×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
12. decembris, 2012
Drukāt

Premjers cer, ka Saeima janvārī pieņems eiro likumu

Foto - LETAFoto - LETA

Premjers Valdis Dombrovskis cer, ka visas koalīcijas partijas atbildīgi pieies lēmumam par atbalstu eiro ieviešanas likumam un Saeima to janvāra beigās pieņems galīgajā lasījumā.

“Tagad mēs strādājam pie tā, lai pirmajā solī [ceļā uz eiro ieviešanu 2014.gadā] nepakluptu, un es arī ļoti ceru, ka tas mums izdosies,” trešdien LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja  Dombrovskis.

Premjers atgādināja, ka Saeimai  ceturtdien, 13.decembrī, būs jābalso par eiro ieviešanas likumprojektu pirmajā lasījumā, kas iepriekš parlamenta Budžeta un finanšu komisijā guva vienprātīgu koalīcijas deputātu atbalstu. “Līdz ar to varam cerēt arī uz pozitīvu iznākumu pirmajā lasījumā, bet nu skaidrs, ka katrai partijai ir savas procedūras, kurām ir jāiziet cauri,” teica Dombrovskis.

Viņš pauda pārliecību, ka Nacionālā apvienība tiešām diskusijās rūpīgi izvērtē eiro ieviešanas dažādus aspektus un negatavojas izvirzīt nekādas papildus prasības vai sākt tirgošanos. “Nekādas papildus prasības vai kaut kādas tirgošanās par šiem jautājumiem nenotiek – to es varu skaidri pateikt. Šajā gadījumā tiešām tiek vienkārši vērtēti eiro ieviešanas plusi un mīnusi,” sacīja Dombrovskis un pastāstīja, ka arī pats trešdien piedalīsies apvienības rīkotajā  diskusijā.

Dombrovskis norādīja, ka eiro ieviešanas likumu Saeimā plānots galīgajā lasījumā pieņemt līdz janvāra beigām, un atzina, ka pašlaik ļoti cer, ka uz to arī notiek virzība un visas koalīcijas partijas pieņems atbildīgu lēmumu.

Premjers arī atgādināja, ka referenduma rīkošana par eiro ieviešanu neatkarīgi no tā iznākuma neļautu Latvijai iekļauties eiro ieviešanas grafikā, tādēļ ir jāstrādā ar opozīciju, lai to pārliecinātu referendumu nerosināt.

Latvija eiro plāno ieviest 2014.gadā. Nākamā gada sākumā būs zināms, vai Latvijas ekonomiskie radītāji atbilst Māstrihtas kritērijiem, savukārt galīgais lēmums par uzņemšanu eiro zonā tiks pieņemts 2013.gada vasaras sākumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+