×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
11. janvāris, 2012
Drukāt

Premjers: Jaunais referenduma jautājums balsotājiem būs daudz saprotamāks

Foto - LETAFoto - LETA

Premjers Valdis Dombrovskis (V) ir apmierināts ar Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) veiktajām izmaiņām referenduma par krievu valodas statusu jautājumā un uzskata, ka jaunais formulējums ir daudz precīzāks un būs daudz saprotamāks balsotājiem.

Izmaiņas referenduma jautājumā dos iespēju referenduma dalībniekiem precīzi formulēt savu viedokli, šorīt telekompānijā LNT sacīja premjers.

CVK 10.janvārī apstiprināja referenduma jautājuma jauno formulējumu. Vēlēšanu zīmē paredzēts balsotājiem jautāt: “Vai Jūs esat par likumprojekta “Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē” pieņemšanu, kas paredz krievu valodai noteikt otras valsts valodas statusu?”

Tautas nobalsošanas zīmē tiks iekļauta arī cita informācija – tautas nobalsošanas dienas datums un paskaidrojumi, kā izdarīt atzīmi tautas nobalsošanas zīmē un kādā gadījumā tautas nobalsošanas zīme ir nederīga, aģentūru LETA informēja CVK pārstāve Kristīne Bērziņa.

CVK vienojās izgatavot arī divus informatīvos plakātus, ko izvietot vēlēšanu kabīnēs un nodalījumos. Plakātos paredzēts informēt par tautas nobalsošanai nodotajiem Satversmes grozījumiem, kā arī atgādināt par to, kā izdarīt atzīmi tautas nobalsošanas zīmē.

Tāpat tika nolemts sagatavot divus informatīvos klipus televīzijai, kuru mērķis būs iepazīstināt ar tautas nobalsošanas jautājumu un informēt par kārtību, kā pieteikt balsošanu vēlētāju atrašanās vietā tiem vēlētājiem, kuri nevarēs nokļūt vēlēšanu iecirknī veselības stāvokļa dēļ. CVK sēdē tika atbalstīts arī priekšlikums veidot īsāku informatīvo videoklipu, kas ļaus to rādīt biežāk. Televīzijā klipus plānots pārraidīt, sākot ar februāri.

Jau ziņots, ka februāra vidū notiks tautas nobalsošana par grozījumiem Satversmē, kas paredz mainīt krievu valodas statusu. Referendumā Satversmes grozījumi tiks pieņemti, ja par tiem nobalsos vairāk nekā puse balsstiesīgo vēlētāju, kuru skaits 11.Saeimas vēlēšanās bija 1 543 786, tātad par otras valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai referendumā būs jānobalso vismaz 771 893 vēlētājiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+