Latvijā
Politika

Premjers: Aizturēta VID vadītāja amata pretendentes Koļegovas brāļa automašīna ar kravu, sākts VID audits 12

Foto – LETA

Ziņu aģentūra LETA precizē iepriekš vēstīto – aizturēta Koļegovas brāļa automašīna.

Šodien uz Latvijas robežas aizturēta Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora (VID) amata pretendentes Ingas Koļegovas brāļa automašīna, šodien preses konferencē paziņoja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS). Detalizētāku informāciju par notikušo premjers nesniedza.

Premjera preses sekretārs Andrejs Vaivars pēc preses konferences skaidroja, ka automašīnas aizturēšanu veikusi kāda no VID struktūrvienībām. Koļegovas brālis neesot aizturēts.

Premjers notikušo uzskata kā pierādījumu, kas apliecina viņa rīcībā esošo informāciju par VID “shēmām un struktūrām”, kuras nevēlas vadītāju, kas mainītu iestādi.

Tāpat esot cilvēki arī partijā “Vienotība”, kuri nevēlas VID reformas.

Kučinskis uzsvēra, ka, neskatoties uz “Vienotības” ministru lēmumu šodien neiecelt Koļegovu VID ģenerāldirektores amatā, lēmums par viņas iecelšanu tiks pieņemts nākamnedēļ.

“Spēki, kas ir ieinteresēti vājā VID, ir pietiekoši dzīvi. “Vienotības” ministriem vēlos uzsvērt, ka es neesmu ar mieru piedalīties šādās spēlēs. Vai nu veidojam tiesisku vidi, kurā nav vietas personām, kas domā par labuma gūšanu, vai arī jābūt citai valdībai,” uzsvēra Ministru prezidents.

“Es neatkāpšos un pēc nedēļas šis jautājums būs valdības darba kārtībā,” uzsvēra Kučinskis.

Pēc aģentūras LETA rīcībā esošās informācijas, aizturēta Koļegovas jaunākā brāļa Imanta Zudāna kravas automašīna. Kā liecina “Firmas.lv” dati, Imants Zudāns ir tirdzniecības uzņēmuma “Molport” mazākuma līdzīpašnieks un vienīgais valdes loceklis.

VID komentāru par notikušā apstākļiem pagaidām nav sniedzis.

Saistītie raksti

Iepriekš mediji plaši rakstījuši par Koļegovas finansēm un kopīgo biznesu ar brāli – Māri Zudānu. “Firmas” dati liecina, ka Koļegova ir 50% kapitāldaļu īpašniece uzņēmumā “Pallogs” un dividendēs no uzņēmuma viņa pērn saņēmusi 320 000 eiro. Kā skaidro pati Koļegova, viņa šīs dividendes pērn dāvinājusi savam brālim – Mārim Zudānam, kurš ir “Pallogs” valdes priekšsēdētājs. Tāpat Koļegova pērn izsniegusi aizdevumus 220 914 eiro apmērā. Medijos Koļegova skaidrojusi, ka ir tikai formāla “Pallogs” līdzīpašniece, bet labuma guvējs ir viņas brālis. Arī dāvinājumi esot izsniegti brāļa ģimenei.

“Pallogs” īpašnieki līdzīgās daļās ir Koļegova un Elmārs Švirksts. Koļegovai puse uzņēmuma pieder kopš 2005.gada, kad viņa 50% uzņēmuma daļu pārņēma no sava brāļa. “Pallogs” pērn strādāja ar 11 692 986 eiro apgrozījumu un 985 135 eiro peļņu.

Saskaņā ar VID publiskoto Koļegovas amatpersonas deklarāciju, viņai ir divi pilngadīgi brāļi.

LA.lv