×
Mobilā versija
+13.9°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
7. decembris, 2012
Drukāt

Premjers: ja tiks rīkots referendums, eiro 2014.gadā ieviest nevarēsim

Foto - LETAFoto - LETA

Ja tiks rīkots referendums par eiro ieviešanu, neatkarīgi no tā rezultāta 2014.gada 1.janvārī eiro zonai Latvija pievienoties nevarēs, piektdien Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēdē sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Viņš atgādināja, ka Latvijas iedzīvotāji jau 2003.gadā balsoja par pievienošanos Eiropas Savienībai (ES) ar visiem izrietošajiem nosacījumiem, tostarp eiro ieviešanu. “No 10 valstīm, kas iestājās ES kopā ar mums, jau piecas valstis ir pievienojušās eiro zonai. Izskatās, ka cenšamies jaunu juridisko procedūru izdomāt,” teica Dombrovskis un piebilda, ka neviena no attiecīgajām piecām valstīm nav rīkojusi referendumu atsevišķi par eiro ieviešanu.

Vienlaikus premjers atzina – ja Latvijā tiks nolemts rīkot referendumu, neatkarīgi no tā rezultāta Latvija nepaspēs iekļauties eiro ieviešanas grafikā. “Referenduma procedūras iespaidā mēs vienkārši izkrītam no eiro ieviešanas grafika, kāds tas ir paredzēts. Un grafiks ir precīzs, tajā nav īpašu manevra iespēju – nākamā gada janvāra beigās, februāra beigās jāpieprasa konverģences ziņojums. (..), un jau pusgadā jābūt lēmumam, vai uzņemt Latviju eiro zonā. Ja tiks rīkots referendums, neatkarīgi no iedzīvotāju izvēles nevarēsim ieviest eiro. Tā ir realitāte,” paskaidroja Dombrovskis.

Jau vēstīts, ka Latvija plāno pievienoties eiro zonai 2014.gada 1.janvārī. Pašlaik notiek sagatavošanās darbi, lai lūgtu Eiropas Komisiju uzņemt Latviju eiro zonā. Aptauju dati gan rāda, ka lielākā daļa iedzīvotāju ir negatīvi noskaņoti pret eiro ieviešanu, tādēļ politiķi ierosinājuši rīkot tautas nobalsošanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+