×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
20. oktobris, 2015
Drukāt

Premjere uzskata, ka pabalsts bēgļiem nedrīkst pārsniegt 200 eiro mēnesī (8)

Foto: LETAFoto: LETA

Premjere Laimdota Straujuma

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (“Vienotība”) uzskata, ka pabalstam, kas piešķirams bēgļiem, jābūt zem 200 eiro mēnesī.

Straujuma intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” skaidroja, ka pabalsta apmēram mēnesī jābūt nedaudz virs iztikas minimuma un “kāda nauda jāpieskaita” lai bēglim būtu vieta, kur dzīvot.

Straujuma arī atzina, ka pabalsta apmēram, lai “cilvēki varētu dzīvot”, jābūt virs iztikas minimuma.

Latvijas valdības un Saeimas Eiropas lietu komisijas apstiprinātā pozīcija paredz atbalstīt Eiropas Komisijas prezidenta Žana Kloda Junkera plānu migrācijas krīzes risināšanai Eiropā, kopumā mūsu valstī uzņemot līdz pat 776 patvēruma meklētājus.

Ministru kabinets arī ir atbalstījis Iekšlietu ministrijas (IeM) sagatavoto indikatīvo rīcības plānu bēgļu uzņemšanai Latvijā, tam pašlaik provizoriskais nepieciešamais finansējums ir 16 miljoni eiro. Panākta vienošanās, ka precizētu plānu un kopējo nepieciešamo finansējumu IeM valdībā varētu prezentēt 27.oktobrī.

Vairākas augstākās amatpersonas Latvijā ir izteikušās, ka iecerētie 16 miljoni eiro bēgļu integrācijai ir pārspīlēta summa.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Lai viņa maksā no saviem personīgajiem līdzekļiem!

  2. … Vienotibai ir absoluti nepareiza izpratne par realitati … MP butu japienem arkartas nostaja izvertejot pasu pedejo notikumu virkni visa Eiropa/ Slovenijak un 200 butu lielakais skaitlis, kas tiktu sastadits tikai no migrantu gimenem, un ko drikstetu uznemt Bezabrene, jo parejie 90% bus jasuta atpakal uz pirmo Sengenas valsti kur tie ir registreti … deportacijai atpakal uz to zemem … to isto interesu parstaviba ir nezinama un neatbilst beglu definicijai tik un ta !!!

  3. Un es turpat ar 40. gadu darba stāžu šajā valstī – vecuma pensijā saņemu tikai 260 Euro!
    Ko domā šī .. un kad beigsies vietējo iedzīvotāju diskrimitācija un aplaupīšana?

  4. ko viņai pēc gadiem desmit par šo visu teiks pašas mazbērni?! Vai viņai pašai par savu kangarismu tad nebūs aiz kauna zemē jālien?

  5. Vaacijaa ir Doma pabalstus beegljiem izsniegt paartikas produktu veidaa!

  6. Vai premjere zina, ka pensijas daudziem ir zem 200 EUR?

Draugiem Facebook Twitter Google+