×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
7. novembris, 2012
Drukāt

Premjers: jāatgriežas pie ikgadējas minimālās algas paaugstināšanas

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) uzskata, ka būtu jāatgriežas pie ikgadējas minimālās algas paaugstināšanas, kā tas bija pirms ekonomiskās krīzes laikā.

Intervijā “Radio 101” premjers šodien atgādināja, ka arī ekonomiskās krīzes laikā minimālā alga tika paaugstināta no 180 uz 200 latiem un arī turpmāk šo apmēru vajadzētu paaugstināt, tādējādi sabiedrībai skaidri parādot, ka darbs noteikti ir labāk apmaksāts.

“Ir jāparāda, ka perspektīvāk ir strādāt un saņemt algu, nevis dzīvot uz nodokļu maksātāju rēķina, saņemot tādu vai citādu pabalstu,” sacīja Dombrovskis, norādot, ka algu paaugstināšana ir viens no būtiskākajiem jautājumiem valsts pārvaldes dienaskārtībā.

Tomēr viņš neuzskata, ka minimālās algas apmērs būtu jāsasaista, piemēram, ar iztikas minimuma apmēru vai citiem indikatoriem, jo līdzšinējā pieredze ir rādījusi, ka šādi mehānismi nestrādā. Tas vairāk ir sarunu jautājums ar valdības sociālajiem partneriem un par situāciju valsts budžetā katrā konkrētajā gadā.

Valdības vadītājs arī negrib piekrist tam, ka Latvijā situācija ir sliktāka salīdzinājumā ar citām valstīm. Kā piemēru viņš minēja gan Lietuvu, gan arī Igauniju, kur situācija ir līdzīga. “Tas ir viens no aspektiem, kas ir jāpatur prātā- ir jāskatās, lai tas notiek kontekstā ar to, kas notiek pārējās Baltijas valstīs, lai mēs nezaudētu savu konkurētspēju,” viņš skaidroja.

Patlaban Latvijā minimālā alga ir 200 latu apmērā pirms nodokļu nomaksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+