa sastāstīs kārtējās pasaciņas. Vai viņa aizmirsusi, ka Vienotība ar ZZS nobalsoja, ka imigrantu bērniem nebūs obligāti jāiet latviešu skolās?

 24. Kad straujuma nelaimdota iemācīs latviešu valodu tiem krievu okupantiem un kolonistiem, kuri joprojām dzīvo Latvijā?

 25. Straujumai nav ko meklēt manā dzimtajā pusē, tāpat izsvilps!

 26. Un Jūs spējat noticēt Straujumas kārtējiem meliem! Nu naivie. Viņa bruģē sev ceļu uz treknu amatu.

Draugiem Facebook Twitter Google+