×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
11. jūlijs, 2016
Drukāt

Premjers atgādina, ka Streļčenoka pilnvaru termiņš drīz beigsies (3)

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Saistībā ar OECD rekomendācijās pausto, ka Latvijas politiķiem nevajadzētu iejaukties Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbā, premjerministrs Māris Kučinskis (ZZS) nekomentēs birojā notiekošo, vien norādot, ka drīzumā biroja vadītājam Jaroslavam Streļčenokam beigsies viņa vadītāja pilnvaru termiņš, žurnālistiem sacīja pats premjers.

Jautāts par Steļčenoka lēmumu atkārtoti no amata atbrīvot ilggadējo KNAB darbinieci Jutu Strīķi, premjers sacīja: “Viena no OECD rekomendācijām ir neiejaukties KNAB darbā, tāpēc arī es izmantošu šo ieteikumu un nekomentēšu”.

Premjers norādīja, ka drīzumā notiks jauna biroja vadītāja izvēlēšanas process, kura laikā tiks izsludināts konkurss. Paredzēts, ka konkursa komisija izvērtēšot un virzīšot KNAB vadītāju. Premjeram neesot nekādas ietekmes šajā procesā. Kučinskis arī norādīja, ka šai komisijai nav jāvērtē biroja vadītāja līdzšinējā darbība, bet gan viņa potenciāls vadīt iestādi turpmāk.

Jau ziņots, ka Streļčenoks piektdien, pirms došanās atvaļinājumā, kārtējo reizi atbrīvoja no amata KNAB priekšnieka vietnieci korupcijas apkarošanas jautājumos Jutu Strīķi. Disciplinārsods viņai piespriests par darba kārtības neievērošanu. Strīķe no amata atbrīvota ar piektdienu, 8.jūliju un šāds lēmums pieņemts, pamatojoties uz disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas sniegto atzinumu.

KNAB vadītājam ar Strīķi ir ilgstošas nesaskaņas. Sākot ar 2013.gada augustu, pret bijušo KNAB vadītāju Strīķi uz 2016.gada aprīli bija ierosinātas vismaz septiņas disciplinārlietas, ko Strīķe ir apstrīdējusi tiesā, jūnija vidū prezentētajā pētījumā “KNAB darba rezultāti un priekšnieka atlases process” par laika posmu no 2011.-2016.gadam secinājusi korupcijas pētniece Līga Stafecka.

Streļčenoks Strīķi no amata ir mēģinājis atbrīvot vairākkārt. 2013.gada 20.decembrī un 2014.gada 14.janvarī izdotos Streļčenoka lēmumus atcēlis toreizējais premjers Valdis Dombrovskis (“Vienotība”), bet 2014.gada 7.februāra lēmumu toreizējā premjerministre Laimdota Straujuma (“Vienotība”) atstājusi spēkā. Šo lēmumu Strīķe pārsūdzēja tiesā, kas viņu amatā atjaunoja.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Gan jau ZZS kopā ar Saskaņu atkal ievēlēs šo pašu nejēgu.

  2. Tak aizrotējat viņu uz Tieslietu ministriju, tur viņu gaida pieci bijušie Finanšu policijas darbinieki, kuri Jutai, Andžejam Kļaviņam, Jānim Borovikam, Jurim Jurašam, Maksimam Bogdanovam ir ļoti pateicīgi. Uzņems Jutu kamerā kā pienākas, pierakstīs, samīļos. Uj nu jā, Janka Baraviks jau viņu samīļojis, nu tad pierakstīs ! Jutu uz Tieslietu ministriju, kur problēma. Piedzīs Uldis Bārs rīkojumu un pārcels. Vispār jau Juri un Andžeju arī vajadzētu.

  3. PALDIES DIEVAM, KA KNAB TIKS VAĻĀ NO .. NEVIS DARBINIEKA, KURŠ SEVI IECĒLIS SAULĪTĒ UN TĒLO NEVAINĪGO JĒRIŅU!? BET PAGALE VIENA NEDEG!!! .. NAV DROSMES ATZĪT ARĪ SAVU VAINU, KA KNAB DARBS NEVEDAS! TĀDĀ ATMOSFĒRĀ, KĀDU RADĪJIS MAZAIS .. NEVIS KNAB VADĪTĀJS, NORMĀLAM CILVĒKAM NAV IESPĒJAS STRĀDĀT!????????? LABI BŪTU, KA VIŅU PAŠU ATBRĪVOTU NO ŠĀ SLOGA, JO VIŅŠ PRAKSTISKI IR NEDERĪGS VADĪTĀJS! TĀ NEVAR “STRĀDĀT”!!!!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+