×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
10. maijs, 2012
Drukāt

Premjers cer, ka situāciju ar pedagogiem izdosies atrisināt

premjerssv

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V, attēlā) cer, ka situāciju ar pedagogiem, kuri darba algas nepaaugstināšanas gadījumā gatavojas streikot, izdosies atrisināt.

“Patlaban Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) veic sarunas ar pedagogu arodbiedrību, un, protams, noteiktā sarunu stadijā es arī iesaistīšos, bet es ceru, ka šo situāciju izdosies atrisināt,” 10.maijā žurnālistiem sacīja premjers.

Dombrovskis apstiprināja, ka IZM priekšlikumi attiecībā uz pedagogu algām ir “pamatoti no budžeta viedokļa”.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku (LIZDA) padome vienojusies: ja līdz maija beigām nebūs rasts dialogs par darba algas paaugstināšanu, tad jau jūnija sākumā gaidāmi pedagogu protesti Rīgā.

LIZDA plāno pieprasīt tikšanos ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu, Ministru prezidentu Dombrovski, finanšu ministru Andri Vilku (V).

“Paralēli centīsimies tikt pie vārda IZM organizētajās reģionālajās diskusijās, kas sāksies nākamajā nedēļā. Rēzeknes pedagogi plāno boikotēt diskusiju 18.maijā Ludzā, jo Latgalē šajā datumā ir pēdējā zvana pasākums,” stāstīja Grigorjevs.

Nākamajā pirmdienā, 14.maijā, LIZDA plānojusi izšķirošo tikšanos ar Reformu partijas Saeimas frakciju un 24.maijā tikšanos ar izglītības un zinātnes ministru Robertu Ķīli, pēc kuras tiks paziņots padomes lēmums par protestiem.

Kā ziņots, lai arī pašlaik ministrs publiski apliecinājis gatavību ar šā gada 1.septembri paaugstināt pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes, ministrija pēc būtības nav atbildējusi uz pedagogu prasību par 10% palielināt arī valsts budžeta mērķdotācijas pašvaldībām, kas šā gada pēdējiem četriem mēnešiem kopā ir aptuveni 7,02 miljoni latu.

Arodbiedrība atkārtoti uzsver, ka pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes paaugstināšana ietekmēs jebkuru tālāku aprēķinu pedagogu darba samaksas sistēmas pilnveidē. Turklāt LIZDA prasības neizslēdz iespēju pakāpeniskai pārejai uz darba samaksu pēc pedagogu darba kvalitātes pakāpēm.

Jau ziņots, ka arodbiedrība pieprasa valdībai no šī gada 1.septembra par 10% palielināt pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes, atbilstoši par 10% palielinot arī valsts budžeta mērķdotācijas pašvaldībām. Savukārt ar 2013.gada 1.janvāri arodbiedrības aicina palielināt finansējumu pedagogu, tostarp akadēmiskā personāla un zinātnisko institūciju darbinieku, darba samaksai vēl par 10%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+