Latvijā
Politika

Premjers apšauba Burkāna spējas radikāli uzlabot dienesta darbu2


Māris Kučinskis
Māris Kučinskis
Foto – Valdis Semjonovs

Latvijas Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta darbs ir jāuzlabo radikāli, šorīt telekanālā LNT uzsvēra Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

“Dienesta darbs jāuzlabo radikāli,” sacīja politiķis, “vai to var izdarīt esošais vadītājs [Viesturs Burkāns], par to es neesmu drošs.”

Pēc Kučinska vārdiem, Latvija jau vairāk nekā pirms gada saņēmusi kritiku par to, kā tiek uzraudzīta riskantās naudas aprite bankās. Pēc tam esot piedāvātas lielākas finanses Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta darba uzlabošanai, bet nekas īpaši mainījies neesot.

Šādos apstākļos premjers domā, ka esošajam vadītājam Burkānam nav īpaši lielas izredzes uzvarēt konkursā un turpināt darbu. Politiķis gan piebilda, ka vadītājs viens visu nevar izdarīt, tāpēc ir jārunā par visas struktūras jaunu stratēģiju, lielākām finansēm un intensīvāku darbu.

Pašlaik ir noslēgusies pieteikšanās konkursā uz Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta vadītāja amatu. Kopējais kandidātu skaits pašlaik nav zināms, bet par kandidēšanu uz vēl vienu termiņu ir paziņojis pašreizējais dienesta vadītājs Burkāns.

Premjers pastāstīja, ka šodien Finanšu sektora attīstības padome spriedīs par regulējumu “čaulas kompāniju” ierobežošanai. Sagaidāms, ka no valsts puses nāks arī citi piedāvājumi finanšu sektora darba sakārtošanai, tomēr par tiem Kučinskis pašlaik atteicās runāt, jo pats vēl neesot ar visu iepazinies.

Kučinskis pauda pārliecību, ka valdība atbalstīs plānus ierobežot “čaulas kompāniju” apkalpošanu Latvijas bankās un tiks noteikts “kaut kāds periods”, kurā no šī darbības veida būs jāatsakās. Politiķis vēlreiz uzsvēra, ka nav runa par vēršanos pret visiem nerezidentu darījumiem Latvijas bankās, bet tikai pret “čaulas kompānijām”. Premjers domā, ja izmaiņu ieviešana tiks pieprasīta pakāpeniski, bankas spēs pārorientēties, turklāt daļa banku jau tagad nenodarbojas ar čaulas kompāniju apkalpošanu.

Pēc šīsdienas sanāksmes divu nedēļu laikā izmaiņu priekšlikumi varētu nonākt valdībā.

LA.lv