Mobilā versija
Brīdinājums -2.0°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
16. jūlijs, 2014
Drukāt

Premjers Kemerons pārkārto valdību


Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Britānijas premjerministrs Deivids Kemerons paziņojis, ka jaunais ārlietu ministrs, kurš šajā amatā nomainīs Viljamu Heigu, būs eiroskeptiķis un līdzšinējais aizsardzības ministrs Filips Hemonds.

Heigs turpmāk būs parlamenta apakšnama līderis. Hemonds izteicies, ka Britānijai vajadzētu atstāt Eiropas Savienību, ja Kemeronam neizdosies panākt vērā ņemamu Briselei nodoto pilnvaru atgūšanu. Par aizsardzības ministru iecelts līdzšinējais uzņēmējdarbības ministrs Maikls Felons, kurš arī iepriekš paudis viedokli, ka torijiem vajadzētu iestāties par aiziešanu no ES, ja iecerētās sarunas par Britānijas dalības nosacījumu pārskatīšanu būtu neveik­smīgas. Analītiķi uzskata, ka kabineta reorganizācijas mērķis ir stiprināt konservatīvo pozīcijas pirms nākamgad gaidāmajām parlamenta vēlēšanām. Kemerons ir apsolījis, ka, gadījumā ja vēlēšanās uzvarēs toriji, 2017. gadā tiks sarīkots referendums par Britānijas turpmāko dalību ES.

Pievienot komentāru

INFOGRAFIKA. Pieaug atbalsts spīdzināšanaiVai sagūstītos ienaidnieka kaujiniekus drīkst spīdzināt, lai iegūtu svarīgu militāro informāciju? (%)
Draugiem Facebook Twitter Google+