×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
21. marts, 2012
Drukāt

Premjers: Kinofestivālu “Arsenāls” ir vērts saglabāt

arsenals_plakats

Starptautiskā kinofestivāla “Arsenāls” norisi ir vērts saglabāt arī turpmāk, – šodien intervijā “Radio 101” sacīja premjers Valdis Dombrovskis (V).

Viņš uzsvēra, ka Valsts kultūras kapitāla fonds ir neatkarīgs savos lēmumos, tāpēc Kultūras ministrija (KM) patlaban meklē citus risinājumus. Zīmīgi arī, ka Rīgas dome tajā laikā, kad plānoja “Arsenālu”, tam nepieciešamās telpas ir iznomājusi konkurējošajam kino festivālam “Baltijas pērle”, tāpēc viens no ministrijas uzstādījumiem esot ar abiem festivāliem vienoties, lai tie nekonkurētu vienā laikā.

Kā ziņots, ar šī gada martu tiek slēgts starptautiskais kinofestivāls “Arsenāls”, aģentūru LETA informēja “Arsenāla” uzraudzības padome.

Kā norāda festivāla rīkotāji, slēgšanas iemesls ir tāds, ka “pēdējos četros gados nav izdevies noslēgt trīspusēju sadarbības līgumu ar Rīgas domi un Kultūras ministriju”.

“Pretēji Eiropas kultūrpolitikas virzībai, pretēji mūsu līdzdalībai kā biedriem Eiropas profesionālajās kino organizācijās – mums neklājas pašlaik lauzt savas iestrādes un konceptus īslaicīga labuma meklējumos. Mēs neesam vieni – mums ir kolēģi, draugi, citādi domājošie, beigu beigās – savs skatītāju pulks,” rakstīts “Arsenāla” paziņojumā presei.

Festivāla rīkotāju paziņojumā presei norādīts, ka 25 festivāla pastāvēšanas gados tikušas demonstrētas 2184 filmas apmēram 330 000 cilvēku lielai auditorijai.

Starptautiskais kinofestivāls “Arsenāls” kopš 1986.gada Rīgā norisinājās katru otro rudeni.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+