Mobilā versija
-1.4°C
Alma, Annemarija
Piektdiena, 24. februāris, 2017
12. oktobris, 2013
Drukāt

Premjers: Koalīcijas paplašināšanās iespējas nav jāmeklē

Foto: LETAFoto: LETA

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (no kreisās) un Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc tikšanās ar ZZS pārstāvjiem, kurā pārrunāja ar valsts budžeta 2014.gadam izskatīšanu parlamentā saistītos jautājumus.

Tā kā politiskās konsultācijas ir noslēgušās veiksmīgi, rodot kompromisu, nav nepieciešamības apsvērt koalīcijas paplašināšanos, ceturtdien žurnālistiem sacīja premjers Valdis Dombrovskis (V).

“Mēs esam noturējuši politisko konsultāciju raundu. Ja mums ir izdevies panākt esošajā koalīcijā vienošanos, tad mēs, protams, neizskatām scenārijus par citām koalīcijām,” apliecina valdības vadītājs.

Koalīcijā esošās partijas ceturtdien pēc ilgstošām nesaskaņām apstiprināja vienošanos par turpmāko termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanas politiku un līdz ar to atbalstu nākamā gada budžetam.

“Ja koalīcijas partneri rīkosies konstruktīvi un koleģiāli, tad, protams, mēs varam nostrādāt vēl gadu, jo divus gadus jau esam nostrādājuši. Bet, protams, ja turpināsies dažāda veida ultimāti un šādā veidā viena jautājuma sasaistīšana ar otru, jebkurai koalīcijai būtu grūti strādāt,” izteicās valdības vadītājs.

Viņš stāstīja, ka koalīcijas partneri vienojušies, ka uz otro lasījumu, kad Saeimā izskatīs nākamā gada budžeta projektu, priekšlikumus partijas iesniegs koordinēti pēc vienprātības principa un tāpat koordinēti rīkosies attiecībā uz opozīcijas iesniegtajiem priekšlikumiem.

“Koalīcijā vienosimies, kurus priekšlikumus atbalstīm un kurus ne,” teica Dombrovskis.

Premjers pirmdien uzsāka politiskās konsultācijas ar Saeimā pārstāvētajām partijām, izņemot “Saskaņas centru”, par atbalstu nākamā gada budžetam. Konsultācijas tika uzsāktas, kad koalīcijā esošā Nacionālā apvienība nebalsoja par budžeta projekta nodošanu izskatīšanai Saeimas komisijām. NA iestājās pret pašreizējo kārtību termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanā ārzemniekiem apmaiņā pret nekustamā īpašuma iegādi vai investīcijām Latvijā.

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (2)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+