×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
20. janvāris, 2012
Drukāt

Premjers aicina visus piedalīties referendumā

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) visus pilsoņus aicina piedalīties gaidāmajā referendumā par otro valsts valodu Latvijā un balsot pret. Premjers šodien žurnālistiem uzsvēra, ka Satversmes tiesa (ST) savu lēmumu ir pieņēmusi un tas ir jārespektē. Tāpēc viņš aicina visus iedzīvotājus iet uz referendumu un balsot pret šo “Ušakova un Lindermana iniciatīvu”.

Premjers neuzskata, ka vēršanās ST ar lūgumu apturēt referenduma virzību uzskatāma par kļūdu, jo lieta ir ierosināta un tiks vērtēta. Dombrovskis arī atgādināja, ka jau iepriekš visas trīs koalīcijas partijas paudušas kopīgu pozīciju, aicinot balsot pret šo iniciatīvu.

Kā ziņots, ST šodien pieņēma izskatīšanai Saeimas deputātu iesniegto pieteikumu, kurā apstrīdēts iecerētais referendums par krievu valodas statusu, bet 18.februārī plānotā referenduma norisi neapturēja.

Lēmumu par lietas ierosināšanu šodien pieņēma ST tiesnešu kolēģija, kuras priekšsēdētāja ir Aija Branta un kurā ir tiesneši Uldis Ķinis un Kristīne Krūma. Lieta tika ierosināta par daļu no vairākiem deputātu prasījumiem.

Līdz ar to Saeimai līdz 20.martam būs jāiesniedz ST atbildes raksts ar lietas faktisko apstākļu izklāstu un juridisko pamatojumu.

Par to, vai apturēt referendumu, šodien rīcības sēdē lēma visi ST tiesneši.

Pēc rīcības sēdes sasauktā preses konferencē ST priekšsēdētājs Gunārs Kūtris paziņoja, ka tiesa ļoti rūpīgi izvērtēja visus argumentus un nonāca pie secinājuma, ka tie nav pietiekami būtiski, lai apturētu 18.februārī plānoto referendumu.

Tādējādi februāra vidū notiks tautas nobalsošana par grozījumiem Satversmē, kas paredz mainīt krievu valodas statusu. Referendumā Satversmes grozījumi tiks pieņemti, ja par tiem nobalsos vairāk nekā puse balsstiesīgo vēlētāju, kuru skaits 11.Saeimas vēlēšanās bija 1 543 786, tātad par otras valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai referendumā būs jānobalso vismaz 771 893 vēlētājiem.f

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+