×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
19. februāris, 2015
Drukāt

Premjere uzsver mērķi līdz 2018.gadam Latviju padarīt par sakoptāko valsti pasaulē (9)

Foto - EUFoto - EU

Valdība ir uzstādījusi mērķi, lai līdz valsts simtgadei 2018.gadā Latvija būtu sakoptākā valsts pasaulē, ceturtdien starptautiskajā vides aktīvistu un talku organizatoru konferencē “Cilvēks un tā ietekme uz Planētas veselību” uzsvēra Latvijas premjere Laimdota Straujuma (“Vienotība”).

Lai mērķi sasniegtu, valdība ir pieņēmusi lēmumu par zaļo publisko iepirkumu, kas veicinās veselīgas pārtikas lietošana, dabīgo materiālu lietošanu un zaļo domāšanu kopumā. Tāpat tiks sagatavota klimata pakete, kuru prezentēs pasaules klimata konferencē Parīzē rudenī.

Vides aizsardzības ministrs Kaspars Gerhards (NA), atklājot konferenci, atzinīgi vērtēja faktu, ka vides jautājumi ir pacelti nacionālā līmenī, un norādīja, ka, piemēram, viedoklis par atkritumu pārstrādi ir kardināli mainījies un “tagad uz visu skatās kā uz vērtīgām izejvielām, kuras var pārstrādāt un atgriezt ekonomiskā apritē”. Vienlaikus viņš uzsvēra, ka fokusam jāmainās uz to, ka šķirošanai jāsākas pirms atkritumu nonākšanas izgāztuvē.

Jau ziņots, ka no 18. līdz 21.februārim Rīgā pulcējas pasaules vides aktīvisti un talku organizatori konferencē “Cilvēks un tā ietekme uz Planētas veselību”, kopumā vairāk nekā 150 dalībnieku no 45 valstīm.

Rīgā pirmo reizi norisināsies tik vērienīgs vides sakopšanai veltīts pasākums, kura laikā dalībnieki no dažādām Eiropas, Āzijas, Āfrikas un Dienvidamerikas valstīm iepazīsies ar Latvijas pieredzi, organizējot “Lielo Talku” vairāku gadu garumā.

Konferences dalībnieki ne tikai diskutēs par tādām tēmām kā globālā atkritumu problēma un jūras piesārņojums, bet arī mācīsies, kā veidot veiksmīgas vides aktivitāšu kampaņas un lauzt stereotipus.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Laimdota, pirms sapno, aizver acis…

 2. PA GAISU VIEN…tā varētu komentēt šos “sapņus”!?? Kur agrāk solīto “labumu” izpilde? Vai esam sasnieguši Eiropas vidējo dzīves līmeni? NEESAM! Vai esam attīstītāko valstu 10-niekā? NEESAM???????!! Kurā vietā notiks TIE “SAKOPŠANAS” darbi un KAS būs tie kopēji??? Ar līdzekļiem, kas ir iedzīvotājiem, VESELĪGU PĀRTIKU NENOPIRKT!?? Premjere laikam domā VIENĪGI par RĪGU, jo tā ir LATVIJAS VALSTS valdības izpratnē!?? Domāju, ka tēma VISPIRMS varētu būt ” Saeimas un valdības DARBĪBAS ATTIEKSME pret cilvēku LATVIJĀ un dzīves līmeņa celšanas aktuālākie risinājumi, valsts DROŠĪBA”.
  Bet ja premjere tik “aktīvi” metas sakoptākās valsts tēmā, tad laikam RĪGĀ viss IR KĀRTĪBĀ ar dzīves līmeni, atalgojumu par padarīto darbu, veselīgas pārtikas iegādi, mājokļu jautājumu, veselības jomu, infrastruktūru, u.c.

 3. nav jau tā, ka mums tie gudrākie pie varas….sapņaina puķu meietne no 1970. gada

 4. Doma jau laba, bet galvas smadzenes arī vajadzētu lietā likt! Tik daudz pēdējos gados bijuši solijumi, gan attīstītāko divdesmitniekā iekļūt, gan Eiropas vidējo vidējo līmeni sasniegt.To visu klausoties šķiet, ka apkārt skan viena vienīga dzērāju murmulēšana!

 5. Zaļākā valsts, bet zem kāda karoga? Vēl joprojām viņa neaprot, ka prioritāte ir valsts drošība nevis zaļums

 6. Cerams, ka sakopšana attiecas arī visiem mūsu ceļiem, jeb pareizāk būtu teikt neceļiem 😉

 7. Kāds optimistisks murgs ! Tikko arheologs prof. Guntis Zemītis raksta, ka masveidā tiek izlaupīti senkapi un citi kultūras pieminekļi, Valsts nedara neko, lai tādas lietas novērstu. Vispirms jārada cilvēkiem cieņas pilni dzīves apstākļi, tad būs gan resursi, gan darba rokas kopšanai.

 8. Padomju cilvēks – vienmēr vajadzīgs lozungs (sauklis). Ko sakopsi, ja liela daļa valsts ir bez iedzīvotājiem un ar sagruvušām mājām.

 9. Kārtējaiis veiksmes stāsta fragments.

Draugiem Facebook Twitter Google+