×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
23. augusts, 2016
Drukāt

Premjers: Jansonam taisnība par ierēdņu algām (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru prezidents Māris Kučinskis

Tiesībsargam Jurim Jansonam ir taisnība – spriežot par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāja algas palielināšanu, ir jāņem vērā situācija valsts pārvaldē kopumā, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” pauda Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Vaicāts, vai uzskata par adekvātu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka mēnešalgu līdz 2441 eiro mēnesī pirms nodokļu nomaksas, premjers atzina, ka tā pilnīgi noteikti nav adekvāta, piebilstot, ka te gan nav ierēķinātas iespējamās piemaksas.

“Par to droši vien ir jādiskutē. Tiesībsargam ir taisnība – mums ir jādiskutē valsts pārvaldes kopējā ietvarā,” atzina Kučinskis.

Viņš gan uzsvēra, ka nav nekādu iespēju un neesot arī vajadzības šī iemesla dēļ palielināt kopējā budžeta apmēru. “Jautājums ir par rezervēm. Es domāju, ka resursi viennozīmīgi ir atrodami,” teica Kučinskis.

Kā vēstīts, tiesībsargs uzskata, ka Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāja algas nesamērīga kāpināšana ir absurda.

Tiesībsargs aģentūrai LETA norādīja, ka VID vadītāja atalgojuma piedāvājums nav adekvāts, – Jansons uzskata, ka nav pareizi vienai amatpersonai radīt speciālu risinājumu, vienu atalgojumu “izraujot no vienotās atalgojuma sistēmas”.

“Tas ir absurdi no tā viedokļa, ka visu laiku saka, ka nevar celt minimālo algu, kas attiecas uz ļoti daudziem, bet te vienam cilvēkam pacels. Tas ir nesamērīgi pret visiem valsts iedzīvotājiem,” norādīja Jansons.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) koalīcijas partneriem piedāvājusi VID ģenerāldirektora mēneša bruto atalgojumu noteikt līdz 8100 eiro apmērā kopā ar piemaksām.

Reizniece-Ozola aģentūrai LETA iepriekš pauda pārliecību, ka VID vadītāja atalgojumam ir jābūt līdzvērtīgam lielas valsts kapitālsabiedrības vadītāja atalgojumam. “Kopējie griesti varētu būt 8100 eiro, no kuriem bruto pamatalga būtu nedaudz virs 5000 eiro ar iespēju par kvalitatīvu darbu saņemt piemaksas 60% apmērā no mēneša atalgojuma,” skaidroja ministre.
Valdību veidojošās partijas nākampirmdien, 29.augustā, plāno pieņemt lēmumu VID ģenerāldirektora atalgojuma jautājumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Izvērtē iespējas Atbildēt

  “Vakar,11.jūnijā,pulksten 12 sākās Ministru kabineta ārkārtas sēde,kuras galvenie darba jautājumi bija saistīti ar grozījumiem 2009.gada valsts budžetā,kuru mērķis ir par 500 miljoniem latu samazināt izdevumus.Vakar pulksten 17 Ministru kabinetā bija ieradies arī Valsts prezidents Valdis Zatlers,lai ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski un finanšu ministru Einaru Repši pārrunātu sēdē izskatāmos jautājumus.Valsts budžeta taupīšanas nolūkos izvērtē iespējas likvidēt vairākas ministrijas un radikāli samazināt valsts aģentūru skaitu.Laikraksta nodošanas tipogrāfijai laikā,lai rastu kopēju un optimālu risinājumu,notika koalīcijas partiju ārkārtas sēde,pēc kuras turpināsies kabineta sēde,kura,pēc valdības locekļu domām,varētu turpināties visu nakti.”
  Skat.”Ministru kabineta ārkārtas sēdē: 2009.gada 11.jūnijā,Latvijas Vēstnesis,12.06.2009.,Nr.92 (4078) https://www.vestnesis.lv/ta/id/193255

 2. Par sešām ministrijām vairāk nekā bagātajā Šveicē Atbildēt

  “Drīzāk jau izskatās,ka konkrēta plāna nav,jo būtiska izdevumu samazināšana nevar notikt bez valsts pārvaldes un sabiedriskā sektora reformām,funkciju audita un to pārkārtošanas ne tikai vienas ministrijas ietvaros,bet raugoties uz visu valsts pārvaldi sistēmiski.Kaut kādu funkciju audits valdības paspārnē ir veikts,kaut kas ietaupīts,bet joprojām nopietnai reformēšanai ķerties klāt nevēlas.”
  Skat.”Ministriju skaits atbilst ministru skaitam”,Baiba Lulle.Neatkarīgās Rīta Avīzes žurnāliste,Viedokļi,nr,15.decembris 20`10,9:00

 3. it kā solidāri visi pildām valsts budžetu, bet tad uzrodas vienlīdzīgākie, kuriem ir lielās karotes

 4. Kā ar ierēdņu skaitu? Atbildēt

  Desmit gadu laikā-no 2004.gada līdz 2014.gadam strādājošo skaits ministrijās ir palielinājies: Finanšu ministrijā-no 280 līdz 411; Ekonomikas ministrijā-no 189 līdz 211; Zemkopības ministrijā-no 210 līdz 243; Izglītības un zinātnes ministrijā-no 151 līdz 197; Labklājības ministrijā- no 141 līdz 162; Aizsardzības ministrijā no 191 līdz 225; Satiksmes ministrijā-no 151 līdz 157; Tieslietu ministrijā-no 156 līdz 250; Veselības ministrij’no 94 līdz 107.” Skat.”Birokrātija nemazinās”,Ilze Šteinfelde,nra.lv,29.04.2014.

 5. ” … par kvalitatīvu darbu saņemt piemaksas … ”
  \
  Bez piemaksām drīkst strādāt nekvalitatīvi mūsu valstī, t.i. vienkārši kafijot… ?

  • Ja nodokļu maksātāju tūkstoši nodrošina stabilus ienākumus valsts kasē un uztur visu nodokļu sistēmu, vai tad viņiem nepienākas piemaksas par kvalitatīvu darbu??? Vai piemaksas der tikai izredzētajiem???

Draugiem Facebook Twitter Google+