×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
12. aprīlis, 2016
Drukāt

Premjers: Latvija neatbalstīs piespiedu bēgļu sadales mehānismus (1)

Foto EPA/LETAFoto EPA/LETA

Latvija nav gatava atbalstīt jebkādus jaunus bēgļu sadales mehānismus, kas nenotiek uz brīvprātības principu, pēc otrdienas valdības sēdes žurnālistiem pauda Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Kučinskis norādīja, ka Latvijas pārstāvniecībai Eiropas Savienībā ir zināms, ka Briselē notiek diskusijas par jauna bēgļu sadales mehānisma izveidi, un jau notiekot darbs, lai pret to iebilstu.

Ministru prezidents pauda, ka Latvija noteikti pildīs savas līdzšinējās saistības patvēruma meklētāju pārvietošanā no citām Eiropas Savienības valstīm un citām valsīm, ja nepieciešams, taču Latvija noteikti iestāsies pret cita veida mehānismiem. Latvijas viedokli Kučinskis gatavs arī aizstāvēt sarunās ar citu valstu līderiem.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka Eiropas Komisija (EK) iepriekš paziņoja par plāniem pārskatīt ES patvēruma noteikumus, lai godīgāk pārdalītu atbildību par nelegālo imigrantu sadali bloka dalībvalstu vidū.

“Mums ir jāreformē mūsu Eiropas patvēruma sistēma,” preses konferencē iepriekš paziņoja EK pirmais viceprezidents Franss Timmermanss. “Pašreizējā sistēma nedarbojas,” viņš piebilda, norādot, ka līdzšinējie noteikumi esot “milzīgs slogs” nelegālās imigrācijas visvairāk skartajām valstīm.

Viens no šo noteikumu reformu priekšlikumiem paredz, ka gadījumā, ja dalībvalsts saskarsies ar “neproporcionālu” nelegālās imigrācijas spiedienu, var tikt ieviests “koriģējošs godīguma mehānisms”, lai bloka ietvaros migrantus sadalītu. Cits piedāvājums paredz “pastāvīgu sadales” mehānismu, kas tiktu balstīts uz katras dalībvalsts iedzīvotāju skaitu un turīguma līmeni.

Šāda veida sadale tiek uzskatīta par slēptu kvotu sistēmu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. junnckers nokleposies… un
    momentā atbalstīs ! 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+