×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
10. oktobris, 2013
Drukāt

Premjers: Koalīcijas paplašināšanās iespējas nav jāmeklē

LETALETA

Tā kā politiskās konsultācijas ir noslēgušās veiksmīgi, rodot kompromisu, nav nepieciešamības apsvērt koalīcijas paplašināšanos, ceturtdien žurnālistiem sacīja premjers Valdis Dombrovskis (V).

 

“Mēs esam noturējuši politisko konsultāciju raundu. Ja mums ir izdevies panākt esošajā koalīcijā vienošanos, tad mēs, protams, neizskatām scenārijus par citām koalīcijām,” apliecina valdības vadītājs.

Koalīcijā esošās partijas ceturtdien pēc ilgstošām nesaskaņām apstiprināja vienošanos par turpmāko termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanas politiku un līdz ar to atbalstu nākamā gada budžetam.

“Ja koalīcijas partneri rīkosies konstruktīvi un koleģiāli, tad, protams, mēs varam nostrādāt vēl gadu, jo divus gadus jau esam nostrādājuši. Bet, protams, ja turpināsies dažāda veida ultimāti un šādā veidā viena jautājuma sasaistīšana ar otru, jebkurai koalīcijai būtu grūti strādāt,” izteicās valdības vadītājs.

Viņš stāstīja, ka koalīcijas partneri vienojušies, ka uz otro lasījumu, kad Saeimā izskatīs nākamā gada budžeta projektu, priekšlikumus partijas iesniegs koordinēti pēc vienprātības principa un tāpat koordinēti rīkosies attiecībā uz opozīcijas iesniegtajiem priekšlikumiem.

“Koalīcijā vienosimies, kurus priekšlikumus atbalstīm un kurus ne,” teica Dombrovskis.

Premjers pirmdien uzsāka politiskās konsultācijas ar Saeimā pārstāvētajām partijām, izņemot “Saskaņas centru”, par atbalstu nākamā gada budžetam. Konsultācijas tika uzsāktas, kad koalīcijā esošā Nacionālā apvienība nebalsoja par budžeta projekta nodošanu izskatīšanai Saeimas komisijām. NA iestājās pret pašreizējo kārtību termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanā ārzemniekiem apmaiņā pret nekustamā īpašuma iegādi vai investīcijām Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+