×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
15. februāris, 2012
Drukāt

Premjers: Jāvērtē vienotas metodikas ieviešana siltuma rēķinu noteikšanā

radiatori12

Ir jāvērtē un jāvirzās uz vienotu metodiku, kas pateiktu, kāda ir siltuma rēķina struktūra un kādā veidā tas tiek aprēķināts, šodien intervijā “Radio 101” norādīja premjers Valdis Dombrovskis (V).

Valdības vadītājs skaidroja, ka neviens uzņēmums nevar patvaļīgi noteikt tarifus, jo visus tos izskata un lēmumu pieņem Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija.

Tomēr Dombrovskis ir sekojis līdzi akcijai “Karstie rēķini” un uzskata, ka ir pamats regulatoram izvērtēt, vai nevajag vienotu metodiku, pēc kuras ir jāveic komunālo pakalpojumu rēķini. Protams, Latvijas pilsētās situācija varot atšķirties to vides specifikas dēļ, bet uz vienotu metodiku rēķina izveidē tomēr būtu jāvirzās, uzskata premjers.

Paša Dombrovska dzīvesvietas komunālo pakalpojumu rēķins mēnesī esot pāri par 100 latiem.

Kā ziņots, siltuma cena par vienu kvadrātmetru Latvijā atšķiras pat desmitkārtīgi, secināts pētījumā “Karstie rēķini”.

Secināts arī, ka Latvijas likumos ir divas galvenās vājās vietas – nav vienotas sistēmas, pēc kuras namu apsaimniekotājiem būtu jāaprēķina siltuma izmaksas, kā arī nav vienota rēķinu parauga, kas ļautu saprast, vai cilvēki nepārmaksā, par pētījuma rezultātiem informēja projekta komandas pārstāve Laura Zvejniece.

Kopumā pētījuma laikā saņemti vairāk nekā 2000 apkures rēķinu, 1000 iedzīvotāju jautājumu, bet projektam veltīto interneta lapu apmeklējuši 50 000 unikālo apmeklētāju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+