Latvijā
Politika

Citskovski apstiprina amatā 0

Valsts kancelejas direktora amatā valdība šodien apstiprināja līdzšinējo Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieku Jāni Citskovski.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) ir pārliecināts par Jāņa Citskovska spēju uzņemties Valsts kancelejas vadītāja pienākumus, tāpēc jau vienojies par trīs galvenajiem uzdevumiem, kas būtu paveicami tuvāko divu gadu laikā.

Kučinskis šorīt intervijā Latvijas Radio stāstīja, ka pirmais un pats svarīgākais uzdevums ir sākto reformu valsts pārvaldē turpināšana, tādējādi izvērtējot visas iespējas valsts pārvaldes stiprināšanai. Tāpat būtu jāveido tāda pārvalde, lai viņā būtu motivācija strādāt, bet svarīgākā esot birokrātijas mazināšana tajā.

“Premjera amatā esmu saskāries ar birokrātiskiem šķēršļiem, kuri varēja nebūt, tādējādi ietaupot laiku, citu darbu paveikšanai,” piebilda Kučinskis.

Savukārt uz jautājumu, kas varētu būt tās grūtības, ar kurām jaunais Valsts kancelejas vadītājs saskarsies, premjers atbildēja, ka visgrūtāk būs panākt rīcību izrunāto jautājumu īstenošanai dzīvē. “Tāpēc galvenais ir spēcīgas komandas veidošana un arī es sniegšu atbalstu, jo spēcīga premjera aizmugure būs nepieciešama,” sacīja Kučinskis.

Jau ziņots, ka valdība šodien lems par pašreizējā Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretāra vietnieka Jāņa Citskovska iecelšanu Valsts kancelejas direktora amatā, liecina Kučinska valdības sēdes dienaskārtībā ietvertais rīkojuma projekts.

Premjera rīkojuma projektā uzsvērts, ka Citskovska izglītība, profesionālā kvalifikācija, zināšanas un prasmes atbilst Valsts kancelejas direktora amata aprakstā noteiktajām prasībām.
Citskovskis ir pabeidzis Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti, kur ieguvis jurista kvalifikāciju un maģistra grādu tiesību zinātnē.

Citskovskim ir ilggadēja pieredze valsts pārvaldē dažāda līmeņa vadošos amatos, tai skaitā divu gadu profesionālā pieredze IeM valsts sekretāra vietnieka amatā. Šajā amatā viņš demonstrējis augsta līmeņa vadītājam atbilstošas kompetences – ļoti labas stratēģiskās plānošanas un komandas vadības prasmes, spēju pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, orientāciju uz attīstību un citas kompetences, kas ir nepieciešamas sekmīgai Valsts kancelejas darbības nodrošināšanai.

Citkovskis vēstulē premjeram norāda, ka viņš piekrīt ieņem Valsts kancelejas direktora amatu sākot no šā gada 7.aprīļa.

Saistītie raksti

Kā ziņots, koalīcija pēc partijas “Vienotība” lūguma pagājušajā nedēļā nolēma uz nedēļu atlikt lēmuma pieņemšanu valdībā par jauno Valsts kancelejas direktoru.

Iepriekš bija paredzēts, ka valdība pēc Kučinska priekšlikuma jau pagājušajā nedēļā būtu lēmusi par Citskovska iecelšanu Valsts kancelejas direktora amatā.

Jau vēstīts, ka no 21.marta Valsts kancelejas direktora pienākumus vairs nepilda Mārtiņš Krieviņš.

LA.lv