×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
16. septembris, 2012
Drukāt

Premjers: Grieķija pat neapsver iespēju izstāties no eirozonas

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Grieķija pat neapsver iespēju izstāties no eirozonas un ir apņēmības pilna ieviest starptautisko aizdevēju pieprasītās sāpīgās reformas, 15.septembra vakarā laikrakstā “The Washington Post” publicētajā intervijā atzina Grieķijas premjerministrs Antonis Samars (attēlā).

“Mums ir jāgādā, lai mēs izpildītu to, ko esam uzņēmušies, jo mēs uzskatām, ka tā, ko viņi dēvē par “Grexit” (Grieķijas izstāšanos no eirozonas), mums nav iespēja,” skaidroja Grieķijas valdības vadītājs. “Tā būtu katastrofa,” pārliecināts Samars.

“2013.gadā mūsu valsts jau sesto gadu atradīsies recesijā, un bezdarba līmenis pārsniegs 22% un turpinās pieaugt. Mums ir jāpilda savas saistības, jāsasniedz mērķi,” viņš uzsvēra.

Grieķija šobrīd cenšas izpildīt Eiropas Savienības (ES), Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) un Eiropas Centrālās bankas (ECB) prasības par valsts izdevumu samazināšanu, kas jāveic, lai Atēnām varētu tikt pārskaitīts kārtējais aizdevuma maksājums.

Taču, kā atzina Grieķijas premjerministrs, šobrīd būtu neiespējami panākt, ka parlaments atbalsta šo izdevumu samazināšanas plānu.

“Man ir jāpanāk tā pieņemšana parlamentā, un parlaments to atbalstīs, jo mēs visi saprotam, ka tas ir pirmais priekšnoteikums mūsu nākotnei, lai mēs varētu palikt eirozonā,” sacīja Samars. “Taču tā ir programma četriem gadiem, to mēs nevaram paveikt šodien.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+