×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
31. oktobris, 2016
Drukāt

Premjers ap tūkstotim protestējošu studentu sola nesamazināt budžeta vietas (11)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) pirmdien piketējošajiem studentiem pie Saeimas solīja nesamazināt valsts budžeta finansēto studiju vietu skaitu.
Uz jautājumu par to, vai studentiem nedraud budžeta vietu samazināšana, Kučinskis atbildēja, ka, “protams, nedraud”.

Vienlaikus viņš norādīja, ka jārisina jautājums par to, kādām studiju programmām tiek piešķirtas budžeta vietas. Premjers atzīmēja, ka pēdējos gados jau ticis daudz darīts saistībā ar eksaktajām zinātnēm, tomēr viņš norādīja, ka, iespējams, jārunā par budžeta vietām tajās studiju programmās, pēc kuru absolvēšanas nav iespējams atrast darbu.

“Šobrīd profesijās, kas Latvijā ir nepieciešamas, nav pietiekami daudz budžeta vietu,” sacīja ministru prezidents.
Aptuveni 1000 studējošie, mācībspēki un augstskolu rektori šobrīd ir aizpildījuši Jēkaba ielas posmu starp Saeimu un Saeimas komisijām.
Pirmdienas rītā aptuveni tūkstotis studentu Rīgā, Strēlnieku laukumā, sapulcējies gājienam par adekvātu finansējumu augstākajai izglītībai, novēroja aģentūra LETA.

Gājiena dalībnieki līdzi paņēmuši augstskolu un fakultāšu karogus un transparentus. Tāpat sagatavoti arī plakāti, kas vēsta par nepieciešamību nodrošināt kvalitatīvu izglītību, kas sekmētu valsts labklājību.

Jau ziņots, ka šodien studenti no visas Latvijas piedalīsies protesta gājienā Rīgā, uzstājot uz adekvātu finansējumu augstākajai izglītībai.

Kā ziņots, LSA protesta akciju un gājienu rīko, lai nepieļautu lēmumu par papildu finansējuma nepiešķiršanu augstākajai izglītībai un valsts finansēto studiju vietu samazinājumu.

LSA atgādina, ka iestājas par to, lai Latvijā būtu pieejama un kvalitatīva augstākā izglītība.

IZM un LSA prasībā vidēja termiņa budžetā 2018. un 2019.gadam iekļaut plānoto finansējuma pieaugumu augstākajai izglītībai ir vienotas, aģentūru LETA informēja ministrijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Latvijā,tāpat kā Grieķijā,ir jābūt bezmaksas augstākai izglītībai visiem ES valstu pilsoņiem!

 2. Jāsamazina ierēdņu vietas ministrijās!

 3. Zēniem un meitenēm vēl dzīvē daudz piketu priekšā…
  Nevajadzīgi daudz.

 4. Tie gan neizskatās pēc izglītotiem jauniešiem. Tracis tikai trača pēc, lai kāds no studentu vadoņiem sev sarūpētu vietu kādā no partijām.Jau pirms nedēļas Kučinskis pateica to pašu, bet laikam jau studentiem nav ar ko nodarboties.

 5. Kad palielinās algas docentiem un lektoriem? Pašlaik maksā par kontaktstundām, bet nemaksā par laiku, ko docētāji velta lekciju sagatavošanai.
  Drīzi pienāks diena, kad docētāji sviedīs malā savu patriotismu un rūpes par studentu izglītību, un masveidā pametīs mazatalgoto darbu augstskolās.
  Docētāji ir augstskolu “mugurkauls”. Armijas “mugurkauls” ir instruktori. Pateicoties pensionāriem vēl turās augstskolas, jo gados jaunu lektoru un docentu katastrofāli trūkst, bet pēc 5 gadiem būs jāslēdz ciet augstskolas, jo nebūs cilvēku, kas tur gatavi strādāt par grašiem.
  Skolotājs skolā var strādāt 8 stundas katru dienu (bet arī ne visi). Ļoti daudziem augstskolu docētājiem ir 0,1-0,5 slodzes un alga mēnesī ir mazāka kā minimālā alga valstī; vai docētājiem, lai savilktu kopā galus, nepieciešamā 0,9-0,5 slodze jāatstrādā gaterī vai RIMI kasē?

  • Pēc 5 gadiem nebūs arī kas tais augsskolās mācās jo 20 gadus jaunatne izbrauc uz ārzemēm unpaliek tur dzīvot,dzimst bērni ,kuri lāga latviski nerunā.Tie neatgriezīsies.Arī lielie šodienas protestētāji aizbrauks.Kur tad strādās?

 6. Kā tad īsti būs? Atbildēt

  Cerams, ka būs “vīrs un vārds” nevis šadurskiski-viņķeliskie “čuriki”.

 7. skolotājiem arī solīja, ka algas palielināsies……………..

 8. valsts samaksā par izglītību, bet students aizbrauc uz UK, diezgan nejēdzīgi. Tad kā Dānijā vajag, nevar braukt prom kamēr “neatstrādā”

Draugiem Facebook Twitter Google+