×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
16. marts, 2015
Drukāt

Premjere: VDK izpētes komisijai vienreiz jāsāk strādāt; valdība lems par priekšlikumiem (11)

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts drošības komitejas (VDK) darbības izpētes komisijai vienreiz jāsāk strādāt, tādēļ valdība otrdien slēgtajā daļā lems par Tieslietu ministrijas (TM) sagatavotajiem priekšlikumiem, pirmdien žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (“Vienotība”).

“Rīt gaidīsim priekšlikumus, ko iesniegs Tieslietu ministrija un valdībā lemsim,” viņa sacīja.

Straujuma informēja, ka viens no TM ierosinājumiem paredz komisijas priekšsēdētāja vietnieces Kristīnes Jarinovskas atbrīvošanu no amata, tādēļ arī viņa ir aicināta uz valdības sēdi.

Viņa arī piebilda, ka “vienreiz komisijai ir jāsāk strādāt”.

Jau vēstīts, ka valdība otrdien skatīs TM rīkojuma projektu, kas nosaka Latvijas Padomju Sociālistiskās Republikas VDK darbības izpētes komisijas locekļu nomaiņu. Iepriekš TM norādījusi, ka Jarinovska noskaņo komisijas locekļus pret TM, tāpēc plānots atjaunots komisijas sastāvu.

“Jarinovskas darbības stilu raksturo nespēja sadarboties un viņa mēģina noskaņot pārējos komisijas locekļus pret Tieslietu ministrijas pārraudzību – diemžēl šī ir situācija, kad ar konkrētās personas profesionalitāti un zinātnisko neatkarību vien nepietiek. Atstājot Jarinovsku komisijas sastāvā, Tieslietu ministrija riskē ar to, ka komisija var neveikt tai likumā paredzēto uzdevumu – zinātniski, vēsturiski un juridiski izpētīt un izvērtēt materiālo un morālo kaitējumu, ko VDK nodarījusi Latvijas valstij un tās iedzīvotājiem, un neapgūt šim mērķim šogad paredzētos līdzekļus,” norāda ministrija.

TM norāda, ka komisijas sastāvs tiks atjaunināts pakāpeniski. Pagaidām tiks rosināts izslēgt Jarinovsku un atstāt tikai viena vietnieka – Ritvara Jansona amatu.

Tāpat jau ziņots, ka Saeima nolēma, ka tā dēvēto čekas maisu publiskošana var notikt tikai pēc materiālu zinātniskās izpētes. VDK dokumentu zinātniskā izpēte veicama līdz 2018.gada 31.maijam. Ministru kabinetam bija jāizveido zinātnieku komisija.

Zinātnieku komisiju vada Vēstures institūta virzītais pētnieks vēstures doktors Kārlis Kangeris, bet komisijas priekšsēdētāja vietnieku amatus ieņem Latvijas Universitātes juridisko zinātņu doktore Konstitucionālo tiesību institūta valdes priekšsēdētāja Kristīne Jarinovska un Latvijas Okupācijas muzeja vadītāja vietnieks vēstures doktors Ritvars Jansons.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Rupji domājot, taču pieklājīgi uzrakstot – “čika” kalēju komanda. Čiks – tas būs šīs kārtējās komisijas (cik tādu kopš Latvenergo 3 miljonu izzušanas) kār’tejais sasniegtais rezultāts. Tukšs numurs, ja kāds atceras slavenā Ulda Ģērmaņa 1991.g. rakstīto gr. Izvērtēšana (Likums kalpi un nokalpinātie) par sodu čekas pakalpiņiem:”….mēs sagaidām no viņa [J.A.] zināmu attīrīšanos….”

 2. Tāds konstitucionālo tiesību institūts nav gan dzirdēts.
  Taču par skandālisti Jarinovsku, kas visās darba vietās ir bijusi nesavaldīga un valdonīga, gan daudz ir dzirdēts. AAbi ar savu draugu Šēnbergu līdzīgi kā zābaku pāris

 3. minstru rezidentes domas ir vinkārši smieklīgas. KGB visnieksu uzreiz vajadzēja noprtaināt, nodot deboļševizacijas komisisjai. Tajā vitā KGB virsnek kļuva par Tauta frontrd poļitruku. Ciii KGB vrsniekipāņ’ma saimniecību. Tā nebija Vācija, Polijā Čehijā. Va dmājiet ka LGB srā’daja muļķi unpieškira jums savu aģentu saraksus, Tie jau laiku bija Maskavā. Interesanti vai Sraujmas kundze satāāja kompartijā?

 4. Maisus atvērt! Jarinovskai – taisnība. Straujumai – ēna velkas…

 5. Šķiet lieta skaidra. Laimdota Straujuma ir pensionāre, kas nespēj turēt valdības vadītāja amatu. Domāju, viņa nevēlas palīdzēt eksčekistiem, bet vienkārši pati nesaprot un nezina, kad un ko dara.

  Laiks demisijai. Laiks jaunam premjeram.

 6. Sen vajadzēja atvērt, kas tur ko žņaudzīties ar pseudopētīšanu!

 7. Vai tad atliek laiks strādāšanai? Vajag taču strīdēties ar Tieslietu Ministriju.

 8. ko tur vēl pētīt? Vajag vērt vaļā maisus un tad jau redzēs un izpētīs, kas tur iekšā! Visi kungi baigi baidās no kaut kā- ka tik paši nesēž tajos maisos!

 9. tā ir tikai gumijas stiepšana Atbildēt

  Pirmais solis — ATVĒRT ČEKAS MAISUS ! Un tagad, nevis pēc kautkādas “pētīšanas”.

 10. … Kaut kas turpina smirdet pasa valsts dvesele … !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+