×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
28. marts, 2012
Drukāt

Premjers: Fotoradari primāri jāizvieto “melnajos punktos”

fotoradars6

Fotoradari uz Latvijas ceļiem primāri būtu jāizvieto “melnajos puntkos”, lai tie pēc iespējas vairāk kalpotu satiksmes drošības uzlabošanai, šorīt telekompānijā LNT atzina premjers Valdis Dombrovskis (V).

Premjers uzsvēra, ka Iekšlietu ministrijai un Valsts policijai būtu jāizdara secinājumi, kāpēc saistībā ar fotoradaru izvietošanu tiek saņemts tik daudz sūdzību.

Kā ziņots, publiskajā telpā izskan ļoti daudz pārmetumu Ceļu policijai un fotoradaru uzturētājiem “Vitronic Baltica” par fotoradaru izvietošanu vietās, kur nav draudu satiksmes drošībai. Piemēram, Latvijas Apvienotā policistu arodbiedrība (LAPA), veicot informācijas apkopojumu par Rīgā izvietotajiem fotoradariem, ir paziņojusi, ka tie izvietoti kādas biznesa struktūras interesēs, jo pamatā atrodas vietās, kur avāriju skaits ir niecīgs vai nekāds.

LAPA prezidents Agris Sūna aģentūrai LETA stāstīja, ka daudzviet fotoradari dienu no dienas tiekot izvietoti vietās, kur gadu desmitiem nav notikusi neviena nopietna avārija un pat šo fotoradaru novietošanas vieta un virziens netiek mainīts, piemēram, Juglas ielā blakus sporta skolai vai Jaunciema gatvē pie pamestās Sužu karaspēka daļas.

Sūnam radies priekšstats, ka fotoradaru izvietojuma vienīgais princips ir “nepieciešams taisns ceļa posms ar pēc iespējas labāku asfalta segumu, un tad jau kāds maksātājs uzradīsies”.

Patlaban uz Latvijas ceļiem strādā pārvietojamie fotoradari, bet līdz maija vidum iecerēts uzstādīt arī stacionāros fotoradarus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+