×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
7. janvāris, 2014
Drukāt

Premjers atceļ Streļčenoka rīkojumu par Strīķes atbrīvošanu (8)

LETALETA

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) šodien atcēlis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka Jaroslava Streļčenoka rīkojumu par savas vietnieces Jutas Strīķes atbrīvošanu no amata.

Premjera preses sekretārs Mārtiņš Panke aģentūrai LETA pastāstīja, ka Streļčenoka rīkojuma tiesiskumu izvērtējusi Valsts kancelejas juristu darba grupa, kurā piedalījusies arī Ministru prezidenta padomniece juridiskajos jautājumos Sandra Bukane.

Kā ziņots, KNAB priekšnieks Streļčenoks pērn 20.decembrī nolēma atbrīvot no amata savu vietnieci Strīķi.

Pagājušā gada vidū Streļčenoks vienpersoniski savas vietnieces darbu bija novērtējis ar D līmeni, kas nozīmē, ka darba izpilde tikai atsevišķās jomās sasniedz prasības attiecīgajā nozarē un darba izpildē nepieciešami uzlabojumi. Strīķe novērtējumā paustos pārmetumus noliedza un vadības rīcībā saskatīja bosinga un mobinga pazīmes.

Atkārtotā Strīķes darbības un tās rezultātu novērtēšanā gada izskaņā viņa atkal saņēma D līmeni. Ņemot vērā to, ka Strīķe nenovērsa iepriekšējā novērtēšanā norādītās nepilnības savā darbībā par ilglaicīgiem un sistemātiskiem pārkāpumiem, tostarp nepildot KNAB priekšnieka rīkojumus un tādējādi zaudējot darba devēja uzticību, Streļčenoks pieņēma lēmumu Strīķi par neatbilstību ieņemamam amatam atbrīvot no amata.

Strīķe darbu KNAB sāka 2003.gada septembrī.

Streļčenoks šodien izplatīja paziņojumu, lūdzot premjeru pārliecināties, vai viņa rīkojuma tiesiskuma pēcpārbaude ir Ministru prezidenta kompetencē, noskaidrojot, vai šis rīkojums ir tāds pārvaldes lēmums, kura pēcpārbaude ir piekritīga pārraudzības amatpersonai.

Streļčenoka ieskatā saskaņā ar normatīvajos aktos noteikto gan KNAB priekšnieka izdotie administratīvie akti, kas izdoti publisko tiesību jomā, gan KNAB priekšnieka lēmumi jeb rīkojumi, kas izdoti privāto tiesību jomā, ir pakļauti tiesu kontrolei – administratīvo aktu tiesiskuma pārbaude ir pakļauta administratīvās tiesas kontrolei, savukārt visi strīdi, kas saistīti ar lēmumiem vai rīkojumiem, kas izdoti privāto tiesību jomā, pakļauti vispārējās jurisdikcijas tiesai.

Streļčenoks, atsaucoties uz publiski izskanējušo informāciju par to, ka premjers, iespējams, atcels viņa rīkojumu, pauž neizpratni par šādas informācijas nonākšanu publiskajā telpā, jo tikai vakar, 6.decembrī, KNAB, izpildot Dombrovska steidzamo rezolūciju, sagatavoja dokumentus iesniegšanai Dombrovskim par Strīķes atbrīvošanas tiesiskajiem un faktiskajiem apstākļiem. Minētie dokumenti ar apjomīgiem pielikumiem, kas satur informāciju par Strīķes pieļautajiem pārkāpumiem, premjeram tika nogādāti tikai šorīt, tāpēc KNAB priekšnieka ieskatā plašsaziņas līdzekļu rīcībā esošā informācija par iespējamo KNAB priekšnieka lēmuma atcelšanu nevarētu būt pamatota ar secinājumiem, kuri izrietētu no dokumentiem, kurus KNAB tikko ir nosūtījis premjeram.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Varbūt Streļčenoks Strīķē saskatīja sāņcensi un apdraudējumu viņa amatam?

  2. Kārtējais ēnu pasūtījuma projekts bija – sameklēt un amatā iepludināt kārtējo Vilnīti, un šajā reizē atrada uzvārdā Strelcenoks. Tādai praksei būtu jādara gals.

  3. Atkal kašķu cēlāja izspruks sveikā. 11.gadi KNAB un nekādu darba rezultātu, tik cīņa par priekšnieku maiņu.

  4. Kas tai KNABā ir par dunduku, ja viņš kā vadītājs nepārzina ne juridiskās tiesības, ne korupcijas izmeklēšanas specifiku. Bet viņu taču vērtēja veselas komisijas (acīmredzot nekompetentas). Vajag atrast cilvēku vai komisijas cilvēkus, kuri ierosināja Streļčenoku iecelt par KNAB vadītāju. Tieši šīs personas ieteicēji ir ĪSTIE VAINīGIE, kāpēc šajā iestādē ir tāds juceklis. Līdzīgi jau bija ar iepriekšējo vadītāju. Arī viņu kāds “nevainīgi” ieteica, ar skaidru mērķi, lai grautu šīs iestādes autoritāti. To var noskaidrot paši KNAB izmeklētāji, jo šīs iecelšanas “kļūdas” atkārtojas.

  5. par to ka KANB ir pataisiits publiskaa telpaa par organizaciju, kas ciinas pati ar sevi 😀

    • tas trēlnieks- streļčenoks jau to izkapts asinātāju- strīķis, tā grib, tā grib apspēlēt, bet kā nesanāk tā nesanāk! (?)

  6. Varēja vēl kādu laiciņu pagaidīt un pēc tam likt Streļčonokam maksāt kompensāciju.

Draugiem Facebook Twitter Google+