×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
9. janvāris, 2013
Drukāt

Premjers: eiro atbalstītāju skaits ir krietni pieaudzis

Foto - LETAFoto - LETA

Eiro atbalstītaju skaits pēdējā laikā ir krietni pieaudzis, kas izskaidrojams ar kampaņu par eiro ieviešanu sākšanu, trešdien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu žurnālistiem atzina premjers Valdis Dombrovskis.

Premjers eiro atbalstītaju skaita pieaugumu izskaidroja ar to, ka valdība un valsts institūcijas sākušas vairāk sabiedrībai izskaidrot plānoto eiro ieviešanas procesu, ieguvumus un zaudējumus no tā. “Redzam, ka šī kampaņa jau ir devusi rezultātus un eiro atbalstītāju skaits ir krietni pieaudzis,” piebilda premjers.

“Notiek aktīva komunikācija, diskusijas, arī masu medijiem par šo jautājumu tiek sniegta informācija,” darbu pie eiro popularizēšanas kampaņas raksturoja Dombrovskis.

Runājot par eiro ieviešanas atbalsta kampaņu, Bērziņš norādīja, ka personīgi, kā arī Valsts prezidenta kanceleja darbosies, lai iedzīvotājiem pēc iespējas plašāk izskaidrotu plānoto eiro ieviešanu, tās procesus, kā arī ieguvumus un ietekmi no eiro ieviešanas.

Bērziņš arī pauda pārliecību, ka eiro popularizēšanas kampaņa būs orientēta uz cilvēku, nevis tikai tehniski izpildīta.

Jau vēstīts, ka eiro popularizēšanas kampaņai sabiedriskajos medijos piešķirti 30 tūkstoši latu.

Latvija eiro plāno ieviest 2014.gada 1.janvārī. Patlaban notiek sagatavošanās darbi, tostarp Saeimā tiek skatīts eiro ieviešanas likumprojekts, kuru parlaments plāno pieņemt janvārī.

Šā gada rudenī pētījumu aģentūras TNS veiktā Latvijas iedzīvotāju aptauja liecina, ka eiro ieviešanu Latvijā caurmērā atbalsta trešā daļa jeb 35% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+